Výběr netbooku, 6-7 tisíc

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 11. 2010 20:35

Zdravím, zbavuji se "výkonného" notebooku a budu kupovat stolní PC (viz zde viewtopic.php?f=932&t=1128485 ). Proto ani přesně nevím, kolik peněz mi zbude, ale nejspíš mezi 6 až 7 000.

Požadavky:
Aby byl co největší a co nejsilnější, i když v dané ceně to stejně bude asi jenom 10" a jednojádrovej Atom.
Fajn by byla výdrž 4 hodiny při zátěži.
Pokud možno matný displej.
Instalovaný operační systém. W XP znám a moc nadšen z nich po téměř dvou letech na Vistách nejsem, W7 Starter jsou zase hodně ořezané (což by tak nevadilo), ale údajně i věci jako přesun oken a tak se tam sekají, takže zde si rozhodně nechám poradit. Nejspíš bych si tam hodil i Linux, nicméně tu a tam si budu chtít něco zahrát (hry z roku 2000 na tom snad pojedou), takže Windows jsou podmínkou.
Nevím, jak je to se značkama. Bylo mi doporučeno HP, Lenovo a Toshiba.
Rád bych Bluetooth.

To je snad všechno.

Nejlevnější z výše jmenovaných značek jsem našel tenhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=81363 , ale ten nemá BT. Pokud mi řeknete, že se není nutno bát značek jako Asus a Acer, výběr se dost rozšíří.

Díky.
Nepokradeš
Sasakr
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 28. 11. 2010 20:47

V oblasti netbooků značka v podstatě opravdu roli nehraje. Lenovo IdeaPad S10-3, který jsi vybral, má ale tu výhodu, že je jednak dvoujádrový (velké plus, jednojádrové Atomy jsou opravdu hrozně pomalé/líné), jednak je kvalitní, ale hlavně má velmi dobrou, plnohodnotnou klávesnici.

Ale jak jsem psal, u netbooků je to skoro jedno. Dávej jen pozor, abys vybral model s dvoujádrem, jinak se uzoufáš :-). Hry z roku 2000 by snad opravdu zvládnout mohly.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 11. 2010 20:50

Já teda čtu a vidím tam jednojádrový procesor :-O

To mám obavu, že dvojjádro v daném limitu neseženu.

-- 28. 11. 2010 19:50 --

Navíc nemá nic moc výdrž (až 5 hodin). Ale pokud značka nehraje roli, výběr se rozšiřuje.
Nepokradeš
Sasakr
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 28. 11. 2010 21:19

Omlouvám se, dneska jsem docela mimo - Atom N455 samozřejmě není dvoujádro... To za 7.000 Kč asi nebude (ale zkus hledat)... Jinak výdrž dnešních moderních netbooků - jakož i IdeaPadu S10-3 - je 7-8 hodin.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 11. 2010 21:37

Tak mi přijde, že vítězně vychází tenhle. Co říkáte? Splňuje vše a cenou se vejde. Bude to pomalý, já vím no :-( http://www.alza.cz/asus-eee-pc-1001px-cerny-d183800.htm
Nepokradeš
Sasakr
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 28. 11. 2010 21:41

Tak to je největší netbooková klasika. Osobně bych si sice netbook s Windows XP už nekoupil, ale nic proti. Chápu, že je vyžadované Bluetooth, jinak bych opravdu daleko radši volil původní Lenovo IdeaPad S10-3.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 11. 2010 21:54

No dobře, myslíš, že W7 Starter jsou lepší?

Co se BT týče, zas až taková nutnost to není no, spíš jsem zvyklej, že když posílám nějakou blbost do mobilu, tak to udělám hned a bez problému. Internet přes mobil už asi provozovat nebudu, tak by to možná tak nevadilo. Takže proč bys konkrétně ty volil to Lenovo? Mě tam odrazuje ta výdrž. Až 5 hodin může znamenat 3 hodiny zátěže, což mi nepřijde moc.
Nepokradeš
Sasakr
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 29. 11. 2010 12:50

Ta výdrž je mimo. S10-3 vydrží jako jiné netbooky kolem 7-8 hodin (s dodávaným 6článkem).

Já s Windows 7 Starter nemám problém (v souvislosti s netbookem) - ano, má víc omezení než Windows XP Home, ale je to přeci jenom modernější systém a ta omezení nejsou tak drastická.

Proč já bych volil Lenovo? Přestože tam určitě dramatický rozdíl nebude, udělalo na mě velmi dobrý dojem - je to v rámci kategorie fajn netbook s velmi příjemnou klávesnicí. Ovšem upřednostňuješ-li výbavu, ten ASUS určitě nebude problém - jak jsem psal, netbooky obecně jsou na jedno brdo, liší se spíš "vychytávkami".

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 29. 11. 2010 17:10

Bóže můj, ten internet. Půlka článků říká, že to Lenovo má dvojjádro a skoro všechny říkají, že má BT, tak teď nevím, kde je pravda.

Co se týče těch Windows, mám obavu, že by mi mohly bránit v spuštění těch starých her. A taky má to Lenovo lesklý displej.
Nepokradeš
Sasakr
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 29. 11. 2010 18:22

Ano, Windows 7 by bránit starým hrám mohly.

Většina netbooků má lesklý displej.

Pokud platí specifikace, jako že asi ano, tak je tam Atom N455, který je jednojádrový. Tečka. Jinak Bluetooth asi opravdu nemá, v současné době se sem tak dodává - asi kvůli nižší ceně. Většině lidí je totiž asi Bluetooth jedno.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 29. 11. 2010 19:13

NO ale i na stránkách Lenova je BT napsáno. Ale je to jedno, vezmu Asuse. Je levnější, umí maximum a má matný displej.

Díky, kdybych si ještě na něco vzpomněl, tak sem napíšu.
Nepokradeš
Sasakr
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 1. 12. 2010 02:00

Jste někdo schopný mi říct, která karta je výkonnější? Jestli ta v netboocích (GMA 3150) nebo to, co máme doma na PC (intel 82865G). Díky
Nepokradeš
Sasakr
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 1. 12. 2010 10:44

Tak vzhledem k tomu, že 865G je podstatně starší než X3150 (i když to je "jen" přepracovaná X3100), tak výkon X3150 bude samozřejmě vyšší. Ovšem na hry to není ani náhodou, na HD video taky ne (maximum 720p, ani to nepojede vždy plynule, na HD YouTube zapomeň).

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dusan 1. 12. 2010 12:30

Nepadl tady nejdulezitejsi parametr a to je rozsireni displaye. Klasicke netbooky maji pouhych sest set radku, coz je neskutecny ojeb na praci. Urcite bych si priplatil na netbook, ktery ma 768 radku. Je to skoro tretina displaye navic a to je zatracene znat.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 16. 5. 2011 21:55

Tak, na rozdíl od stolního PC, na který stále peníze nejsou, tak netbook bych možná v dohledné době koupil. Tak jsem se v tom trochu pohrabal, a vychází mi jako vítěz tohle Lenovo v téhle specifikaci (dříve byl pod stejným názvem dost odlišný model) http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-u165- ... .htm#popis . Sice mě tam štve ten lesklej displej, ale poměr cena výkon mi přijde nejlepší.

Nicméně mám dva dotazy:
1) Jakou lze očekávat reálnou výdrž při kancelářské práci bez Wifi, surfování s Wifi a dejme tomu hraní? Předpokládám, že tam bude nějaká podtaktovávací utilita, takže samozřejmě počítám s jejím použitím a ztlumením jasu při těch prvních dvou činnostech.
2) Ačkoliv by v notebooku měla být Ati 4200, která by měla mít 500Mhz, dle různých výsledků a několika komentářů jsem zjistil, že je tam nejspíš takt 380 Mhz, čili jinými slovy je tam Ati 4225. Je tam doopravdy takt 380 Mhz a pokud tam je, je nějaká možnost, jak bezpečně ten tak zvýšit na 500 Mhz? Nebo je to nebezpečné či neproveditelné? Rád bych, kdyby na tom šel v nativu SAMP, popř. L4D. Díky.
Nepokradeš
Sasakr
Junior

Další stránka