NTB na 3ds Max 2011 a AutoCAD 2011 okolo 45.000 Kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 2. 10. 2010 18:31

Zdravím,

kamarád mne požádal o radu. Jenže mám desktop, v přenosných počítačích se extra nevyznám.

Vybíráme notebook okolo 45 tisíc na výše zmíněné programy + Adobe programy.

Mám pár poznámek, určitě nás usměrníte ;-)

1. SSD disk - rychlosti znám, spíše jestli to opravdu není zbytečnost - jeden disk by musel nahradit mechaniku, velikost disku je potřebná. Jinak je mi jasné mít alespoň disk s 7200ot./min. Přes Express card nelze SSD provozovat na systém, že?
2. IPS displej - řekl bych, že jasná volba, ale jaké notebooky jimi disponují? Bude se pracovat s grafikou do tisku. Displej by měl být v rozmezí 15"-16".
3. PC vs. NTB - nutné přenášení - ateliér, privát, domov.
4. požadavky Maxu na 64-bit systému: http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/pc ... d=13571366
5. jak je to s podporou grafik fakt nevím, doufám, že tu bude někdo znalejší. Jestli tyhle modelovačky mají podporu CUDA, mají vůbec mobilní GeForce CUDA? (koukám, že 360M to má...)
6. jak je to s rozšířenou zárukou u jiných výrobců než Dell (ne že to bude na celý topic), je lépe u těchto notesů vyřešené chlazení než v low-endu?
7. výdrž je prý druhořadná, bude po většinu času v síti.
8. slečna by chtěla, aby i nějak vypadal. Jenže při své lásce k funkčnímu vzhledu u počítačů neumím moc vybrat oboje dohromady.
9. MacBooky vypadávají vzhledem k neschopnosti udělat stejně výkonný laptop za přiměřenou cenu (ano, s Mac pracuji velice často)
10. sázet raději na i5 s vyšším taktem nebo na i7 s více jádry? To by mohl někdo, kdo s těmi programy pracuje, vědět ;-)
11. jaké je zpracování v téhle cenové kategorii u značek jako Acer, Asus, Sony...? Je to dobré jako Lenovo? Nebo Dell?

Díky moc za tipy a chápu, že mám mnoho otázek...
xxxdvorixxx
Naposledy upravil wizaard dne 5. 10. 2010 18:34, celkově upraveno 2
Důvod: Upraven název tématu na konkrétnější.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
Junior

Odeslat příspěvekod Hanx 2. 10. 2010 20:20

Vzhledem k vysokému cenovému limitu bych klidně vybíral podle certifikace Autodesku - viz.: http://download.autodesk.com/us/qualcha ... ations.pdf
Hanx
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 10. 2010 08:36

Tak 45k není zrovna moc, resp. tam někde notebooky na tyto účely teprve začínají....
Koukni na HP 8540w
http://www.alza.cz/hp-elitebook-8540w-d162490.htm
nic jiného asi nebude, Lenovo W510 je dražší a konkurenční Delly Precision předpokládám také.

záruka je 3 roky carry-in, můžeš si to samozřejmě prodloužit, stejně jako dokoupit NBD, ADP (proti náhodnému poškození jako zkutálení ze schodů apod :D )

SSD v takto nízkém rozpočtu nehrozí

MacBook bych na toto nebral, chybí certifikované grafiky a pořádná záruka.

IPS se dává jen do některých tabletů a 8740w přes topconfig, ale na to bys potřeboval tak 6cifernou sumu.

cuda mají téměř všechny dnešní nvidie.
Nebral bych ale geforce, ale quadro, příp. konkurenční firegl/firepro

nechal bych tam to 4jádrové i7...

s častým přenášením nebuide problém, ten ntb má pořádnou kovovou konstrukci.

Asus, Acer, Sony hl. ani nenabízí nic konkurenčního (workstation), zaměřují se spíše na multimediály, příp. business třídu (některé modely), sony ve vyšších řadách spíše stylovky.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod marepa 14. 3. 2011 18:22

nejlepsi volba bude asi Dell .. kamarad mi doporucoval M500 nebo kolik, uz si to nepamatuju.
vyhoda dellu je ze si to clovke muze relativne dost nakonfigurovat

sam jsem tohle pred casem resil .. nicmene ja sem si nakonec poridil prave Macbook .. a zatim docela spokojenost.

je dokonce o neco malo rychlejsi nez byl muj stary desktop (co sem tu nedavno prodaval)

ale svoje mouchy to rozhodne ma .. bohuzel Win7 na nem nebezi stejne dobre, jako na normalnim PC.

a co se prace v maxku tyce..tak ono samozrjeme zalezi co konkrente ten clovek dela .. QUadro podle mne nema smysl, pokud clovek nedela Vizualizace a me ve scene porad rekneme 1-2 miliony trianglu s hodne texturama atp.

ja delam spise lowpoly/medium poly assety, a popripade nejaky ten highpolacek .. a na to je quadro uplne k nicemu ;)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Junior

Odeslat příspěvekod petko kotov 14. 3. 2011 18:35

lenovo W alebo dell xps.

nic ine nema zmysel.
pocitac: AT 486 DX2 s monitorom a klavesnicou
telefon: tesla Isn1832 /tlacidlovy/
hodinky: Prim - Automatic
kava: Jacobs Kronung 250g
oriesky: Erdnusse wurzig-pikant Lorenz snack world 150g
toaletny papier: Tento economy, 3vrstvovy, 68 m
petko kotov
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 14. 3. 2011 18:42

to spíše to Lenovo.
Přeci jenom, workstation vs. multimediální ntb...
kvalita těla i chlazení je u Lenova trochu jinde. Konkurencí je Dell Precision.

Škoda, že je rozpočet jen 45k. Kolem 60-70 se dá sehnat HP 8740w s 1920x1200 10bit IPS panelem. Ostatní workstationy mají TN panely.

EDIT:
wizaard:
oops, nevšiml jsem si , koukám - topic s novým příspěvkem... :D
Naposledy upravil alfah4ns dne 14. 3. 2011 19:10, celkově upraveno 1
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod greenflash 15. 3. 2011 20:39

Vím že spousta lidí ASUS odsuzuje, ale za mě je to naprosto špičková značka a dokonce ji řadím nad LENOVO, které si ve mě důvěru nezískalo, a proto bych doporučil http://www.asus.as/asus-g53jw-sz079z-15 ... t-w7u.html . Ano, vím je to bráno jaké herní ntb, ale ten výkon je myslím dost luxusní a vzhled je také velmi zajímavě řešen.
greenflash
Junior