Restartující se Acer Aspire 5520G

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod ultramysak 2. 6. 2010 11:59

Zdravím,
jsem už dva a půl roku vlastníkem notebooku Acer Aspire 5520G a doposud jsem s ním neměl žádný problém. Ovšem jednou jsem se ráno vzbudil, zapl ho a nic. :( LEDky se rozsvítily, disk startoval, ale na obrazovce se nic nezobrazilo, ani nic neprobliklo a po dvou až pěti sekundách se notebook restartoval. Takhle vzniká smyčka, kterou zastavím až přerušením přívodu elektřiny. Nevíte někdo co se porouchalo? Vyplatí se servis? Disk i paměti jsem zkoušel vyjmout, ale notebook reagoval stejně :(
Předem díky za rady :)
ultramysak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 2. 6. 2010 12:04

nvidia 8600?
tipuju grafickou kartu, 8xxx byly hrozně problémové (dost odcházejí díky špatnému návrhu nvidie)
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod ultramysak 2. 6. 2010 12:08

Taky mě napadla grafika, mám externí 8400M G..Teď je jen otázkou kolik za výměnu budou chtít v servise? nebo dá se najít někde v internetových aukcí? Vyjímatelná totiž je při větším zásahu do notebooku..Už jsem na ní i koukal, ale žádné poškození na venek vidět nebylo
ultramysak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 2. 6. 2010 12:14

aha, 8400 se tam vlastně taky dávala.
Pokud je v MXM slotu (nejsem si jistý, lowendové grafiky bývají často napájeny na desce, rozdělej to a kukni), teoreticky se dá vyměnit, počítej s cenou několik tisíc + práce (tady nevím, jestli by nebylo lepší rozebrat to a rozprodat na náhradní díly, disk si nech, kup rámeček za 200 a udělej z něj externí, CPU, displej prodáš, za to trhneš tak 2-3 tisíce...

Jinak ty grafiky třeba na ebay.com.
Popř. nějaký neautoritzovaný servis si s tím poradí, ale jak říkám, nevím, jestli se to vyplatí, přeci jen to už je ntb bez záruky a do toho invetsovat...
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 6. 2010 12:14

To zalezi na zbylem HW a celkovem stavu ntb. Baterie bude na odpis, disk bude oproti tem novym o tretinu pomalejsi ... nevim, ale asi bych to prodal nekomu na ND pres Aukro a koupil si novy stroj. Protoze nikdy nevis, co muze odejit priste.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod ultramysak 2. 6. 2010 12:50

Grafika v MXM slotu je..zkusil jsem kontaktovat servis, co mi na to řeknou. Pokud bude oprava drahá, dám na vás a asi to rozprodám. Je to asi opravdu ta nejlepší možnost. Děkuju tedy všem za rady :)
ultramysak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 6. 2010 13:00

Jeste mne napada, kde mas jistotu, ze neumrel treba procesor, deska ... ze je to STOPRO grafikou? Nemas...

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod zivan 2. 6. 2010 13:26

Ta vadna grafika vetsinou zacne hazet artefakty v obraze v OS, pak i pri startu a v BIOSu a nakonec notebook nenabehne. Takze to klidne muze byt neco jineho a nakup grafiky bude zbytecny.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod ultramysak 2. 6. 2010 13:28

To je pravda, jistotu nemám. Ještě mě napadá, že bych zkusil grafiku vyjmout a poté notebook zapnout, jestli bude dělat to samé nebo ne..Pak bych určil jestli je vadná grafika nebo ne, ale nevím jestli si to mohu troufnout..
ultramysak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 6. 2010 13:39

No bez grafiky nema sanci nabehnout, takze bude se chovat stejne - mrtve. A nema sanci ani nic napsat na displej - logicky - co by tam melo neco napsat, kdyz GRAFIKU budes drzet v ruce, ze ano.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Jops 2. 6. 2010 13:44

podle me to bude zanesenym CPU. Rozebrat, vycistit (hlavne proudeni vzduchu) a po zapnuti se modlit.
Jops
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 2. 6. 2010 13:50

Jops:
jak může být zanesený CPU?
kdyžtak chladič.
Ale i tak je to blbost, ono to nějakou dobu trvá, než se to nahřeje natolik, aby se to vypínalo (někde kolem 90-100°C).

Chtělo by to udělat diagnostiku celého ntb.
(počítej několik set Kč).
Ty grafiky někdy jdou opravit tak, že ji zapečeš v troubě (obnoví se spojení BGA patice), šance je asi 50:50. při teplotě okolo 200°C se nataví kuličky, spojující čip a desku pod ním a obnoví se kontakt. čip musí být vodorovně, nesmí na něj nic tlačit. Je taky těžké odhadnout rpávnou dobu nahřátí, když je to málo, nic se neudělá, když moc, kuličky se úplně roztečou a už to neopravíš.
Každopádně, toto je pouze dočasná oprava, vyřeší to jen důsledky špatnéhop návrhu, ne příčinu, takže můžeš čekat, že se to za nějaký čas objeví znova.

Toto vše za předpokladu, že je OK deska aCPU.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod ultramysak 2. 6. 2010 14:15

CPU jsem rozebíral, zanesené není ani chlazení, větráky, prostě nic. Žádné viditelné zmínky po venkovním poškození taky nejsou. A dát grafiku do trouby - to se opravdu neodvážim :D pošlu to asi do servisu aby provedli diagnózu, podle toho se nejspíš rozhodnu, co dál..
ultramysak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 2. 6. 2010 14:41

CPU klidne rozeberes, a grafiku do trouby se dat neodvazis? :shock:
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod ultramysak 2. 6. 2010 15:15

CPU jsem se nebál, jelikož mám už trochu zkušeností ze stolních PC..grafiku jsem v životě do trouby nedával, slyšim o tom dokonce prvně a znělo to pro mě strašidelně :D
ultramysak
Kolemjdoucí

Další stránka