Výběr netbooku, 6-7 tisíc

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Cheetah007 30. 7. 2011 23:09

Tohle bych vubec neresil....jestli to bude tak o pul centimetru tak nevadi,bud mas ntb na kline nebo na stole ci chladici podlozce a bude aspon vic nakloneny.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod smith22 30. 7. 2011 23:40

O.K ještě poslední věc.koukal sem na ty paměti které si mi doporučil.Ten Corsair má tyto parametry:

* Typ paměti: DDR3
* Velikost [MB]: 2048
* Pracovní frekvence [MHz]: 1066
* CAS Latency [CL]: 7

Časování modulu je CL7, konkrétně 7-7-7-20

a ten Crucial sem našel jen na nějakých pro mě neověřených e-shopech a má parametry:

Typ paměti: SODIMM DDR3
Kapacita paměti: 2048 MB
Frekvence sběrnice paměti: 1333 MHz
Typ paměti: Non-ECC
Latence CAS (CL): CL9

Je lepší vzít paměť s větší frekvencí a horším časováním nebo s menší frekvencí a s lepší odezvou(časováním)?
smith22
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 31. 7. 2011 00:13

Tak tohle ti fakt nepomuzu tak daleko do pameti nevidim ale podle tohoto http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... fb201da8ed cim nizssi latence tim lepe takze bych sel do te prvni...tch par Mhz ani nepostrehnes odezva pristupu bude dulezitejsi (k tomu nektere ntb ento ne umoznuji tweakovani/overclock v BIOSu) a u atomu to plati dvojnasob.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod wizaard 31. 7. 2011 09:27

Jednoduše řečeno - latence závisí na taktu, na kterém ta paměť nakonec poběží. Při 1 333 MHz má CL9, při 1 066 MHz má CL7... :-) To je normální.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Cheetah007 31. 7. 2011 10:44

A....diky za vysvetleni moc se o tyhle podrobnosti nezajimam,ted uz vim o co jde ;-]
Cheetah007

Odeslat příspěvekod smith22 31. 7. 2011 11:01

wizaard píše:Jednoduše řečeno - latence závisí na taktu, na kterém ta paměť nakonec poběží. Při 1 333 MHz má CL9, při 1 066 MHz má CL7... :-) To je normální.

Ano tohle já chápu.Spíš sem chtěl vědět jestli mi těch pár MHz za cenu horší odezvy k něčemu bude.Nebo vzít radši pamět 1066MHz ale lepším časováním.Předběžně sem se už rozhodl pro toho Corsaira s 1066MHz CL7 protože když vemem vpotaz danou konfihuraci s atomem tak myslím, že těch pár MHz navíc s stejně nebude využíváno.Je tak?Když tak mě opravte.A díky za reakci
smith22
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 31. 7. 2011 11:22

Ted uz to zalezi jen a pouze na tobe jakou znacku vezmes obe tedy Cruicial ci Corsair jsou spolehlive a rozdil myslim nepocitis...
Corsair najdes tady: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63596 (jina firma jej na ceskem netu nema) a Cruicial zde: http://www.lan-shop.cz/crucial-ct25664bc1339-112531 za vic nez dobrou cenu
Cheetah007

Odeslat příspěvekod smith22 31. 7. 2011 11:38

Ten Corsair je sice dražší ale asi do něj půjdu.Corsair je kvalita.Crucial neznám - respektive nevím co to je zač
smith22
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 31. 7. 2011 11:48

Od Corsaira mam i tohle SSDcko http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=73327 a zatim jsem na forech nenarazil na nikoho komu by casem "zkolaboval" (a jak koukam zdrazili...pred ctrnaci dny me stal 2.39k)

K tematu ja zatim upgrade nepotrebuji....1GB na Startery staci po startu mam vyuzitoasi 38procent a pri bezne praci mezi 42-61procent
Cheetah007

Odeslat příspěvekod smith22 31. 7. 2011 20:21

Chci si spolu s netbookem Asus 1015PN koupit i pouzdro.Kdybyste měli nějaké tipy případně zkušenosti s nějakým tak je uvítám.Cenu sem si stanovil něco kolem 350,- Kč.Předběžně mám vybrané tyto:

KANDIDÁT č.1

KANDIDÁT č.2

KANDIDÁT č.3
smith22
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 2. 8. 2011 17:00

Cheetah007

Odeslat příspěvekod smith22 7. 8. 2011 11:46

Tak vás opět zdravím.Tentokrát už píši z Asusu 1015PN.Měl bych několik otázek hlavně na uživatele tohoto netbooku.

1.Jak se vám pohybují teploty během nenáročné práce a při zátěži(hry apod.)???

Mě se zdá, že mi to nějak hodně topí a že je rozdíl v teplotách CPU když používám ION nebo jen obyč. integrovanou grafiku a to při stejné práci s NB.Když mám zaplej ION tak je CPU na cca 63°C při nenáročné práci a při hrách se to vyšplhá až na 82°C.
Při zapnuté integrované grafice CPU při nenáročných úkonech ukazuje cca 52°C a při hře cca 60 max. 70°C.
Měřeno programem - CPUID HWMonitor

2.Jaké máte ovladače pro tu grafiku ION?Přímo od výrobce(Nvidia) nebo ze stránek Asusu?

Já tam zkusil nainstalovat přímo ty od Nvidie.Zkoušel sem tam nainstalovat hru konkrétně F1 Challenge 99-02(formule).Tahle hra je dle mého už poměrně stará a ION 512MB by ji měla hravě zvládnout ale celé se to strašně seká - nehratelné.
Potom sem zkoušel Mafiu 1 a ta už jede normálně plynule ale občas se to na 2 sekundy čubne a zas to jede dál - to nevím čím to může být - že by parkovaly hlavičky na tom slavném disku WD?
Potom sem zkoušel klasiku Wolfenstein Return to Castle - u toho se nadá říct že by se sekal ale že by jel naprosto plynule jak bych si představoval se také říct nedá.Když sem totiž zvýšil rozlišení z 640X480 na 800X6OO tak to na plynulosti šlo znát.A zas se tam stávalo to 2 sekundové seknutí jako u Mafie.Jako ať se na mě nikdo nezlobí ale grafika s 512MB by měla zvládat tyto staré Hry s daleko lepším nastavením.
.já si pořád myslím, že mám zradu někde v ovladačích, jinak to přeci není možné todle to.Tyto staré hry totiž zvládne i ta integrovaná GMA 3150 a já tam v porovnání s ION nevidím větší rozdíl ve zlepšení co se týče výkonu.

Kde je zrada?Jaké používáte ovladače na ten ION a co ty teploty, máte to stejně?
Mohl by na to mít nějaký vliv i to přepínání režimů(Power saving,Auto Power-saving,Super performance,High performance) ???

Jo a ještě dodám, že má Win 7 Starter takže tam nefrčí tam funkce Optimus ale to by snad na ten výkon IONU nemělo mít vliv když ji tam mám na tvrdo přeplou.

Díky za případné rady a tipy
smith22
Junior

Odeslat příspěvekod smith22 8. 9. 2011 16:03

Zdravím.Pánové, potřebuji menší radu.Netbook Asus 1015PN.Přeinstaloval sem Win 7 starter na verzi Profesional abych mohl využívat funkci Optimus(přepínání mezi integrovanou a dedikovanou grafikou).
Všechny ovladače sem bez problémů nainstaloval, nastavil sem režim Optimus a netbook jede nesrovnatelně lépe než před tím(dokonce jedou i hry co předtím vůbec nejely).
Až teď sem ale zjistil, že když pustím HD video tak mě nefunguje DXVA.Používám přehrávače MPHC a PotPlayer(oba v pohodě umí akcelerovat video).
Když přepnu z režimu Optimus na na režim vyskového výkonu Nvidia ION tak už to HD videa akceleruje(tohle přepnutí ale vyžaduje restart PC a prakticky sem na tom uplně stejně jako kdybych tam nechal puvodní Windows 7 Starter.Myslel sem, že když budu moci konečně využívat tu funkci Optimus tak, že si HD video přehraji bez nutnosti restartu.Nyní HD video v režimu Optimus sice běží ale spomaleně a trhaně - tudíž předpokládám že se ION nespouští.

Docela by se i hodil nějaký program kde bych viděl kdy se ION spouští a kdy ne.

Nemá prosímvás někdo nějakou radu nebo tip co stím.Už se v tom hrabu od rána a nevím co stím.Díky
smith22
Junior

Odeslat příspěvekod smith22 8. 9. 2011 17:27

Tak sem si stahl prográmek NVIDIA TEST TOOL a ten mi ukazuje kdy se ION spouští.Když sem spustil přehrávání HD videa přes MPC HC nebo i pře ten PotPlayer tak vidím že se ION nespouští.Když jdu do nastavení NVIDIA, tam mohu přiřadit určitý program aby se spouštěl přes NVIDIA ION.Když sem tohle zvolil u MPC HC tak už sem při spouštění HD filmu viděl že se zapíná grafika NVIDIA ale pořád to neakceleruje - vidím to jak na vytížení procesoru 98% tak i přímo v přehrávačích to neukazuje DXVA.

napadá mě jestli souběžně nemůže běžet i ta grafika Intel a nemůže to tomu nějak vadit.Jinak už fakt nevím.Admine poraď :-))) DÍk
smith22
Junior

Odeslat příspěvekod hongkong 8. 9. 2011 17:39

nechapu proc prehravas hd video na tomto - hd je urceno na vetsi obrazovku kde to ma svoje opodstatneni a plni svuj ucel - lidi dnes delaji tolik zbytecnosti
hongkong
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka