Výběr netbooku, 6-7 tisíc

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod smith22 8. 9. 2011 18:04

hongkong : mám to napojeno přes HDMI na 127cm plasmu.......stačí? :-).....raději bych ale pořeboval radu
smith22
Junior

Odeslat příspěvekod hongkong 8. 9. 2011 18:42

tak moje rada je ta abys k velke tv koupil poradny hd prehravac a ne takovouhle nevhodnou hracku
hongkong
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod em.tom 8. 9. 2011 18:51

Optimus je postavený na tom, že v případě, že běží dedikovaná grafika, běží zároveň s ní i intelácká. Když to hodně zjednoduším, dedikovaná "krmí" daty inteláckou, která je pak posílá na monitor. Osobně bych to spíš viděl tak, že nemáš nastavené správně DXVA. Zkus použít třeba tohle: http://highdef.cz/menu/navody/akcelerac ... _part3.php

A nevím, proč by si měl pořizovat hd přehrávač, když ION2 je mnohem výkonnější a adaptabilnější, než kterákoliv krabička...
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior

Odeslat příspěvekod hongkong 8. 9. 2011 18:54

jennze ty asi nevis co je to hd prehravac - to neni zadna krabicka za par supu
hongkong
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod smith22 8. 9. 2011 22:07

em.tom píše:Optimus je postavený na tom, že v případě, že běží dedikovaná grafika, běží zároveň s ní i intelácká. Když to hodně zjednoduším, dedikovaná "krmí" daty inteláckou, která je pak posílá na monitor. Osobně bych to spíš viděl tak, že nemáš nastavené správně DXVA. Zkus použít třeba tohle: http://highdef.cz/menu/navody/akcelerac ... _part3.php

A nevím, proč by si měl pořizovat hd přehrávač, když ION2 je mnohem výkonnější a adaptabilnější, než kterákoliv krabička...

Díky za reakci.konečně se mi někdo snaží pomoct.

DXVA používám už nějakej ten rok a vím jak má být vše nastaveno.U toho Potplayeru se nemusí nastavovat téměř nic(jen nějaké základní věci).Problém je ten že když pomocí GraphicsSwitch přepnu na režim vyskokého výkonu ION a restartuju tak DXVA normálně funguje.Když přepnu zpět na Optimus tak se při spouštění playeru s HD filmech z intelácké na ION vubec nepřepne.Když kliknu pravým tlačítkem na daný přehrávač mám tam možnost - ,,Spustit s grafickým procesorem - Vysokovýkonný procesor NVIDIA nebo druhou možnost Integrovaná grafika,, zvolim tedy NVIDIA a potom pomocí utilitky NVIDIA TEST TOOL už sice vidím že ION běží ale pořád neakceleruje.
Napadá mě otázka -může vůbec v režimu Optimus fungovat akcelerace?Dohledal sem si jak ten optimus funguje a je to přesně jak si před tím napsal.ION posílá informace na Intel a potom ven na displej.Tudíž si říkal jestli není zakopaný pes v tom že souběžně běží intel grafika a ta DXVA zpracovat neumí.Zas na druhou stranu by to s ION a zpracováním DXVA mít nic společného nemělo.Fakt už nevim.
smith22
Junior

Odeslat příspěvekod smith22 9. 9. 2011 14:31

Tak trochu laborování s ovladači a sem zas o krok dál.Stáhnul sem si od NVIDIE 5 různých starších ovladačů a také sem stáhl přímo od Intelu ovladač pro tu GMA 3150 a nainstaloval.
Nejaktuálnější ovladač od NVIDIE sem odinstaloval a nainstaloval jeden z těch starších a konečně začíná fungovat akcelerace videa.A to jak v MPC HC tak i v Potplayeru.Podle mě ale optimus uplně nedostává svého pojmenování.Když totiž player pustím běžným způsobem jede přes Inteláckou grafiku ikdyž pouštím náročné HD video.Je třeba na daný program kliknout pravým tlačítkem - spustit s grafickým procesorem - Vysokovýkonný procesor NVIDIA.
Obrázek
Potom i ikona na hlavním panelu signalizuje daný spuštěný program přes GPU NVIDIA.
Takhle sem si ale Optimus nepředstavoval - čekal sem, že sama tato funkce vyhodnotí kdy je potřeba zapojit do hry ION grafiku.
Když bych tedy chtěl abyse mi hd videa spouštěly rovnou přes player bez toho abych musel dávat pravé tlačítko myši a spouštět v režimu vysokovýkonného procesoru NVIDIA tak musím v Control panelu NVIDIA natvrdo nastavit aby se tento program(player) spouštěl výhrádně přes grafiku NVIDIA.Obrázek

Jenže to mi zas nevyhovuje protože by se přes ION spouštěl pokaždé a videa typu AVI hravě zvládne přehrát i Intelácká grafika(spotřeba).

Další příklad je přehrávání HD videi v prohlížeči na youtube.Pro netbook používám prohlížeč Google Chrome(hlavně kvůli jeho rychlosti).V tomto prohlížeči Optimus prostě nevyhodnotí, že je potřeba při přehrávání HD na youtube spustit grafiku ION - a to ikdyž u tohoto programu(prohlížeče) nastavím v Control panelu NVIDIA - výhradně spouštět v režimu grafiky NVIDIA.
Když sem ale zkoušel použít prohlížeč Explorer tak tam už Optimus správně vyhodnotí, že je potřeba při přehrávání HD videa z youtube zapojit i NVIDIA grafiku.

Budu dále testvat ale momentálně to vypadá, že OPTIMUS není uplně Optimus :-) tak jak by si člověk představoval.

Docela by mě zajímaly vaše zkušenosti s režimem Optimus.Zatím se o tom moc nemluví ani sem toho moc o této problematice nevygooglil.

Možná by to chtělo po dohodě s adminem založit vlákno třeba ,,Režim optimus,, abych neodbočoval od názvu tohoto vlákna.
smith22
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 9. 9. 2011 17:54

Optimus funguje na bázi spuštěné aplikace, ne přehrávaného/spouštěného obsahu, takže vše funguje korektně, zas tak pokročilá ta technologie ještě není. U běžných notebooků s tím není problém, protože jak integrovaná, tak dedikovaná grafika akcelerují HD video, zde to neplatí (jedná se o netbook!), a tak prostě a jednoduše musíš počítat s kompromisy a omezeními.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod smith22 10. 9. 2011 11:28

O.K díky za odpověď.......stejně se stím zas nemůžu domluvit.Když se zdálo že už vše funguje tak sem zjistil, že když přepnu do režimu vysokého výkonu(jen na grafiku ION) tak po restartování se Okna snaží instalovat ovladač tohoto grafického adaptéru(nechápu proč) a tato akce se nezdaří a grafika zůstane bez ovladče.Když se jej snažím zavést ručně tak to taky ztroskotá a když zkusím ovladač přeinstalovat přímo v tom režimu vysokého výkonu ION tak pak po přepnutí na Optimus a následném restartu zas nejde spustit ten daný přehrávač videa v režimu vysokovýkonného procesoru ION.Ještě chvíli budu trápit nervy a pak asi celé Profiky stahnu zpět na Startery.Do toho se mi ale moc nechce protože teď systém chodí asi tak 3krát rychleji.Ta defaultní instalace od výrobce se Startterem je totiž zaplevelená brajglem aplikací od Asusu které znatelně netbook zpomalují(až se mi nechtělo věřit jak).

Ještě bych měl jeden dotaz ohledně ovladačů.přímo na stránkách Asusu si vyfiltruji můj model netbooku a je tam ovladač Source code - Express Gate Cloud source code.Zřejmě nějaký zdrojový kód.

Neví někdo prosímvás co obsahuje tento ovladač?Má totiž velikost 873.75MB......je potřeba ho tam instalovat?Díky
smith22
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 10. 9. 2011 17:31

Zeptam se ostatnich jak vam na 1015ce jedou flashova vuidea na netu?
Zkousel jsem CT24 YouTube a vse naprosto plynule na nejvyssi kvalitu ale takovy www.barrandov.tv a archiv tam se to nesnesitelne cuka....pouzivam W7 Starter takze nevium zda dekodovani provadi Intel GMA mebo Aton,tak jako tak by na to oba meli vykonove stacit ne?
Cheetah007

Odeslat příspěvekod smith22 10. 9. 2011 22:49

No píšeš, že ti jedou videa na youtube na nejvyšší kvalitu bez sekání.Co myslíš tím nejvyšší kvalita?Předpokládám, že máš na mysli HD videa 1080p.Je tak?Tohle je totiž docela diskutabilní protože ikdyž ty některá videa na youtube mají rozlišení 1080p tak sou tak hodně komprimována, že jejich bitrate je tak malý, že už se o kvalitním HD jako takovém moc mluvit nedá.A proto si stěmito videi poradí i intelácká grafika.Na youtube se však už najdou i poměrně kvalitní HD u kterých ta intelácká GMA 3150 pokulhává a video se mírně seka.

Nevím co myslíš větou: pouzivam W7 Starter takze nevium zda dekodovani provadi Intel GMA mebo Aton,tak jako tak by na to oba meli vykonove stacit ne?

Ikdyž máš jen Starter tak máš možnost přes program GraphicsSwitch přepínat mezi grafikou Intel GMA 3150 a grafikou NVIDIA ION2.

Teď k tomu tvému trhání(cukání).Muže to zaležet na více věcech.Jaký používáš internetový prohlížeč?Já celý život na stolním PC používám Mozillu Firefox ale teď co mám ten netbook sem na radu známého vyzkoušel Google Chrome a sem sním nadmíru spokojen.Rychlost je několikanásobně lepší(hlavně to jde vidět v naprosté plynulosti scrolování) jak u Exploreru a žere i míň paměti.A to nemluvím o dalších vychytávkách při vyhledávání apod.Opravdu mohu jen doporučit.
Další věc!!! Máš nainstalovanej aktuální Flash player??? Jestli ne tak ho nainstaluj.Stáhneš třeba zde nebo přímo na ofic. stránkách Adobe http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/ostatni/flashplayer/ POZOR!!! Existuje verze IE což je pro Internet Explorer a potom ,,non IE,, která je pro ostatní prohlížeče.

Zkoušel sem ten Barandov archív a jede to naprosto krásně bez sebemenšího cuknutí.

Naopak třeba toto video na youtube když přepnu na HD 1080p tak se mírně cuká.Zkus to a řekni mi jak ti to jede - A nezapomeň přepnout na 1080p(na 360 to jed eplynule každýmu :-))

http://www.youtube.com/watch?v=YyZdNROiTM0

http://www.youtube.com/watch?v=NIRrfyToynk

Když ale přepnu na ION tak to samozřejmě zvládne vpoho.Atodle právě řeší ten režim Optimus ve vyšší verzi Windows.V Exploreru mi to fungovalo - pospuštění videa na youtube v 1080p Optimus zapnul grafiku ION.V Google Chrome to nějak nefachčí - nevim proč.
Tak otestuj a dej vědět
smith22
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 10. 9. 2011 23:13

Zkousel jsem IE8 i chrome a stejne trha to jak sileny..Youtube mi jede perfektne i HD 720p pokud jsou ale to je v HTML5 a ne v tom nemozne nenazranym flashi kterej zamestanava i moje slusne vykonne domaci PC viz. profil...

jinak sorry za preklepy ;-]
Cheetah007

Odeslat příspěvekod smith22 10. 9. 2011 23:41

co ten Flash player?Máš aktuální a správnou verzi?A co jiné flashové videa třeba na stream.cz nebo http://vimeo.com/12946024 ?

Zkus ještě jen tak pro vyloučení chyby přepnout na ION grafiku jestli to dělá taky.Ten Barandov mi bufferuje ještě líp než youtube
smith22
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 11. 9. 2011 10:11

Express Gate Cloud je ořezané linuxové rozhraní, do kterého můžeš pro rychlý přístup k internetu bootovat během pár sekund místo Windows.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Cheetah007 11. 9. 2011 17:53

smith22
Flash je aktualni zkusim jeste Firefox ale pochybuji ze to bude lepsi...ve videich z barrandov.tv archivu se daji nastavit tri stupne kvality vc. HD ale cuka se to i na tu nejnizsi...
Zkousel jsem pepnout na ION a pak to beha plynule jenze stoupne vyrazne spotreba....ze by byla integrovana GMA350 od Intelu tak slaba a v dnesni dobe nezvladala dekodovat Adobe Flash? CT24 jede take ve flashni a zadny problem absolutne plynule...
Cheetah007

Odeslat příspěvekod smith22 11. 9. 2011 19:36

Ahoj.V té intelácké grafice ikdyž není žádnej zázrak bych problém neviděl.Já mám přeci stejnej netbook jako ty a zkoušel sem více videí z archivu Barandov a ve všech třech urovních kvality běží videa naprosto plynule.Problém bych tedy hledal někde jinde.
Vůbec bych se nedivil kdyby byl zakopanej pes někde ve Starteru.Já když sem tam měl ještě Startery tak mi nefungovalo spoustu her tak jak má a to ikdyž sem jel jen přes intel grafiku která měla na ty vykopávky(staré hry) co sem tam pouštěl hravě stačit.Hry které by měla podle jejich poždavků GMA 3150 hravě zvládat prostě nezvládala a hry nebyly dostatečně plynulé.Teď s verzí Profesional stejné hry spouštěné jen přes Intel GMA 3150 běží perfektně svižně.Tuto zabržděnost systému májí dle mého názoru na svědomí ty slavné utility od Asusu - např. ten jejich úžasný Super Hybrid Engine je akorát tak výkonnostní brzda.
Co sem nahodil Win 7 Profesional tak sem nic podobného od Asusu neinstaloval.Od té doby je pouhé procházení a běžné operace ve win 3krát rychlejší - a to sem to čekal spíše obráceně, že s výšší verzí systému to bude ještě horší.Mám spuštěné i Aero a naprosto bez problémů.
Ten brajgl od Asusu je prostě zlo!
smith22
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka