Výdrž Aceru 3810T po flashi biosu na v 1.27

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod majklb 12. 9. 2010 16:42

Zdravím, mám problém s tím, že po flashi biosu na nejnovější verzi 1.27 (H20 insydeflash) se mi strašně snížila výdrž baterie (nebo si to alespoň myslím, ještě další možnost je, že by to dokázala nějaká aplikace typu uniblue speedUpMyPc) například teď mám jas na nejmíň, zapnutou wifi a zatížení CPU do 20% a výdrž mi to ukazuje při 20% 33 minut, přitom před pár dny mi to při 10% ukazovalo i přes 1 hodinu provozu. A ještě se mi zdá, že se strašně vybíjí i při režimu spánku, že když ho probudím tak ubyde vcelku dost % oproti stavu při vypnutí. Nevíte někdo čím by to mohlo být a nebo jestli jde flashnout bios na nižší verzi ? Normálně tou aplikací na flash to nejde, tak jestli není nějaký alternativní postup. děkuju všem předem za jakýkoli nápad
Tak se mi právě podařilo zjistit že je to SW problém, že v jiném notebooku to ukazovalo hodinu 43 minut při stejné úrovni baterie
majklb
Junior

Odeslat příspěvekod iprth2748 12. 9. 2010 17:35

možná ten bios 1.27 má nejaou chybu anebo (nejméně pravde podobné) že nepodporuje snímaní stavu baterie (podle mně je to blbost ale nikdy nevíš).ten bios si instaloval z cd nebo si ho stáhl na internete anebo to byla součást aktualizací.a jakým zpusobem s ho instaloval?
a nic...
iprth2748
Junior

Odeslat příspěvekod majklb 13. 9. 2010 15:18

ten bios jsem instaloval ve windowsech pomosí aplikace insydeflash přímo od aceru, co jsem našel na stránkách. Já jen doufám, že to není ten bios, jelikož jsem zkoušel hodit tam nižší verzi a to nejde. Jsem taky blbnul s pár aplikacema právě takže doufám, že to bude jen něco v nich, jen jednu jsem smazal (stejně tam nebylo nic jako vrátit předchozí stav) a další zatím nevím čím by to mohlo být. ale fakt mě to štve...teď mám plnou baterii a ukazuje to 3 hodiny
majklb
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 13. 9. 2010 15:49

Nechci z Tebe dělat blbce, ale profily napájení používáš správně, předpokládám... (plný výkon / rovnováha / baterie)
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod majklb 13. 9. 2010 16:05

no používám teď režim "úspora"
majklb
Junior