Notebook s dokovací stanicí

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dolnajs 21. 2. 2011 15:40

Ahoj,
už tady na fóru a různých e-shopech nějakou chvíli hledám a stále nenalézám. Mám 2,5 roku starý notebook Asus VX2s s dokovací stanicí a hodně sem si na tuto kombinaci (ntb + dok) zvykl. Asi nemusím popisovat důvody.
Nicméně 2,5 roku už je docela dost a i ntb mi dává najevo, že by chtěl pomalu do důchodu (prvně odešel jeden modul RAM a chvíli na to i disk). Zatím jsem to řešil koupením nových komponent, ale začínám se poohlížet po něčem novém.
Z výše uvedeného příběhu vyvstává i můj dotaz.
Jelikož mám v oblibě firmu Asus (nekomentovat prosím), tak hledám notebook s dokovací stanicí, ale nejsem schopný žádný najít. Co jsem koukal, tak Asus nabízí pouze nějakou USB dokovací stanici, což asi není úplný ideál.

Tudíž doporučíte mi nějaký notebook s dokovací stanicí (nejlépe od Asusu - ale není to dogma, velikost 12"-15", rozumnější výdrž baterky (3+ hod.), grafika a procesor na běžné věci (internet, kancelářské aplikace, TV, filmy (přes HDMI), nehraju hry, cena nehraje roli)).

Předem díky.
dolnajs
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 2. 2011 15:54

lenovo X201, s dockovací stanicí má i HDMI

Lenovo T410i například, s dokovací stanicí má 2 displej porty ze kterých by mělo jít vyvést HDMI

u HP je to taky tak řešené a pak připadá v úvahu např. HP EliteBook 8x40w nebo 8x40p spousta modelů HP Probook

z Asusu vyvede jen VGA a DVI-I :(nejsem si jistý jestli nejde na HDMI)

to mě jen tak napadlo, chce to trochu specifikovat požadavky, jestli ho třeba bude nosit tak X201 na cesty a doma ho napíchnu na dockinu a je to :) nebo jestli potřebuje něco většího tak T410 nebo větší T510 to je co se kvality týče :) a jestli nehraje cena roli tak bych vzal třebas Sony Vaio Z13 :D, má HDMI přímo na těle dockina jde taky sehnat
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza20 21. 2. 2011 15:59

Já používám HP EliteBook 8540w, který má DP a VGA výstup. Já používám kabel DP --> HDMI.
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dolnajs 21. 2. 2011 16:39

HDMI nemusí být na dokovací stanici, stačí v notebooku (tak to mám teď).
A s tím přenášením je to jasný. Notebook si nosím s sebou do práce a když přijdu domů, tak ho vrazím do stanice, ke které mám připojenou externí klávesnici, myš, monitor (čili náhrada za klasický pc).

Ad. Lenovo - tomu se chci vyhnout, vůbec se mi nelíbí
Ad. HP - na ty modely mrknu, ono asi HP je jediný, který nabízí k notebookům stanice, že?
Naposledy upravil dolnajs dne 21. 2. 2011 16:41, celkově upraveno 1
dolnajs
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 2. 2011 16:41

jak jsem psal ještě je má Sony VAIO a Acer k řadě TravelMate,

-- 21. 2. 2011 17:43 --

Vaio žady Z, co vím (možná je i k jiným) + Toshiba má port replikátor :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dolnajs 21. 2. 2011 16:52

Aha, Sony a Acer jsem nějak přehlídl. :)

Sony koukám dělá stanice k typům Z, S, SR a TT.

Zka jsou krásný, ale 50 - 80 tisíc mi přijde na notebook už vcelku dost, když uvážím stárnutí komponent.

Jdu hledat dál.
dolnajs
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 21. 2. 2011 16:54

cena nehraje roli? chces poradit profi notas za 70tyček nebo staci treba ProBook 6450/6550?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wizaard 21. 2. 2011 16:56

Nehledě na to, že VAIO Z za skoro 90.000 Kč pro mě teda není výhodný "kauf"... (to už se mi víc líbilo S)

Jinak požadavky jsou opravdu hodně, hodně nekonkrétní (hlavně mi tu chybí cena).

Pokud bych nechtěl Lenovo, koupil bych HP Pro B/Elite P.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dolnajs 21. 2. 2011 17:01

Netvrdím, že bych 70-90 tisíc neměl, ale je mi to líto utratit, když vím, že za 2 roky to bude "šrot"... :) Nehledě na to, že lze sehnat levnější model v poměru cena/výkon.

Ad. cena - ok, 20-40 tisíc? Plus mínus...
dolnajs
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satai 21. 2. 2011 17:10

Mam celkem kratce Dell latitude E6410 s dokinou. Firemni downgrade z MBP. Osobne bych si ho nekoupil. Dok ma kopec portu, tvari se bytelne, ale kdyz do nej ntb vrazim, tak mam pocit, ze spolu drzi jen silou vule. Nakonec jsem prestal nosit notebook domu, prilis jsem si zvyknul na poctive reseni, ne na neco, co se tvari, ze se nedozije svestek.
Understanding is a three edged sword. Your side, their side, and the truth.
satai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dolnajs 21. 2. 2011 17:17

Tak teď probírám ty HPčka.

HP Elitebook 8540w je asi model, který by šel, ale jdu kouknout ještě na ty Acery a Toshiby.

satai píše:Dok ma kopec portu, tvari se bytelne, ale kdyz do nej ntb vrazim, tak mam pocit, ze spolu drzi jen silou vule.

Já jsem právě s tou dokynou u Asusu spokojen. Ale je pravda, že mě ten notebook před 2,5 lety vyšel taky skoro na 50 tisíc. :(
dolnajs
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 21. 2. 2011 18:02

Na tvoje potřeby má ASUS modely B (= business) s dokovacím konektorem. Shodou náhod sem si dnes z redakce přivezl 14" ASUS B43J i s plnohodnotným dokem. O připojení HDMI bych se nebál. Na notebooku je VGA, DisplayPort i HDMI a na doku je VGA, DVI-D i HDMI.

Zatím jsem to obhlédl jen zběžně, ale B43J se chlubí podporou eyefinity (tedy víc jak dva monitory zároveň), což jsem zatím u notebooků neviděl a neměl možnost vyzkoušet. Kvalitativně je to standardní business notebook - pevné víko, pevná základna (i když na můj vkus vpředu zbytečně tlustá). Určitě to něco vydrží, je to komplet matné a se slušnou klávesnicí i touchpadem.

Normálně bych se neobtěžoval, ale když už máš pro ASUS slabost, tak je dobrý vědět, co nabízí. Sám mám mezi oblíbenými značkami spíš jiné výrobce, ale tenhle notebook je povedený, takže nemusíš nutně přecházet ke konkurenci.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 21. 2. 2011 18:05

V tomhle směru zase pozor - nic tak kvalitního, jako je EliteBook (popř. ThinkPad T) u Aceru nenajdeš. TravelMaty jsou fajn, ale Acer se v top business třídách neangažuje. Ovšem je samozřejmě otázka, kam míříš - pokud stačí SMB notebooky, tak těch je na trhu dost a i nějaké s docky se najdou.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dolnajs 21. 2. 2011 18:32

swarm: Moc díky za odpověď, vypadá dobře... :)

wizaard: Omlouvám se, ale nejsem až takový znalec a tudíž vůbec netuším význam pro zkratku SMB notebook. Asi se budu opakovat, ale prostě hledám notebook, který nabízí možnost připojení k dokovací stanici. Nehledám supervýkon, ale stačí mi opravdu "běžný" notebook, který mi nabídne pohodovou kancelářskou práci, rozumnou přenositelnost (17", 20kg notebook se mi fakt nikde tahat neche), nějakou rozumnou výdrž na baterku (abych se po 1,5h provozu nemusel na jednání nebo někde v terénu poohlížet po zásuvce), trošku "odolný" kvůli přesunům a občas na nějaký ty multimedia. O designu se bavit nebudu, protože každému se líbí něco jiného. Chápu, že to je nekonkrétní, nic víc ale ze sebe nedostanu, protože fakt nejsem odborník (kdybych byl, tak se tady vůbec neptám). :) Tudíž prosím o shovívavost a trpělivost a díky moc za odpovědi a zkušenosti. :)
dolnajs
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 2. 2011 18:46

SMB = Small Bussines jestli sem to dobře pochopil, jinak to HP je bych řekl víc než dostačující :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků