Vyber notebooku 13" - levnejsi varianta

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gho$t 10. 3. 2011 12:39

Ahoj,

chtel bych si poridit novy notebook, protoze soucasny Asus EEE 1005HA mi uz vykonsotne nestaci - je to proste pomale.

Pracuji v Corelu, HD filmy, sem tam i strih mensich videi - konverze, Visual Studio...
Velikost notebooku by mela byt 13" a uprednostnuji variantu bez mechaniky s vydrzi alespon 4, 5 hodin.

Rozhodjici je za co nejlepsi cenu ziskat nejvetsi vykon v zavislosti na vydrzi
Koukal jsem na tyto dva:

http://www.czechcomputer.cz/product_doc ... DA74A.html
http://www.czechcomputer.cz/product_doc ... 4269C.html

Znate jeste jine varianty? Ktery z nich (popr. z dalsich) nejlepe vybrat?
Naposledy upravil Gho$t dne 10. 3. 2011 14:54, celkově upraveno 1
Gho$t
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 10. 3. 2011 14:47

Výdrž na baterii bude velmi podobná, ProBook je ale výkonnější; možná ale bude krapet hlučnější. Kvalita je zhruba stejná, na Lenovu se mi ale líbí matnější provedení.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gho$t 11. 3. 2011 13:51

Diky za odpoved.

Osobne se mi vice libi to Lenovo; uz jenom proto ze nema mechaniku a rozmisteni portu neni tak "nehezke" jako u HP. Na druhou stranu bych preferoval matnej display HPcka..
Jak je to s tim vykonem? Nenasel jsem nikde test vykonu toho CPU, co ma v sobe Lenovo..
Gho$t
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 12. 3. 2011 20:54

Hrubý výkon procesoru bude zhruba o 50% nižší (někde na nebo pod úrovní CULV od Intelu).
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gho$t 13. 3. 2011 13:32

Tak ono to uz bylo videt zhruba z toho taktu jader.
V tom pripade je asi neekonomicke za stejne penize kupovat o cca 1/2 mene vykonny....

Jako student CVUT mam licenci na win od skoly, lze tento notebook koupit nekde bez winu? Asi ne co..? :-\
Gho$t
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macusercz 13. 3. 2011 14:35

Ja bych Lenovo 13 Thinkpad Edge nebral, je to spise netbook. HP je notebook. Doma mam Core Duo 2 GHz, ktery podava vyssi vykon a je to hruza. Brzy maji vyjit nove verze 4330s, coz by mohlo znamenat vyprodeje u HP. Nedavno jsem to resil a nakonec jsem sestre vzal HP 5320m a je spokojena.

Jestli jsou to ony... Zalezi na pouziti, ale necekal bych od Lenova zadny zazrak. Ty procesory v Thinkpad Edge 13 jsou vsechny slabe. Samozrejme ty od Intelu jsou vykonnejsi. S HP se to neda snad ani postavit do srovnani, co se vykonu tyce. Na takovem tintitku bych se bal i plynuleho prohlizeni fotografii. :-)

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu ... +Dual-Core

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu ... 40+2.40GHz

http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php
MacBook alu late 2008, HDD Hitachi 7K500 500 GB, 6GB RAM; iPhone 3GS 32GB; iPod Shuffle 4th gen.
macusercz
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 13. 3. 2011 15:37

macusercz: Než si budeš opět hrát na demagoga, prosím, zkus si ty notebooky někdy vyzkoušet. Děkuji.

Samozřejmě, že není možné srovnávat ULV a plnokrevné procesory, zvlášť je to chyba u AMD a Intelu (ULV AMD jsou o něco méně výkonné než ULV od Intelu, ale hlavně mají nižší výdrž na baterii, leč jsou podstatně levnější).

Nebudu se vyjadřovat k ničemu (bylo by to zbytečné plýtvání časem), jen k poslednímu bodu - plynule prohlížet fotografie takový notebook zvládne.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macusercz 13. 3. 2011 16:34

wizaard: Co ti preletelo pres nos? Nebo mas pohnute mysleni, ze ke me shlizis z funkce moderatora? Clovek se tady nemuze vyjadrit z vlastni zkusenosti. Jasne, ze je muj dojem subjektivni. Prece nikoho nenutim, aby se podle nej rozhodoval, kdyz se neni schopen narozdil ode mne rozhodnout sam. Tve vyjadrovani me urazi.

Zkouseno v Lenovo Zlin. Rychle preklikavani obrazku s vyssim rozlisenim... Donesl jsem si to na flash, zkopiroval na HDD a vyzkousel. Zkouseno na zacatku unora. Ty jsi to zkousel kde a kdy? :-)

Ja si na nic nehraju. V druhem odstavci jsi popsal to, co jsem rekl.

Vydrz baterie Lenovo ThinkPad EDGE... Dalo by se rict, ze vyssi vykon si vezme vice stavy. Bavime se stale o Lenovo ThinkPad EDGE 13, zjisi si do kterych modelu se dava jaky akumulator s kolika clanky, ano prosim? Prodejce v Lenovu mi rekl, ze nejsilnejsi modely od AMD a Intel maji dost podobnou vydrz. Asi bych sem to tve "hlavne" nezaradil.

Je mozne srovnavat cenove, jaky vykon clovek dostane za jakou cenu.
MacBook alu late 2008, HDD Hitachi 7K500 500 GB, 6GB RAM; iPhone 3GS 32GB; iPod Shuffle 4th gen.
macusercz
Junior

Odeslat příspěvekod Gho$t 13. 3. 2011 18:21

Ja se taky trochu bojim toho, ze to HaPecko bude hodne zrat... z toho miho EEEcka jsem zvyklej na 6-7 hodin no...
Taky me stve ta mechna zbytecna, ale s tim asni nic neudelam...

Kdy je "brzy" na ty nove modely? Mesic nebo pul roku? Jestli ma pro me smysl cekat.
Gho$t
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 13. 3. 2011 18:31

sandy bridge? Měsíc, dva, víc asi ne.

reálná výdrž - při 6čl (50-60Wh) baterce, standartním intel CPU a int. grafice počítej tak 5h.
u ULV INtel cpu s int. grafikou a 6čl baterkou 7.

výkon ULV procesoru se dá přirovnat ke klasickému core, který bys podtaktoval na danou frekvenci. Ve dvoujádru je to tedy dostatečné na veškeré běžné věci jako prohlížení netu, kancelář, filmy, apod. Pokud tam bude rychlý HDD, nepoznáš ani rozdíl proti klasickému ntb (mimo prg, kdde je třeba hrubý výkon)
Proti atomu v eee je to někde jinde, spotřeba v idle není o moc vyšší.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 13. 3. 2011 19:33

macuser: Nechci se hádat a přes nos mi nepřeletělo nic (doufám, že tu nezačínám zbytečný flame). Možná jsem jen Tvůj příspěvek špatně pochopil, takže se omlouvám za zbytečný afekt.

Konfugurace ThinkPadů Edge se Lenovu nepovedly právě kvůli bateriím - aby srazili cenu, degradují levné modely malými bateriemi (3články). Takže si člověk koupí fajn stroj s CULV Intel Core i3-380UM, jenže se tříčlánkem má stejnou výdrž jako žravé AMD Neo s šestičlánkem.

ThinkPady Edge jsem zkoušel na tiskovce (leden 2010), pak doma (březen 2010?) a následně opět v Lenovu (leden 2011), když jsem točil nějaká videa.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macusercz 13. 3. 2011 23:01

Mas ponekud nepravdive info o bateriich. A asi jsi to v te vete popletl.

Ano, bohuzel procesory Intel jsou drazsi, nedavno byl jeste v prodeji ThinkPad EDGE13 U5400, tedy nejnizsi model s procesorem Intel, ale baterie mela 4 clanky. Intel Core i3-380UM se prodava vyhradne s 6-ti clankovou baterii. Jinak udavana vydrz nejvyssi modely Intel Core i3-380UM 6 hodin, AMD K345 6 hodin. Udaje z lenovoshop.cz

Na okraj. Zakladni model AMD K325 se prodaval, kdyz jsem to pred mesicem resil, o 2000 draz nez ThinkPad EDGE13 U5400, nabizel tedy 6-ti clankovou baterii oproti 4, 2 GB pameti navic, Intel mel jen 2 GB a malinko slabsi vykon. Tehdy bych volil jednoznacne AMD.
MacBook alu late 2008, HDD Hitachi 7K500 500 GB, 6GB RAM; iPhone 3GS 32GB; iPod Shuffle 4th gen.
macusercz
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 13. 3. 2011 23:17

problém udávaných výdrží je to, že nikdo neví, pro jakou situaci je výdrž udávána, proto raději koukám na údaje z recenzí (např. notebookcheck), kde je udáváno, kolik dá při jaké činnosti, případně odhadem na základě zkušeností s podobnými konfiguracemi, příp.žravostí daných součástek a údaje v eshopech nepokládám za vypovídající.

Totiž 6h se mi zdá na takovou konfiguraci málo, ta baterka není zas tak slabá (11,1V / 5,6Ah, tedy skoro 63Wh). Dell V130 (ULV i3, 13ka, igp, plotnový disk) je schopna necelých 4 při poloviční (30Wh) baterii.
Navíc 5-6h se při 6čl. dá dosáhnout i s klasickým notebookem s plnohodnotným (neULV) cpu.
Těch 6h by to mělo dát snad i při lítání po wifině.

jinak edge 13 má opravdu 4/6 cell baterky.
3/6 cell jsou u edge 11.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 13. 3. 2011 23:39

macusercz: Já jsem ten příspěvek vzal tak nějak letem světem přes všechny Edge (ale myslel jsem hlavně na 13" a 11"). + Díky alfah4ns.

Co se výdrže týče, AMD Neo nedá 6 hodin ani s šestičlánkem; když dá hodně, tak 5. Intel CULV dá s čtyřčlánkem 4-5 hodin. Škoda, že už ale nejsou Edge s CULV Core 2 Duo (SU7300), ty měly s šestičlánkem reálnou výdrž 8 hodin.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macusercz 14. 3. 2011 07:55

to wizzard: Nebudu se hadat a vyvolavat tady flame. Ale jasne jsi ukazal, ze je to davno, co jsi nejake konfigurace videl. Krome toho dotazujici hleda variantu 13 palcovou. 11 neresim a i kdyby jsou to opet stare modely U5400 a K145, dalo by se rict, ze jsou doprodavany. Jinak se vyrobce poucil a dava jiz 6-ti clankovou baterii, coz mi prijde vzhledem k moznostem dostacujici. Soucasny a jediny model Intel ma 6-ti clankovou baterii. Vsechny modely AMD tez.

Ano samozrejme, nikdo nevi, jak to vyrobce meril. Zacne se trochu pracovat s procesorem, jasem a uz to jde dolu. Podle me pri rozumnem pouziti na kancelarskou praci se zaplou WiFi by to melo dat urcite 5 hodin at je to AMD nebo Intel, podotykam, ze oba modely jsou s 6-ti clankovou baterii. 5 hodin hrave splnuje pozadavky dotazujiciho se.
MacBook alu late 2008, HDD Hitachi 7K500 500 GB, 6GB RAM; iPhone 3GS 32GB; iPod Shuffle 4th gen.
macusercz
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků