Notebook na hry a grafiku, 20k Kč - DELL Inspiron Queen 15R?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kifik 17. 5. 2011 08:31

Zdravím,

už nějakou dobu přemýšlím o koupi nového notebooku. Můj stařičký Asus A6JE už dosluhuje a je čas na změnu.

Se značkou Asus jsem neměl sebemenší problém, až na otravné praskání plastů kolem displeje, které začalo asi po roce a půl používání. Přesto jsem se rozhodl zkusit šáhnout po jiné značce.

Spousta lidí mi doporučuje Dell, všude o něm čtu vesměs kladné reakce, ale určitě je výrobek od výrobku jiné.

Hledám notebook, na kterém si v pohodě zahraju některé hry a který svým výkonem vydrží dalších pár let (3-4 roky). Pracuju jako grafik, takže hodně RAM je pro mě celkem stěžejní. Velikost displeje neřeším, protože ho časem chci připojit k externímu monitoru, ale chtěl bych 15.6'' abych byl schopen některou práci udělat i bez něj. Cenová relace okolo 20 000,- Kč

Po prohledávání internetových obchodů jsem narazil na kousek: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=89836 který mi podle specifikací přijde celkem ideální (možná až na rychlost disku). Ale bohužel jsem k němu nenašel nikde žádné testy.

Zajímala by mě například hlučnost větráku a jestli je opravdu pravda, že se u Dellu nemusím bát špatného provedení (plasty, panty, ...). Nemá s tímto notebookem někdo zkušenosti?

Určitě si rád vyslechnu i jiné alternativy, pokud někdo o nějaké ví.

Díky všem, kteří budou nějakým přínosným způsobem reagovat.
Naposledy upravil wizaard dne 18. 5. 2011 10:25, celkově upraveno 2
Důvod: Upraven název tématu na konkrétnější. Příště čti FAQ!
Kifik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod telatko 17. 5. 2011 08:50

u toho inspirionu bych si zrovna kvalitou zpracovani az tak neveril.. nicmene NBD zaruka je prijemna.. a vykonove to bude parada za dane penize...

pomaly disk nahradit SSDckem...
telatko
Junior

Odeslat příspěvekod Kifik 17. 5. 2011 08:57

Co když porovnáme kvalitu zpracování s jinými značkami? Asus, Lenovo, Acer, ... to by měl Dell pořád vyhrát, nebo ne?

EDIT: Myslím tím v této cenové kategorii.
Kifik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 17. 5. 2011 09:18

Ne.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kifik 17. 5. 2011 09:36

Díky.

Má někdo prosím návrh na nějakou alternativu s kterou bych to mohl porovnat?
Kifik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 18. 5. 2011 10:28

Nepíšeš nic o kvalitě, přenášení ani výdrži na baterii. Jak máme potom vědět, s čím porovnávat? Pokud to ale pro Tebe není důležité, stačí jen jít po hardwarové konfiguraci a jsi doma.

Namátkou: Acery TimelineX 5830TG, ASUS N53, HP Pavilion dv6, ...
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolemjdoucí_2 18. 5. 2011 11:05

Pokud jde o mechanickou kvalitu, pak kódové jméno zní Vostro a samozřejmě nejlépe Latitude.
kolemjdoucí_2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kifik 18. 5. 2011 20:39

Jde mi především o hardware, ale zároveň nechci aby se mi ten notebook rozsypal v ruce. Příjde mi, že na to jakou má konfiguraci, je prostě hodně levný, a tak v tom hledám nějakou botu.

Na jedné diskuzi jsem četl, že člověk který ho vlastní, má na procesoru 80 - 110 stupňů a to mě vylekalo. Zdá se mi to strašně moc ...

EDIT: Na mém starém notebooku mi kompletně popraskaly plasty okolo displeje a pantů, chtěl bych kvalitu, u které je hodně malá šance, že se něco takového stane znovu.

Notebook přenáším, ale o výdrž baterie mi moc nejde, z 99 procent ho vždycky zapojím do sítě. Pracuji s fotkami ve vysokém rozlišení a chci začít editovat full HD video. Potřebuji tedy silný procák a hodně paměti ... a když už budu mít tohle, tak chci i solidní grafiku abych si na tom mohl občas něco zahrát :)

Chtěl bych hlavně názor profíků, jestli mám "riskovat" a pořídit tenhle levný notebook, který se mi třeba rozsype (i když třeba nerozsype) a nebo raději trošku ustoupit od hardwarových požadavků a zvolit nějakou sérii s vyšší kvalitou provedení. Prostě jestli by jste věřili Inspironu.
Kifik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 18. 5. 2011 23:39

Nevím, co je pro Tebe "věřit Inspirionu". Pokud to myslíš tak, jestli bych si ho koupil jako pracovní stroj, na který se můžu spolehnout a budu ho často přenášet, pak ne, rozhodně ne.

Chceš výkon? Kup Inspirion (případně jiný ryze multimediální notebook) - upozorňuji ale, že chlazení není úplně nejlepší. Mimochodem - 80°C na CPU není problém, nad 90°C nebo nedejbože nad 100°C už ano.

Chceš kvalitu a spolehlivost? Kup business notebook (Latitude, EliteBook, ThinkPad). Výkon na hry tam ale za tyhle peníze nehledej, maximálně tak slušnější procesor.

Jsou ale cesty "něco mezi", kam spadá třeba ono Vostro, ThinkPady Edge, ProBooky apod. - takové SMB notebooky. Pro mě je teď opravdu fajn volba třeba ThinkPad Edge E520/420, který se dá sehnat s matným displejem a dedikovanou grafikou střední třídy (s přepínáním) a Sandy Bridge za veselé ceny. I lepší záruka se k němu dá dokoupit.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kifik 19. 5. 2011 09:05

Tak jsem hledal a hledal a objevil ještě dalšího kandidáta:

Dell XPS 15 (N10.XPS15.11)
25 037,-

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=87620

Série XPS mi zase vůbec nic neříká, takže bych byl rád za nějaký názor. Je tam sice nárust ceny skoro o 5k, ale raději došetřím abych koupil něco pořádného.
Kifik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hnedahlava 19. 5. 2011 09:13

Ta GT525M na hry nic moc. V cene kolem 25tis je uz perfektni HP DV7 s HD6770M...sice je to 17.3TFT, ale ma super vahu i rozmery. Mas tam nove ctyrjadro, kvalitni repro, kvalitni zpracovani, prepinatelnou grafiku, USB 3.0, DVB-T tuner atd...

http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv7-6050ec-d227193.htm
hnedahlava
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kifik 19. 5. 2011 09:24

Ta 17'' je moc velká :/ Ten se mi nevejde do batohu k foťáku :D

Já zase nejsem žádný gamer, už jsem z toho vyrostl ... stačí mi když na tom pojede sem tam něco :)

EDIT: Každopádně díky, vypadá zajímavě ... nechám si to uležet v hlavě zase chvilku a uvidíme :) Pravda ale je, že tak velkou uhlopříčku jsem už nechtěl :)
Kifik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hnedahlava 19. 5. 2011 09:51

Tak si kup Acer 5830 nebo 4830TG a budes spokojenej ;)
hnedahlava
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kifik 19. 5. 2011 09:58

Koukal jsem na ně, ale co se týče výsledku těch jejich grafik v 3D marku, tak nejsou nějak extrémně vyšší než u té GeForce GT 525M.

To asi raději šáhnu po tom full HD displeji, který se mi na práci s grafikou hodí :) Já sám nevím ježiš, musím si fakt ujasnit ty požadavky :D Je toho hrozně moc :) Raději bych kupoval auto než notebook :D
Kifik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hnedahlava 19. 5. 2011 10:07

Ta GT540M je o cca 20% vykonejsi.
Jestli pracujes s grafikou a shanis notebook za tak malou cenu, tak stejne budes odkazan na externi monitor ;)

Kvalitni displaye u notebooku zacinaji na castce cca 50tis.
hnedahlava
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků