HP 2230s - přehřívání

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hobitt 30. 11. 2010 21:24

Zdravím, u mého HP 2230s se objevil problém.

Notes vždycky víc topil. Ale od včerejška jede větrák neustále naplno a laptop se už asi sedmkrát za cca. 10 hodin čistého času přehřál ---> vypnul. Google mi poradil vysavačem přejet větrací otvory a vyměnit baterku (dočetl jsem se, že to může značit odejitou baterku). Používal jsem dokoupenou 9článkovou, tak jsem tam dal defaultní. Ale laptop stále topí na max a dokonce při psaní příspěvku se vypl. Systém mám W7 Ultimate 32bit.

Co dělat?

Je k něčemu třeba takováhle podložka? http://www.alza.cz/coolermaster-x-lite- ... 183478.htm

Díky za rady, jsem zoufalý, laptop potřebuju denně (škola)...
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skype 30. 11. 2010 21:42

No a teploty?
skype

Odeslat příspěvekod wizaard 30. 11. 2010 21:44

Tady by to chtělo důkladné vyčištění chlazení (vysavač není úplně ideální, stlačený plyn ve spreji je lepší, ale budiž), ale samozřejmě taky prověřit, jestli chlazení vůbec funguje (špatná teplovodivá pasta, nedoléhající chladič na čipu, rozpojené chlazení apod.).

A samozřejmě jak zmínil skype, zjisti teploty (např. HWiNFO32).
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 30. 11. 2010 21:49

Toto mi vyhodil Speedfan:

Obrázek

-- 30. 11. 2010 21:53 --

A tady HWINFO32


Obrázek

wizzard: nepřijduo záruku, když do toho polezu?
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 30. 11. 2010 21:54

No... pokud nejsou ty teploty posunuté, pak je to celkem slušný problém - na takových hodnotách bys měl být při vysoké záteži...

V tom případě platí, co jsem psal.

EDIT: No, samozřejmě postupuj tak, abys záruku eventuelně neporušil. Krycí panely na spodní straně můžeš oddělat bez starosti (leč nevím, jestli to pomůže). Jinak servis, bohužel.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 30. 11. 2010 21:58

Na notesu mám aktuálně spuštěný jen Skype, Chrome a iTunes, takže žádná extra zátěž to není... Co ty podložky? je to užitečné?
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 30. 11. 2010 22:08

Ano, v takovýchto případech samozřejmě podložka do určité míry pomůže, ale tohle je opravdu docela extrém a chtělo by to řešit spíš se servisem než podložkou. Ale do budoucna si ji samozřejmě koupit můžeš.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 30. 11. 2010 22:11

podložka o něco zmírní následek, resp. o něco (pár stupňů) sníží teplotu. podobného efektu (jen o něco menšío) můžeš docílit tím, že jen podložíš zadek notebooku např. pomocí koleček od lepící pásky - spodek bude mít kolem sebe íce vzduchu a lépe chladit.

Neodstraníš tím ale příčinu přehřívání a ty teploty jsou opravdu vysoké. klidové teploty procesoru, grafiky, by se měly pohybovat kolem 50, u disku kolem 40°C. A disk nikdy nemá co jít přes 60, ta už je za hranicí jeho provozní teploty.
Tohle je zralé na rozebrání, sundání chladiče, vyčištění od prachu, od zbytků staré pasty, pak nanes novou pastu a slož to. Pokud nepomůže, je možné, že správně nefunguje heatpipe (ve výjimečných případech se může stát, že se nějak poškodí a přestane efektivně odvádět teplo). Ale to bys pak měl zjistit. Otevři to, zapni to. Pokud to opravdu tak topí,. heatpipe by se měla pomrně rychle rozehřát. Taky by větráček neměl vyfukovat studený vzuduch. To s tou heatppe ale uvažuji samozřejmě až po pečlivém vyčištění + nová pasta.
Naposledy upravil alfah4ns dne 30. 11. 2010 22:12, celkově upraveno 1
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jsyrovat 30. 11. 2010 22:11

Z mych zkusenosti: nekolik laptopu se chovalo tak, ze se postupne znicehonic zvysovala zatez procesoru, i kdyz nic nebezelo co by ho mohlo zatezovat, stejne tak zacinal jet vetrak naplno - znameni prehrivani. Nakonec byl u vsech stejny problem - teplovodiva pasta mezi procesorem a chladicem a cipsetem a chladicem proste po cca 2 letech uplne vytrdla a prestala tak fungovat. U Dellu se zarukou NBD to bylo vyresene hned druhy den na miste na pockani - cca 20 min. (nova pasta na dve prislusna mista, u nekterych laptopu byl vymenen i motherboard a vetrak, ale to podle me ani nebylo nutne). Po te byl laptop jako vymeneny za novy - ticho, zadna zatez procesoru...
jsyrovat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skype 30. 11. 2010 22:15

No i kdyby, tak přes 60°C na disku JE ŠPATNÝ!
skype

Odeslat příspěvekod alfah4ns 30. 11. 2010 22:19

Jj... tohle už zřejmě vůbec nechladí a spíše se chová jako termkoska.. a teplo uvnitř se už jen kupí a kupí....
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 30. 11. 2010 22:21

Hm...ta pasta by to moha být, laptop je starý rok a půl...
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 30. 11. 2010 22:24

zkus, uvidíš, no.
Když nepomůže, tak reklamovat, pokud jsi to bral jako fyz. osoba, bude to ještě v záruce. Ale myslím, že by to mohlo pomoct.

Kdyžtak 2230s je business HP = můžeš ho dát opravit k nějakému lokálnímu autorizovanému servisu (jejich seznam najdeš na stránkách HP). Mohl by ses kdyžtak zkusit domluvit, aby se na to koukli, eventuelně objednali náhradní díl (pravděpodobně se jako první budou snažit měnit chladič) a až bude na skladě, jen bys to tam zanesl na opravu. Nebudeš pak muset dlouho čekat.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 30. 11. 2010 22:25

Já spíš nechápu, co se tu poříd řeší - notebook je v záruce (jestli to chápu dobře), takže bych se v tom rozhodně nehrabal a poslal ho na cestu do servisního střediska HP.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 30. 11. 2010 22:31

wizaard:
já ho i chápu. Bohužel nemá NBD záruku, takže mu hrozí, že bude třeba týden, dva, bez notebooku. Před koncem semestru to může být dost velký problém, nemá-li ještě druhé PC.

Prostě někdy bereš reklamaci až jako poslední řešení.

Já dokonce kvůli tomuto kdysi koupil nový HDD do D630, protože starý odešel v pátek a do pondělí, než by přijel technik, jsme čekat nemohl. A to by bylo přes NBD. Na druhou stranu i tak jsme přemýšlel o rychlejším :D

EDIT:
samozřejmě , zapomněl jsem upozornit, že pokud tam něco uvnitř domrví, bude to jeho chyba. To je mu ale předpokládám jasné.
Naposledy upravil alfah4ns dne 30. 11. 2010 22:34, celkově upraveno 2
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků