Notebook pro Full Hd filmy a do práce do 15.000 Kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod swarm 20. 1. 2011 17:31

Btw na dekódování Full-HD videa přes procesor je AMD znatelně slabší, takže pozor na to.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 20. 1. 2011 19:20

Czuba: Z těch dvou bych vzal IdeaPad Z565, ale zase - je to multimediál, ale slušný. Za malé peníze má teď Lenovo moc sympatické modely B560 a V560 (jsou totožné, V560 je dražší kvůli troše kovu na víku a základně).

To, co jsi vybral, má nějaká výkon na starší hry (má to grafiku HD5470 = herní low-end), ale počítej s výdrží na baterii "jen" pod 3 hodiny.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czuba 20. 1. 2011 20:17

wizaard: A který notebook by jsi doporucil Ty? Windows není podmínkou. Mám krabicový win který jsem nikde nepoužil tak bych ho použil na NTB. Ještě jsem koukal na
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CE10WD
nebo nějaký od Toshiby, taky super notebooky ne? Akorát jak je to s tím repro u HP? Má jedno (mono) nebo dvě(stereo)? Jde mi o hlasitost, jak jsem říkal, špatné ucho :(
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C3luar 20. 1. 2011 20:28

Chybu nespravíš ani u výberu TOSHIBA, každopádne pôjde síce o kvalitné NB ale stále iba multimediálne stroje. Keby už tak TECRA ale tá sa pohybuje cenovo na úrovni 18 +- a vyššie
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 20. 1. 2011 20:56

Czuba: Nevím, proč by měl mít ProBook S jen jeden repro...

Co bych koupil já? V téhle cenové relaci je to problém, ale já už zásadně nekoukám na výkon, ale kvalitu, výdrž na baterii, pohodlí a ticho, což by třeba zrovna ta Lenova B a V splňovala (moc se mi líbí). Ale tohle je spíš otázka preferencí a nechci tu vytahovat, co bych koupil já.

Problém taky je sehnat notebook bez Windows - to se prostě de facto nedělá. Výjimkou jsou extrémně levné stroje, kde by OS jen zvedal cenu (dost rapidně).
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czuba 20. 1. 2011 21:33

C3luar: To už je docela drahé a raději bych šel do zmíněného HP 6550 :)
wiyaardJá viděl HP s jedním reprem ale nevím co to byl za typ :( Třeba výše zmíněný HP Champaign je s linuxem. Nešel jsem i s win a lepší grafikou ale o dva tisíce dražší takže cca 15t
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CE12Q7. Je možné že zůstanu u tohoto, akorát mně zaráží jakto že je u tohoto taková cena když nabízí víc naž probook 6550b v základní sestavě. To mi hlava nebere :-D
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 20. 1. 2011 22:01

Nenabízí víc než ProBook B. Nabízí jen víc výkonu, ale obyčejné plastové šasi, hlučné chlazení (v porovnání s ProBookem B, který je tichý jako pěna), žádné opravdové business funkce (preboot autentizace, kvalitní zabezpečení, ...) a žádnou business výbavu (třeba sériový port, dokovací konektor, čtečku otisků prstů s TPM čipem, Upgrade Bay, ...).

ProBook B je prostě opravdový business notebook, ProBook S je multimediální hybrid, na kterém není nic moc zajímavého (konkurence umí to samé a lépe - viz. ThinkPady Edge).

Ale to je naše stará písnička a nikam tahle debata nevede - to očividně neoceníš, takže ano, ProBook S je daleko lepší notebook, protože nabízí za stejnou cenu mnohem víc. ;-)

Já Ti neumím poradit, protože pokaždé přijdeš i po X přístěvcích se stejným pohledem na věc, stejným názorem a je to pořád dokola. Naše cesty se zde musí rozdělit, je mi líto. :potichu
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FlanK3r 21. 1. 2011 12:29

swarm píše:Btw na dekódování Full-HD videa přes procesor je AMD znatelně slabší, takže pozor na to.


záleží jak porovnáváš, v stejném cenovém segmentu nikoliv, v desktopu pak už vůbec ne (i7 980x, i7 970, i7 2600k, x6 1100t, i7 975X, i7 965x, x6 1090t, i7 960....)
sestavy:
1)Ryzen 7 5700X, Asus C7H, TUF RX6800, 2x 16GB 3600 GSKill TridentZ RGB
2)Core i9-13900KF, Maximus Z790 Apex, R5-240x, 2x16GB TridentZ5 7200M DDR5
FlanK3r
Sponsored by ASUS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 21. 1. 2011 13:15

Flank3r: Obě porovnání, o kterých mluvíš (cena a desktop) jsou mimo, jedno víc než druhé :-). Bavit se o desktopových procesorech v tématu o noteboocích je asi jasné. No a srovnávat stejný cenový segment AMD a Intel taky nejde - to bychom se dostali (když to přeženu) na porovnání Atomu se čtyřjádrem AMD...
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FlanK3r 21. 1. 2011 13:28

chápu jak to myslíš, ale potom by bylo AMD výhodnější, proč když někoho zajímá i poměr ceny/výkonu by připlácel za konkurenční řešení?
PS: desktop sme pochopitelně nechci plést, ale věř, že s dekstopem mám zkušeností možná až až (jak teoretických, kdy mám nastudováno více než 20 recenzí ke každému produktu, tak i praktických přibývá. Může to znít trapně až vychloubačně, ale ve světě jsem částečně VIP osoba :))
Notebookové pole je pochopitelně pro mě zatím téměř neprobádané, ale nedomnívám se, že je tam až tak propastný rozdíl...Výkon např notebookového Phenomu II x3 je cca srovnatelný s většinou core i3.
sestavy:
1)Ryzen 7 5700X, Asus C7H, TUF RX6800, 2x 16GB 3600 GSKill TridentZ RGB
2)Core i9-13900KF, Maximus Z790 Apex, R5-240x, 2x16GB TridentZ5 7200M DDR5
FlanK3r
Sponsored by ASUS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 21. 1. 2011 14:21

FlanK3r píše:Může to znít trapně až vychloubačně, ale ve světě jsem částečně VIP osoba

Jak se taková VIP osoba vlastně pozná? Pod rukama mi projde 70-80% nabídky trhu s notebooky, společnosti mi posílají věci na test i jen tak, abych o tom možná napsal pár řádků na blog, a jsem zván na konference se zahraničními představiteli velkých firem, ale jako VIP jsem se nikdy nepovažoval. Případ wizaarda je podobný. Tak mě jen zajímá, jakým směrem bychom se měli ubírat, abychom se dostali na tvou úroveň.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza20 21. 1. 2011 14:28

swarm
Zřejmě je k tomu potřeba mít doma minimálně 9 procesorů. ;-)
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FlanK3r 21. 1. 2011 14:42

swarm:já můžu mít ohledně desktopu cokoliv, asi takto, víc to komentovat nechci, kontakty člověk získal díky mnohaleté snaze na zahraničních fórech. Njesou sice oficiální, jako nejspíš v tvém případě, ale jsou. Chtěl jsem tím jen podotknout, že o výkonu desktopových procesorů mám skutečně jasný přehled a na většině svých argumentů z desktopového prostředí bez pádného důkazu si trvám. Osobně neznám nikoho v CZ, kdo každému produktu věnuje čas čtením 20 a více recenzí na 1 desktop produkt ,-). A věřte mi, zabere to spoustu volného času ! Nechci se tu tedy nad nikoho povyšovat, rád poradím s čím si budu vědět rady, v notebookovém poli se pochopitelně rád přiučím od zkušenějších. Ale tvrdit, že výkon AMD procesorů při převodu HD videa oproti Intelu je žalostný i v desktopu, to je skutečně obrovský výstřel mimo bránu!
Vratmě se však k tématu a konec vzájemného napadání. Díky.
sestavy:
1)Ryzen 7 5700X, Asus C7H, TUF RX6800, 2x 16GB 3600 GSKill TridentZ RGB
2)Core i9-13900KF, Maximus Z790 Apex, R5-240x, 2x16GB TridentZ5 7200M DDR5
FlanK3r
Sponsored by ASUS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C3luar 21. 1. 2011 15:00

Zaujímavé, s topicu o rade na NB za 15 000 Kč sa stal OT o tom, kto je aký frajer a kto ako čo vie. Celkom smiešne chlapci! :-)

Ale myslím že toto téma už nemá cenu, odporúčili sme najlepšie čo sme vedeli a aj tak to vyzerá že sa kúpi na prácu multimediálny plastový šunt ...

wizaard: Radšej to zamkni, je to tu na plač :roll:
Naposledy upravil C3luar dne 21. 1. 2011 15:35, celkově upraveno 1
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 21. 1. 2011 15:12

FlanK3r píše:(...) Ale tvrdit, že výkon AMD procesorů při převodu HD videa oproti Intelu je žalostný i v desktopu, to je skutečně obrovský výstřel mimo bránu! (...)

Ale to tu přece nepadlo :-). Jsme v sekci notebooky, bavíme se o noteboocích, a tak snad není nutné, aby za každým příspěvkem, argumentem či faktem byl dodatek "platí pro notebooky", nemyslíš?

Ale tahle debata je mimo, nikam nevede, proto bude označena jako OT a dál tu nebude pokračovat! Jinak zamykám, popř. promažu, což by nebylo dobře pro tazatele (i když, jak se to vezme, ta původní diskuse se stejně nevyvíjí moc pozitivně).
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků