ACER timelinex 5820TG nebo jiný - hry\net - okolo 20k s DPH

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Pluhinek 17. 11. 2010 13:42

Ahoj, takže hledám notebook, z cca 60% na net, filmy, ICQ atd. a z cca 40% na novější hry v pokud možno středních až vysokejch detailech. Do oka mi padl Timelinex od Aceru, u kterýho se mi líbí ta vyšší výdrž baterky u integrovaný grafiky (ano, je mi logický, že těch 8 hodin je při puštěný Mozzile, ICQ a Winampu blbost, ale myslím, že na tomhle fóru jsem četl o realnejch 4-5hodin), což bych využil na střední škole, na kterou za rok a půl jdu. Dál bych měl na něj dotaz ohledně těch her, na notebookcheck u tý ATI grafiky psali, že CoD Modern Warfare 1 a 2 jsou hratelný na vysoký detaily, je to pravda? A je možný na tom rozběhat na nízký\střední detaily GTA 4 a Mafii 2?

Díky moc za případný rady...

EDIT: Zapoměl jsem na uhlopříčku, rád bych byl za něco okolo 15 palců + chci mechaniku a HDD okolo 500gb
FAQ jsem samozřejmě projížděl a na foru hledal, ale odpovědi na všechno co bych rád veděl jsem nenašel
Naposledy upravil Pluhinek dne 17. 11. 2010 14:00, celkově upraveno 1
Pluhinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 17. 11. 2010 14:00

TimelineX je dobrá volba. Na velké přenášení to sice není, ale Ty chceš multimediál a na tomhle poli je Acer slušný.

Chválím, že jsi četl jiná témata, to mě opravdu těší.

4-5 hodin je reálných na integrovanou grafiku. HD5650 dá Modern Warfare 2 na vysoké detaily bez problému, GTA IV i Mafia 2 pojedou taky celkem dobře (oba zhruba na medium).
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pluhinek 17. 11. 2010 14:06

Jestli teda dá GTA4 na medium, jsou teoreticky hratelný "extrémy" typu arma 2 nebo crysis? A nemáš vlastní skušenost s tim Acerem? Četl jsem, že některý kusy pískaj, je to hodně častý?

EDIT: Ted jsem ještě narazil na LENOVO IdeaPad Y550p, kde mě zaujala ta Intel i7, ale zase ta Nvidia grafika docela strácí oproti tomu Raedonu u Aceru podle notebookcheck + nemá přepínatelný grafiky, což mě dost štve. Na druhou stranu chci aby mi ten notebook cca 4 roky stačil (samozřejmě nechci hrát za 4 roky nejnovější hry na high, ale ted přecházím z cca 7 let starýho desktopu, takže jsem zvyklej, že nemůžu hrát všechno :D) kde vede to 4 jádro.

Čemu by jsi, při těhle požadavcích, dal přednost ty?
Naposledy upravil Pluhinek dne 17. 11. 2010 14:17, celkově upraveno 1
Pluhinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 17. 11. 2010 14:16

Crysis pojede, a to ne úplně špatně (taky zhruba něco kolem toho medium), ARMA 2 nevím.

Vlastní významnou zkušenost s tím Acerem nemám. Jak velké procento kusů píská, neumím říct. Nic Ti ale nebrání notebook do 14 dnů vrátit.

Odpověď na EDIT: Plánovat běžný (= konzumní) notebook na víc než 2 roky je nesmysl. Tyhle notebooky na takovou dobu nejsou stavěné! Takže je jedno, jestli budeš mít i5 nebo i7 Quad, protože za 3 roky ten notebook už možná ani nebude provozuschopný.

IdeaPad Y550p je celkem fajn. Bez přepínání je ale v podstatě "mobilně" nepoužitelný (no, ono u 15" notebooku se o mobilitě už dá docela slušně polemizovat). Nehledě na to, že správně zmiňuješ nižší grafický výkon (GT240M je starší generace, proto v nových hrách celkem znatelně slabší než HD5650).

Čemu bych dal přednost já? Když máš 20.000 Kč a chceš "všechno", tak je ten Acer dobrá volba. Ono stejně u jiných značek není nic lepšího, v tomhle segmentu a ceně je to velmi podobné.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pluhinek 17. 11. 2010 14:28

Jo, s těma 4ma rokama jsem to slušně přestřelil, sorry, beru zpět. :-)
Takže chceš říct, že Acer se slabším procesorem, ale silnější grafikou, se vyplatí na hry víc, 15 palců na nošení je ohledně vlastních preferencí, s tím plně souhlasím.

Každopádně děkuju za zodpovězení mejch chvílema dost blbejch otázek :-)
Pluhinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 17. 11. 2010 14:33

Ano, Core i5 je naprosto dostatečný procesor a pokud chceš hrát hry, určitě je mnohem rozumnější vzít HD5650. Ono u notebooků, pokud neslouží na nějaké speciální použití, což není Tvůj případ, rozhodně nejsou moderní procesory tím zpomalujícím prvkem.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kyro 17. 11. 2010 14:48

mam 3820tg, teda s ATI 5650. hlavně kvůli přenášení. vše od výdrže po kvalitu zpracování je v pohodě. bál jsem se značky ale je to v pořádku, navíc je štíhlý a tichý.
hry na tom jedu v pohodě naposledy CoD black ops a Medal of honor 2010. nejvšší detaily plynule. fallout 3 to samé.
GTA IV je naprosto nehratelné, nevím čím ale mohlo to jet tak 15fps na nízké detaily. je to prostě tou hrou, sprasili ji.
Mafia 2 v poho.
někdo tvrdí že 15" píská, no moje 13 ne, takže asi tak. za 20k není asi nic lepšího s stejným výkonem
kyro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pluhinek 17. 11. 2010 14:57

To s těma GTA mi je divný, známej je tahá na notebooku s core2duo, 4gb ram a Nvidia 9600GT 1gb grafikou. No nic, sice jsem se na ně hodně těšil, ale hold co se dá dělat.

Wizzard: Dám na Tebe s tou i5, jak nad tím tak přemýšlím, bude to stačit.
Pluhinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 17. 11. 2010 15:01

GTA4 má problém s ovladači přepínatelných grafik. Spouští se na integrované, i když je nastavená ta dedikovaná.

Chce to pozkoušet nejnovější ovůadače, narvat všechny patche na hru...
V krajním případě je možné, že ta hra pojede až když se v biosu natvrdo nastaví dedik.karta... Přijde se tím ale o možnost přepnout na integrovanou.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Pluhinek 17. 11. 2010 15:08

O tom jsem slyšel jen u Nvidia grafik, který se přepínaj samy, podle toho, co je spuštěný. U toho aceru s ATInou, se zapíná dedikovaná zapíná natvrdo podle toho, jestli je notes v síti, nebo ne. Takže u ATIn to dělá GTA taky, jo?
Pluhinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 17. 11. 2010 15:12

vypadá, že ano, soudě dle toho, že to není první člověk s ati, kterému to nejede. Přitom grafika samotná je výkonná dost a měla by to dávat skoro na střední. Zkusil bych ty ovladače a patche, no.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod wizaard 17. 11. 2010 15:47

A nepomáhá ani v BIOSu natvrdo zapnout jen ATI? Na internetu lidi normálně na 5820TG GTA IV hrají...

Jinak, co se reálného výkonu 5820TG v GTA IV a Mafii 2 týče:
http://www.youtube.com/watch?v=Kpw9uBKb8ss (5820TG)
http://www.youtube.com/watch?v=oTg_AwrCOKE (4820TG)

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pluhinek 17. 11. 2010 19:33

Vidím dobře, že to na tom prvním videu hraje na NEJVYŠŠÍ?!
Pluhinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 17. 11. 2010 20:42

To sice jo, ale stíny má 0 a dohlednost taky (což jsou nejvýznamnější parametry), takže... :-) Pokud Ti jde vyloženě o to, co bude v těch kolonkách napsaného, tak na HD5650 tam bude klidně i High ;-).

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pluhinek 17. 11. 2010 20:50

Ne, o kolonky mi nejde, dohlednost jsem přehlídnul, šlo to dost blbě přečíst a dál jsem to neskoumal :D ;-)
Naposledy upravil wizaard dne 17. 11. 2010 21:11, celkově upraveno 1
Důvod: Není nutné citovat poslední příspěvek.
Pluhinek
Kolemjdoucí

Další stránka