Výběr netbooku, 6-7 tisíc

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Cheetah007 30. 5. 2011 06:01

Dik za rady tapetu uz mam jinou
Jinak v navodu se pise neco o obnoveni kdyz se pri bootu podrzi F9 mozna je to ono

Myslim ze ale brzy ty W7 Starter preinstaluji plnohodnotnou verzi jsou dost oklestene a ted nemluvim jen o tapete kterou jsem si diky vam a utilite od ASUSu nastavil.
Co jsem koukal zde: http://ark.intel.com/Product.aspx?id=49491 tak ATOM N455 je 64bit ziskam neco kdyz tuto verzi nainstaluji nebo ne a ma to vubec smysl?
Cheetah007

Odeslat příspěvekod RomanL 30. 5. 2011 08:35

Co se mě týče, já bych bral rozhodně ten AMD Brazos. Výkon a spotřeba procesorů je sice v podstatě shodná, zato integrovaná grafika od AMD má násobně vyšší výkon!
RomanL
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 30. 5. 2011 09:23

Cheetah007: Pomocí F9 se dostaneš do obnovovacího rozhraní - dá se v něm obnovit systém ze zálohy na skrytém oddílu do původního stavu. Ve Windows by ale měla být aplikace na vypálení téhle obnovy na DVD.

V 64bitovém systému nevidím naprosto žádnou výhodu na netbooku.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Cheetah007 30. 5. 2011 11:13

V win ta volba je ale nepusti me dal chce CD/DVD v mechanice a tu muj netbook nema ani externi a na flash disk to asi neumi
Chtelo by to tu instalcku nejak najit a hodit na USB Flash disk ale asi to nejde....nasel jsem jen ve skryte slozce program data instalacku OEM MS Office ma asi 3.8GB
Cheetah007

Odeslat příspěvekod smith22 30. 5. 2011 11:26

Tak si to místo složitého hledání v netbooku někde stáhni.Když pohledáš tak určitě najdeš.A budeš to mít rychleji než se stím takhle drbat.
smith22
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 30. 5. 2011 11:31

To samo muzu ale spis mam v planu si Win7 koupit vytvorit bootovaci USB Flash Disk a nainstalovat Win 7 HOME ta STARTER verze je hodne ocesana
Cheetah007

Odeslat příspěvekod wizaard 30. 5. 2011 11:47

I kdyby se Ti podařilo k skrytému oddílu dostat - což by nebyl až takový problém - ty soubory Ti budou k ničemu. Tam je to vázané na samotný oddíl, může v tom hrát roli (a obvykle hraje) vnitřní unikátní číslo oddílu, nastavení MBR a dalších záležitostí, existence a propojení samotné té utility na zavaděč/záchranné rozhraní... Stručně a jasně - doporučuji sehnat (půjčit si) externí vypalovačku a vypálit. Tak bys to ostatně s novým notebookem měl ideálně udělat vždy, ale to je na každém.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod smith22 30. 5. 2011 11:48

To je to až tak strašné?Co ti tam třeba chybí?Za nové Win7 dáš cca 2 litry což pro mě není moc příjemná představa když sám Netbook stál cca 5 tis.Měli tam radši nechat plnohodnotný XP.Tohle je firemní politika a je to tak dělaný záměrně.Většina lidi je zvyklá na plnohodnotný systém a Startér má sloužit spíš jako lákadlo pro podporu prodeje Win7.Podle mě je to ale trochu sprostý krok vůči nám zákazníků a taky zbytečný krok protože dobrý systém(produkt) si zákazníky vždy najde.A Win7 je na tom dle ohlásů lidí lépe jak Vista tudíž bych se malé poptávky nebál.
smith22
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 30. 5. 2011 11:51

Windows XP je už mrtvý systém, ať chcete, nebo ne - podpora od Microsoftu se tenčí, aplikací nekompatibilních přibývá... Mimochodem - jak byste chtěli dosáhnout ceny netbooku (5-6.000 Kč) s Home Premium? Ten systém vyjde pro výrobce několikanásobně dráž než Starter, pokud splní omezení Microsoftu (procesor, paměť, disk, ...). Pokud chcete ušetřit, mít rozumnější a univerzálnější výkon a plnohodnotný systém, nekupujte Atomy, ale AMD.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bari007 30. 5. 2011 11:52

W7 Home Premium nebo vyšší by znatelně zvedly cenu celého netbooku a při této nízké ceně by ten nárůst byl rozhodně znatelný. Většině lidem Starter stačí a komu nestačí, ten si zaplatí vyšší verzi systému.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod smith22 30. 5. 2011 12:07

Pro někoho XP možná mrtvý ale u Win7 je to s podporou přesně obráceně(starší aplikace=problém - ale né vždy).Každopádně Win7 fandím a jsem rád, že konečně přišlo něco jiného(hlavně lepšího) než Vista.Co se týka té ceny 5-6 tis. tak mám za to, že když ty netbooky začínaly tak tam cpali hlavně XPčka a cena netbooku nebyla nijak závratná.Kamoš má taky nějakýho malýho kráma (dostal to ke zboží v Mountfieldu) tuším Acer to je a má tam XP a pamatuji že sem se vté době na ten typ co dostal díval a cena se pohybovala kolem 6500,-
smith22
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 30. 5. 2011 12:12

Samozřejmě, jenže to ještě Microsoft neměl systém pro netbook, protože věděl, že Vista tam nepojede a Windows 7 ještě neměli. Tak to udělali šalamounsky a pro výrobce netbooků vymysleli slevu na Windows XP Home Edition, kterou teď nahradily Windows 7 Starter. Tyhle systémy výrobci dostávají po splnění podmínek (tuším jednojádrový Atom, 1 GB RAM, 250 GB HDD) za babku. U plnohodnotných Home Premium a Professional to tak samozřejmě ale nefunguje.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 5. 2011 12:40

a co zkusit Ubuntu edici pro netbooky, myslím že je velmi userfriendly a pokud člověk na netbooku nepotřebuje něco specialního co na ubuntu néni tak v tom nevidím problém :) hlavně je zdarma :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Cheetah007 30. 5. 2011 13:54

Pekne srovnani vyslo zde: http://extranotebook.cnews.cz/operacni- ... inotebooky jeste uvidim ale Win7 Starter pujdou urcite pryc.Podle vseho by to s nimi melo behat rychleji nez na XPckach ale rychlost by mohla byt lepsi.....treba posun narocnejsich stranek je trhany a nekdy jsou v systemu patrne prodlevy...taky se tam nainstalovala spousta podpurnych programu od Asusu a cista instalace bude lepsi reseni.
Nejradeji bych ale Chrome OS ale ten zatim dostupny neni...s timto Ubuntu ma nekdo zkusenost jak beha a co vydrz: http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout

Poprosim jestli by jste me nasmerovali na prislusne tema k ASUSum resp. netbookum obecne mam pocit ze to sem nepatri a jedu OT dik.

EDIT:
Je ale docela mozne ze rychlost brzdi Hitachi 5400rpm http://www.alza.cz/asus-eee-pc-1001pxd- ... .htm#popis grafika Intel Graphics Media Accelerator 3150 by mela na beznou praci s netem a dokumenty vc. medii stacit....sel by disk vymenit za SSD? a co pamet neni 1GB malo dole je slot tak modul by sel treba vymenit

Jeste poprosim doporucte nejaky program na monitoring baterie-zbyvajici cas,zdravi a tak...ten ve Win podle ohlasu na foru neni nejpresnejsi
Cheetah007

Odeslat příspěvekod smith22 30. 5. 2011 15:14

Otázkou je jestli ti to co se týče rychlosti nějak výrazně pomůže a hlavně jestli se to vyplatí.Je to další investice a taky za cenu podstatného snížení kapacity disku.Jiné Win + SSD to už se ti ta cena pohne pěkně nahoru.Ale třeba peníze neřešíš.Já sem vycházel z toho podle toho jaký sis koupil netbook že ti záleží i na financích.Když vemeš vpotaz tyto 2 další investice tak už je na zvážení jestli si neměl radši zvolit jinou mašinku.
smith22
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka