Jak poznám, zda-li mám v notebooku integrovanou grafiku???

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Baterak 6. 5. 2011 15:39

Ahoj
Potřeboval bych poradit s jednou maličkostí, jak poznám, jestli mám ve svém notebooku integrovanou grafickou kartu, a nebo lze vyměnit za lepší (výkonější) v případě, že integrovaná není. A pokud není, jak zjistím, typ konektoru? popřípadě doporučítě mi přímo nějakou?
Mám HP Compaq 6930p.
děkuji moc za vaše odpovědi.
Baterak
Junior

Odeslat příspěvekod Zezik 6. 5. 2011 16:04

Vy si to představujete jako Hurvínek válku, výměna grafické karty v notebooku je možná jen u některých, ale rozhodně to neprobíhá tak, že jednu odpojíte z konektoru a vložíte druhou :)
Zezik
Junior

Odeslat příspěvekod Baterak 6. 5. 2011 16:17

Předpokládám, že si to nevyměním sám, jako např HDD, nebo RAMku, ale potřebuji vědětt jestli se mám vůbec zajímat o možný upgrade. nejraději bych sehnal kartu již použitou a zašel do některého servisu, kdy by mi kartu vyměnili.
Baterak
Junior

Odeslat příspěvekod soban 6. 5. 2011 16:18

A to jakou máte přece víš co jsi si kupoval :-)

Jinak si to přečti z nálepky na NT tj přesný model i stím číslem když zadáš na stránkách HP najdeš konkrétní sestavu.

Odkaz na HP hledání: http://h20141.www2.hp.com/hpparts/
Naposledy upravil soban dne 6. 5. 2011 16:44, celkově upraveno 1
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Baterak 6. 5. 2011 16:29

noťas jsem dostal, takže vůbec nevím, co v něm je. Navíc na stránkách HP jsem tento notebook vůbec nenašel Na štítku je napsaný HP compaq 6930p na notebooku HP EliteBook 6930p ale ani podle jednoho názvu jsme k tomu nic nenašel. Když jsem to zadal do googlu, tak ny mě vyplivl sice nějaké informaci, ale dočetl jsme se, že má SSD uložišťe a nebo integrovanou web kameru, což můj noťas rozhodně nemá. Proto nevím, jestli těmto recenzím mohu věřit a chtěl bych zjistit co v sobě opravdu má.
Baterak
Junior

Odeslat příspěvekod jjfb 6. 5. 2011 16:33

Na spodni strane na štítku je PN a SN. Když dáte PN do googlu, tak najdete přesnou konfiguraci.
HP 6930p se dodávala buď jen s integrovanou grafikou, nebo jen se samostatnou ATI HD3450
jjfb
Junior

Odeslat příspěvekod MW-201 6. 5. 2011 16:41

Nebo se podívejte v ovládacích panelech do správce zařízení-položka grafické adaptéry, jestli máte Intel, nebo radeona HD3450
MW-201
Junior

Odeslat příspěvekod Baterak 6. 5. 2011 16:55

tak správce zařízení mi napsal ATI Radeon HD 3400 Series, takže teď už jsem úplně zmatený.
Baterak
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 6. 5. 2011 17:02

Delší odpověď:

Ať už tam máš cokoli. Je to v tomhle notebooku připájené přímo na základní desku. Pokud už tam máš Radeona, máš tu nejvýkonnější verzi desky, která se dělala.

Kratší odpověď:

To, co chceš, nejde.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod soban 6. 5. 2011 17:59

Baterak píše:tak správce zařízení mi napsal ATI Radeon HD 3400 Series, takže teď už jsem úplně zmatený.

A z čeho jseš zmatenej tak tam máš ATI - výkonější grafiku s kterou se tento NT dělá.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý