Notebook pro Full Hd filmy a do práce do 15.000 Kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Czuba 18. 1. 2011 18:13

Zdravím všechny,
mám k vám otázku, který NB se dá použít pro sledování Full Hd filmů v rozlišení 1920x1080p??? Vím že mi tady řeknete ať si koupím multimediální centrum které to hravě zvládá, ale potřebuju notebook i do práce, kde mi ho nekoupí, jelikož prý nejsou money, ale že co mohou udělat tak mi z nákupu vrátit dph (idioti) :) Tak jsem se rozhodl že si z vlastní kapsy koupím svůj NB okolo 15tisíc. Poradíte mi prosím? Pokud by se oplatilo tak bych mohl jít max do 18tisíc.
Koukal jsem se třaba na tento:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CE12SW
ale nevyznám se v HW natolik, abych věděl jestli v pohodě přehraje FullHd na televizi, na které si filmy budu pouštět.

Děkuji moc za odpovědi
Příjemný den

EDIT://
a nebo tento???
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CE12J6
Naposledy upravil wizaard dne 18. 1. 2011 20:56, celkově upraveno 3
Důvod: Upraven název tématu na konkrétnější.
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod Honza20 18. 1. 2011 18:23

Tak si najdi nějaký s HDMI výstupem.Tenhle ho zrovna nemá.
---> HP EliteBook 8540w
---> Samsung Galaxy S3, Note II
---> LCD TV Samsung LE32R86BD, Vantage HD 7100S
---> Peugeot 206 Black edition
---> Nikdy nedávej na první dojem, zdáni většinou klame
Honza20
Junior

Odeslat příspěvekod mcbizon 18. 1. 2011 18:34

fullhd ti prehrajú prakticky všetky notebooky, len niektoré netbooky s atomom môžu mať problém.
mcbizon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 18. 1. 2011 18:35

HP 6550b/6555b.
Konfigurace s integrovanou grafikou stačí, Intel HD i hd4250 mají akceleraci HD videí.

Proti tebou uvedeným ntb mají lepší tělo, klávesnici, ...
Nic lepšího nekoupíš.

Jinak na přehrání FHD ti stačí jakékoliv slušnější dvoujádro a grafika Intel 4500mhd a lepší, příp. nvidia od 8xxx nahodu a ati od hd2xxx nahoru.
výjimkou je ten jeden asus s 4500m a čipsetem gl40, ten akceleraci neumí, musí to být plnohodnotná 4500mhd. A i tak je ta grafika už dnes za zenitem.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Czuba 18. 1. 2011 18:48

Díky za rady, ale jak poznám jaká je tam grafická karta když v popisu GK je jen "Intel HD graphics" a v chipsetu je "Intel HM55 Express". Ještě jsem koukal na tento:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 12K30CEZH4

Díky
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod Honza20 18. 1. 2011 18:53

Mnoho lidí mi dříve doporučovalo tenhle notebook, má velice dobré zpracování včetně lepšího rozlišení 1600/900
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K300010KF
---> HP EliteBook 8540w
Honza20
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 18. 1. 2011 18:58

ja jen male upozorneni: odpocet DPH je fajn, ale muze s nim byt problem kdyz skoncis v praci treba protoze ntb fakticky patri firme!
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod C3luar 18. 1. 2011 19:08

Ahoj

Do 18 tisíc by som na tvojom mieste bez váhania šiel do tohoto:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400812K30CE126D

Máš to kvalitný notebook s dobrou konštrukciou a zvládne aj tvoje požiadavky

Ak by si chcel ušetriť čo najviac pozrel by som sa po LENOVO SL510

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400812K30CEWWB

Ale odporúčam ti to HP, pretože je to už niečo čo nevyzerá ako hračka a má to už potrebnú kvalitu Notebooku pre biznis
Naposledy upravil C3luar dne 18. 1. 2011 19:10, celkově upraveno 1
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 18. 1. 2011 19:10

Czuba:
mmnt, Intel 4500m/mhd a Intel HD jsou rozdílné grafiky.
To první je grafika integrovaná v chipsetu základní desky u notebooků se staršími c2d procesory a u GL čipsetu (4500M) akcelerace nebyla, pouize u plnohodnotné 4500MHD.

To druhé je integrovaná grafika v procesorech core i3/i5/i7, kde akceleraci mají všechny.

Jinak 6550b by vyšla na 18k v základním konfigu s itegrovanou grafikou a 1366x768. Stačí, bohatě.
6555b koupíš za 15k, silnější grafika, slabší CPU.
na verzi s 1600x900px bohužel není rozpočet ani v jednom případě, ony sice byly dříve 6555b s 1600x900 za 17-18, ale nyní nějak nejsou...
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Honza20 18. 1. 2011 19:10

Mně by spíše vadilo, kdyby notebook pískal, jelikož tam není možnost ho vrátit.Další věcí je jednoletá záruka.
---> HP EliteBook 8540w
Honza20
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 18. 1. 2011 19:11

alfah4ns: Hore som mu ho navrhol, myslím že pre jeho potreby výborný NB
NB:
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod mcbizon 18. 1. 2011 19:11

Ak sú tie filmy tvoja jediná podmienka a okrem toho nebudeš robiť nič náročné, tak môžeš ušetriť a kúpiť toto: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

Konštrukcia veľmi pripomína nižšie Probooky, ktoré sú vo svojej kategórii dosť kvalitné. Len je tam namiesto hliníka plast.
mcbizon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod C3luar 18. 1. 2011 19:14

HP 620 je ale riešenie pre niekoho kto nechce, alebo nemôže investovať aspoň tých 15 tisíc a viac.

On má možnosť tak prečo ísť do 620??? Nevidím dôvod
NB:
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod mcbizon 18. 1. 2011 19:28

Lebo ten rozdiel v cene mu pri jeho využití s najväčšou pravdepodobnosťou neprinesie žiadnu hodnotu naviac, a tých 5000 si môže nechať na kebab alebo zmrzlinu.
mcbizon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 18. 1. 2011 20:55

Píše, že chce notebook i do práce. ProBook 6555b - ideální volba. To už tu ale zaznělo.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Czuba 18. 1. 2011 20:59

A co říkáte na ten Gigabyte? Je to dobrá konfigurace nemyslíte?
Díky
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod K4m1k4z3 18. 1. 2011 21:15

Konfigurace možná, ale v porovnání s HP 6550b je to plastovej šmejd.
• Aspire V3-571G | 15.6" Full-HD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8GB RAM
Intel 320 80GB SSD | 1TB UltraBay HDD
SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
K4m1k4z3
Junior

Odeslat příspěvekod Czuba 18. 1. 2011 22:08

Ok, tak na ten Gigabyte jsem taky neslyšel nějakou slávu, spíš zápory :)
Ty Hp jsou vcelku OK, ale proč většina tady nabízí HP? To jsou tak super?
A co toto? Je to Asus, Asus není dobrý Ntb?

Díky
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=81032

nebo MSI???

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CE10XE
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 18. 1. 2011 22:47

My neříkáme, že je HP super. My říkáme, že HP ProBooky B jsou momentálně to naprosto nejlepší, co za takové peníze můžeš dostat. A většina je tu nabízí proto, že tomu rozumí a že vědí, jaké jsou.

Nehledě na to, že o ProBoocích B tu je zmínka v každém druhém tématu, tak snad není problém taky zapojit trochu iniciativy a něco najít...
viewtopic.php?f=907&t=1133274&p=7977478
viewtopic.php?f=907&t=1132765&p=7970759
viewtopic.php?f=907&t=1132676&p=7962930

Ten ASUS K52 je obyčejný multimediál; nic víc, nic míň. To MSI FX600 je taky multimediál, leč dle diskusí (jak je u MSI zvykem) celkem nepovedený, resp. takhle - s vysokým výkonem za nízkou cenu, takže nekvalitní konstrukcí a hlučným chlazením.

viewtopic.php?f=907&t=1128336&p=7841733
viewtopic.php?f=907&t=1133103

Projdi si FAQ - Notebooky, třeba Ti to trochu otevře oči.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod C3luar 19. 1. 2011 09:24

No dobre, ja ti to teda v krátkosti zhrniem ...

1.) Nikto tu (dúfam) neodporúča niečo z čoho má províziu , prípadne čo má on sám doma na stole.
Odporúčame tu ľudom najlepšie riešenie pre ich potreby, všetko v rámci ich finančných možností.
Jednoducho povedané: "Aby si za svoje peniaze dostal to najlepšie čo hľadáš"

2.) Prečo stále HP Probook b ? Tento NB od uvedenia na trh má bezkonkurenčný pomer cena/výkon ale pridáva aj kvalitu. NB nieje obyčajný plastový multimediálny stroj, ide o v danej cene bezkonkurenčné pracovné zariadenie za ktoré sa určite nebudeš hanbiť.

3.) Prečo nie GIGABYTE ? Prečo nie ASUS ?

A prečo áno ? Ak je možnosť mať niečo lepšie za svoje peniaze ?

GIGABYTE vstúpil na trh notebookov podobne ako nedávno MSI. Teda cestou multimediálnych Notebookov s vysokým výkonom, každopádne je to to isté radový plasťák! Ja len dúfam že kvalita je lepšia ako u MSI. ASUS zasa u nás neponúka profi rady ale skôr sa zameriava na široké spektrum spotrebiteľa od low-end users až po herné a multimediálne rady.

Každopádne, je to na tebe.
NB:
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 19. 1. 2011 09:40

Notebooky Gigabyte nejsou špatné, určitě lepší než MSI, ale srovnávat je s ProBooky B samozřejmě nejde. Obecně není možné srovnávat pravé business třídy (i když ProBook je "jen" střední třída) s obyčejnými multimediály.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Czuba 19. 1. 2011 16:50

Ok, tak dám na vás. S největší pravděpodobností vemu tento. Vyplatí se za tu cenu?
Bude umět přehrávat i FullHD, nejaké hry, multimedia atd??? Grafika asi nic moc co?

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CE10KF
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 19. 1. 2011 17:01

filmy prehraje i kdyby to mel tlacit pres CPU.
herne nedokazu posoudit.
kvalita je jinde nez acer z teska za 12.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod C3luar 19. 1. 2011 17:12

1.) Dobrá kúpa, som rád že sme ťa presvedčili žiadať za svoje peniaze adekvátnu kvalitu

2.) Ano, multimédia a HD video nebude problémom

3.) Ano, určité hry na tom pobežia veľmi slušne, (ale nieje to herná grafika) každopádne staršie hry určite.

http://www.notebookcheck.com/ATI-Mobility-Radeon-HD-540v.36460.0.html
NB:
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod Czuba 19. 1. 2011 18:13

to karlos00x : vím, nejsem blázen abych nakupoval tam :)

to C3luar: díky za radu, akorát mi vrtá hlavou proč jediné HP dává záruku pro firmy pouze jeden rok, u ASUSu toto není, nebo je to jen překlep na AlfaComp?

A také jejé je vlastně DPH? Pokud vím tak 20%, ale na stránkách vidím že to tak není, že cena bez DPH je jiná než počítám. Díky za osvětlení :)
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 19. 1. 2011 19:07

Pri nakupu na firmu se to resi dle obchodniho zakoniku zatimco pro tebe podle obcanskeho zakoniku, takze rok je jeste dobry, podle obchodnaku je to myslim jen pul roku.
At pocitam jak pocitam tak cenu maji dobre - DPH 20%.

(pokud nevis jak si spocitat kolik je DPH z ceny vyrobku tak se dělení, násobení, procenta se učí na 2. stupni zakladni skoly)

-- 19. 1. 2011 19:08 --

jo, pripadne to jde dopocitat i trojclenkou.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wizaard 19. 1. 2011 19:40

Czuba: HP není jediné, které dává na IČO záruku "jen" rok. Běžně se to tak dělá, zvlášť u levných business strojů, jako je ProBook B. Vyšší řady (EliteBook, ThinkPad T, ...) mívají standardně 3 roky od výrobce.

Jak tu padlo, DPH sedí :-). 21.100 / 1,2 = ...

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod alfah4ns 19. 1. 2011 21:15

Czuba:
do půl roku od koupš notebooku můžeš dokoupit extra záruku.
Buď jen typu carry-in (nosíš do servisu), nebo i Next Business Day On Site (technik jezdí k tobě), příp. i s Accidental Damage Protection - pojištění proti náhodnému poškození (polití, praskliny, pády, ...)
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Czuba 20. 1. 2011 12:16

Ještě jsem se díval na tento NTB Toshiba:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... O000000ZCF
je to dobrá volba? Či nikoli?

to karlos00x: Ano na základní škole jsem se opravdu učil počítat. Jen jsem to počítal trochu jinak :) Ale díky za upozornění
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod Czuba 20. 1. 2011 14:40

Tak díky všem moc za rady. Žádný ze zmíněných NTB kupovat nebudu. Zůstanu u nějaké slabší verze. Budu si notebook kupovat čistě ze svého jelikož bych nejraději svého šéfa nakopal do prd.. !!! Prej jestli jsem ... takový notebook pro servisního technika!!! Toto nemá ani nase ucetní a bla bla bla. Kaslu na nej, kaslu na vraceni DPH a koupim si ciste za svoje money. Vyuziju ho jak v praci tak doma tak co. Alespon mi nemuze nic rikat ze ono a tohle :)

Prosím prominte ze jste mi tady radili neco co si ani nekoupím proto se Vám vsem omlouvám, je mi to líto a je mi líto i toho ubozáka nademnou :-D

Proto jsem se rozhodl poridit neco s Turionem, ktery nabizi dobry vykon za pomerne maly peniz a neco s GK 4500MHD aby to zvladlo FULLHD filmy v "mkv".

Takze muj vyber se zameril ted na :
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CD12Q0
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CD12QE

U toho HP mam obavy abch slysel ten jeden repracek, jelikoz jsem na jedno ucho temer hluchy :(((
Popripade kdyby jste meli jinou alternativu tak sem s ni, klidne i levnejsi, hlavne kancelar, nejaka starsi hra (StarCraft, AgeOfEmpires, a podobne), a FullHD v *.mkv .

Chjo, jeste jednou se vam vsem omlouvam.

Díky vsem

edit:///
cena max tech trinact tisic, vic si bohuzel muj uz tak omezeny rozpocet nemuze dovolit.
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 20. 1. 2011 17:31

Btw na dekódování Full-HD videa přes procesor je AMD znatelně slabší, takže pozor na to.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wizaard 20. 1. 2011 19:20

Czuba: Z těch dvou bych vzal IdeaPad Z565, ale zase - je to multimediál, ale slušný. Za malé peníze má teď Lenovo moc sympatické modely B560 a V560 (jsou totožné, V560 je dražší kvůli troše kovu na víku a základně).

To, co jsi vybral, má nějaká výkon na starší hry (má to grafiku HD5470 = herní low-end), ale počítej s výdrží na baterii "jen" pod 3 hodiny.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Czuba 20. 1. 2011 20:17

wizaard: A který notebook by jsi doporucil Ty? Windows není podmínkou. Mám krabicový win který jsem nikde nepoužil tak bych ho použil na NTB. Ještě jsem koukal na
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CE10WD
nebo nějaký od Toshiby, taky super notebooky ne? Akorát jak je to s tím repro u HP? Má jedno (mono) nebo dvě(stereo)? Jde mi o hlasitost, jak jsem říkal, špatné ucho :(
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod C3luar 20. 1. 2011 20:28

Chybu nespravíš ani u výberu TOSHIBA, každopádne pôjde síce o kvalitné NB ale stále iba multimediálne stroje. Keby už tak TECRA ale tá sa pohybuje cenovo na úrovni 18 +- a vyššie
NB:
C3luar
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 20. 1. 2011 20:56

Czuba: Nevím, proč by měl mít ProBook S jen jeden repro...

Co bych koupil já? V téhle cenové relaci je to problém, ale já už zásadně nekoukám na výkon, ale kvalitu, výdrž na baterii, pohodlí a ticho, což by třeba zrovna ta Lenova B a V splňovala (moc se mi líbí). Ale tohle je spíš otázka preferencí a nechci tu vytahovat, co bych koupil já.

Problém taky je sehnat notebook bez Windows - to se prostě de facto nedělá. Výjimkou jsou extrémně levné stroje, kde by OS jen zvedal cenu (dost rapidně).

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Czuba 20. 1. 2011 21:33

C3luar: To už je docela drahé a raději bych šel do zmíněného HP 6550 :)
wiyaardJá viděl HP s jedním reprem ale nevím co to byl za typ :( Třeba výše zmíněný HP Champaign je s linuxem. Nešel jsem i s win a lepší grafikou ale o dva tisíce dražší takže cca 15t
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CE12Q7. Je možné že zůstanu u tohoto, akorát mně zaráží jakto že je u tohoto taková cena když nabízí víc naž probook 6550b v základní sestavě. To mi hlava nebere :-D
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 20. 1. 2011 22:01

Nenabízí víc než ProBook B. Nabízí jen víc výkonu, ale obyčejné plastové šasi, hlučné chlazení (v porovnání s ProBookem B, který je tichý jako pěna), žádné opravdové business funkce (preboot autentizace, kvalitní zabezpečení, ...) a žádnou business výbavu (třeba sériový port, dokovací konektor, čtečku otisků prstů s TPM čipem, Upgrade Bay, ...).

ProBook B je prostě opravdový business notebook, ProBook S je multimediální hybrid, na kterém není nic moc zajímavého (konkurence umí to samé a lépe - viz. ThinkPady Edge).

Ale to je naše stará písnička a nikam tahle debata nevede - to očividně neoceníš, takže ano, ProBook S je daleko lepší notebook, protože nabízí za stejnou cenu mnohem víc. ;-)

Já Ti neumím poradit, protože pokaždé přijdeš i po X přístěvcích se stejným pohledem na věc, stejným názorem a je to pořád dokola. Naše cesty se zde musí rozdělit, je mi líto. :potichu

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Czuba 21. 1. 2011 16:15

wizaard: Vím že jste mi poradili dobře a věřte, že kdybych na to měl, tak bych si připlatil a kopil bych HP6550b , ale když máš za šéfa s prominutím blba, který ti řekne že si pokud chci notebook tak si ho musím koupit ze svého abych mohl pracovat, rozesílat pořadavky firmám atd, tak se nezlob ale to už je moc. Mno a jak je to dnes s prací v malých mestech si dokážete představit snad všichni sami, jsem rád že jsem zaměstnán a tak mi nic jiného asi nezbude :( Kdybych měl možnost někde odepsat DPH, jdu do 6550b, bohužel tahle možnost padla, nezbývá nic jiného, než zůstat u 4525s, která je o dost levnější.
Czuba
Junior