Použití NTB jako zobrazovače PS2

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod srato 29. 8. 2010 10:47

Jaké mám možnosti (jsou-li nějaké) na zobrazování PlayStationu 2 na obrazovce notebooku (konkrétně Asus F3TC nebo Asus EEE1000H). Jedu na dlouhodobější služební cestu a nudu bych rád zaháněl hraním her, ale nechce se mně tahat rozměrově velikou TV. Díky za rady či podněty
srato
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 29. 8. 2010 11:03

bohužel, žádné, notebooky nemají obrazový vstup.
Nezbyde, než nahodit si na notebook nějaké starší hry, které utáhne.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 8. 2010 11:29

No, teoreticky by to jít mohlo, za předpokladu, že by měl notebook klasický videovstup (popř. koupit něco takového http://www.okcomputers.cz/usb-video-prevodnik/d-79734/ ). Ten připojit k PS2 a v nějakém programu přehrávat na NTB jako klasické video.

Nemá PS2 klasický TV modulátor? Pak by stačilo připojit k TV obyčejný analogový TV tuner a na něm "naladit" PS2 a pouštět jako televizi.
Popř. ten TV modulátor koupit, tady jsem jeden našel za 99 Kč http://prislusenstvi-herni-konzole.heur ... -xbox-ngc/ .
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 29. 8. 2010 11:43

nj, ale otázka je, co to udělá s prodlevou. Jestli bude ten obraz za všema těma krabičkama s modulacema pozadu, tak to nemá význam.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod srato 29. 8. 2010 11:56

ok, tak děkuju. Řešení tedy existuje, ale je to "drbaní levou rukou za pravým uchem" a tak se radši v místě služebky podívám po bazarech po nějaké malé TV za pár šupů
srato
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 8. 2010 12:01

Přesně tak, aneb "jde to, ale dře to". No, jestli máš ten analogový (nebo hybridní) TV tuner, tak bych zkusil investovat těch 99 Kč do toho TV modulátoru, to není zas taková pálka.
Popř. to můžeš doma vyzkoušet, jestli máš např. video, do toho připojit PS2 a to připojit do TV tuneru připojenému (např. přes USB, nebo PCMCIA nebo ExpressCard) k notebooku. Naladíš kanál 60 (nebo na kterém to video vysílá) a uvidíš, jestli to bude fungovat a jestli tam bude nějaké zpoždění.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý