Notebook na prácu vo Photoshope (Do 20000kč bez dph)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod snaque 19. 5. 2011 10:43

Zdravím,
plánujem kúpiť book hlavne na prácu vo Photoshope, sem tam nejaká hra, film...
Zatiaľ mam jedného kandidáta - http://www.alza.cz/dell-xps-l502x-d224578.htm

Viete o nejakom lepšom booku v tejto cenovej kategórii? (Vyšiu cenu už nechcem).

Vďaka za radu.

Doplnění dle soukromé zprávy 19. 5. 2011:
Notebook (15-16") na prácu vo photoshope do 20000kč bez DPH.
Vo photoshope robím hlavne dizajny stránok, čiže potrebujem čo najvyššie rozlíšenie (1600 až 1920px)aby sa mi pracovalo dobre. Vytváram ako reklamne kampane vo vysokom rozlíšení, (150dpi, a rozmery aj 200cm) takže ho potrebujem mať výkonný aby mi takúto prácu neukladalo pol hodinu.
Sem tam si zahrám nejakú hru, pozriem film. Potrebujem kvalitné prevedenie a klávesnicu na ktorej sa dobre píše.
Notebook nebudem často prenášať ale cestujem často domov z prahy na Slovensko a potrebujem celkom dobrú výdrž batérie kedže cesta trvá 10hodín.
Naposledy upravil wizaard dne 19. 5. 2011 11:18, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven popis dle doplnění autora. Příště čti FAQ!
snaque
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 19. 5. 2011 10:59

FAQ - Notebooky nahoře v oranžovém svítícím boxu - prosím, projdi a doplň aspoň základní požadavky (výdrž, kvalita, přenášení, ...) + bylo by fajn napsat, co že v tom Photoshopu vlastně chceš dělat a další konkrétnější požadavky.

Zatím podmínečně zamykám, pošli mi soukromou zprávu s doplněním. Díky!

-- 19. 5. 2011 12:23 --

Ten Dell XPS by mohla být cesta - podle recenze je to velmi slušný notebook, nemá problém s chlazením, výkonu má pro Tebe dost. Počítej ale s tím, že výdrž nebude ani přes nVIDIA Optimus nijak extra závratná - 10 hodin s 6článkem určitě nedá. Střízlivý odhad, pokud nastavíš dobře přepínání grafik a úsporu energie, bude tak 5, maximálně 6 hodin.

Zkus mrknout sem: http://www.laptopmag.com/review/laptops ... ridge.aspx
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kifik 19. 5. 2011 12:24

Ahoj, jen chci říct, že máme asi hodně podobné požadavky a prakticky děláme to stejné.

Mrkni do tématu, kde jsem měl hodně podobný dotaz, třeba tam něco najdeš ;) viewtopic.php?f=907&t=1142242&start=15

EDIT: Jinak k tomu Dellu XPS 15 jsme dneska došli taky :)
Kifik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Genie 19. 5. 2011 13:07

Sel jsem cestou ProBooku 14" + dokovacka. 4GB RAM + 7200 disk je docela svizne. Vyhovoval mi cenou (do dvaceti s dokem), rozlisenim displeje (14" 1600x900 je akorat), vahou (15"+ nechci, mel jsem do te doby 12" s 1024x768) a hlavne tim, ze to je jeden z nejlevnejsich stroju, ktere maji podporu plnohodnotneho doku (zadne extendery nebo replikatory).

Osobne jsem spokojen.
Žijeme jen jednou. Až se v životě za sebou otočím, možná si řeknu, že bych některé věci udělal jinak, ale ničeho nebudu litovat.
Genie
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 19. 5. 2011 13:33

Určitě bych se inspiroval tématem, na které odkazuje Kifik, ale je taky třeba určit si priority - je důležitější kvalita, nebo výkon? Stačí displej v notebooku na tvorbu grafiky (nemyslím rozlišení, ale kvalitu zobrazení)?

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod snaque 19. 5. 2011 19:59

Genie: myslis nieco take, http://www.alza.cz/hp-probook-6460b-d226758.htm? aky dok mas?

Wizaard: Dell - kvalita, HP - výkon? Tak to mam chapať?
snaque
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 19. 5. 2011 20:14

V tomhle konkrétním případě spíš naopak, ale ani to se nedá tak úplně jednoznačně říct - XPS jsou dobré notebooky (zaměřené především na výkon), ProBooky B jsou zase spíš business, ale nižší třídy.

Tebe totiž hlavně limitují ty hry - já osobně, pokud bych kupoval notebook na práci, bych je obětoval (v nativním Full HD rozlišení si stejně ani na XPS nové hry moc dobře nezahraješ) a zaměřil se spíš na kvalitu, spolehlivost a pohodlí/ergonomii. Za nějakých 25.000 Kč s DPH máš dneska už ne úplně základní modely top business notebooků, které budou kvalitativně o kus jinde než XPS. Ale je to na zvážení - to si musíš rozhodnout sám, co je pro Tebe priorita.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod snaque 19. 5. 2011 20:20

Hry nie su priorita, ide mi o to, aby sa mi dobre pracovalo. Tal aky model navrhujes ty keby si bol na mojom mieste?
snaque
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 19. 5. 2011 21:11

Pokud se smíříš s HD+ displejem (1600x900; ono Ti stejně nic moc jiného nezbude, pokud budeš chtít kvalitní pracovní notebook), koupil bych Lenovo ThinkPad T520 (cca 24.000 Kč s DPH), což je momentálně mezi business stroji asi nejlepší volba, a to i finančně (což je docela překvapení). Ale za nějakých 27.000 Kč s DPH se prodávala verze i s přepínatelnou grafikou, která by byla ideální, leč nevím, jestli ji ještě seženeš.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod snaque 20. 5. 2011 10:30

T520 má len 2gb a i3 procesor. to mi bude asi malo...

rozmyslam medzi
http://www.alza.cz/dell-xps-l502x-d224578.htm
a
http://www.alza.cz/hp-probook-6560b-d226762.htm

.. ktora grafika je lepsia? NVIDIA GeForce GT525M 1GB alebo AMD Radeon HD6470M 512MB?
snaque
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 5. 2011 10:37

Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kifik 20. 5. 2011 12:29

Můžu ještě jednu otázečku?

Já nakonec došel k názoru že nejlepší pro mě asi bude ten Dell XPS o kterém jsem psal a zajímalo by mě jestli jsou tyto 2 notebooky stejné jen jinak označené na rozdílných eshopech.

http://www.alza.cz/dell-xps-l502x-d224578.htm#popis
a
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=87620

Příjde mi že mají prostě jen trošku jinou barvu, ale jinak jsou stejné.
Kifik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 5. 2011 13:41

snaque:
rozdíl i3 vs i5 je pouze v turboboostu -> vyšší výkon u aplikací, které využijí jen jedno jádro. Při zatížení obou jader je výkon i3 a i5 na podobných frekvencích srovnatelný (ono jsou taky na stejné architektuře, že). Pokud nebude stačit i3, nebude stačit ani i5.

2GB RAM - ano, je to v dnešní době už i málo, ale RAM je zrovna komponenta, která nestojí moc a dá se jednoduše vyměnit / doplnit, bez ztráty záruky. takže škoda nebrat kvůli tomuto slušný notebook.

Grafika - vzhledem k tomu, že jsi psal, že hry nejsou prioritní, nejlepší grafika pro tebe bude integrovaná od intelu. je tamo jednu hodně topící komponentu méně a bude i lepší výdrž na baterie (až o 30% v porovnání s podobnými modely s lowendovýma kartama, u silnějších grafik více).

ntb jso stejné, viz P/N: N10.XPS15.11
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod malcolmX 20. 5. 2011 14:16

2GB DDR3 RAM modul nestoji ani 500 korun a pokud wizaard a spol radi ThinkPad T, tak pro to maji nepochybne padne argumenty. Na ty Delly bych rychle zapomnel a na popisovane urceni bude SandyBridge i3 bohate stacit.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Kifik 20. 5. 2011 14:42

Já četl že ty modely XPS 15 mají taky 2 grafiky a přepínají. Je to pravda? Protože ve specifikaci to nějak nevídím.

Všude píšou o nějaké té technologii Nvidia Optimus, ale já nějak nechápu co to je :)
Kifik
Kolemjdoucí

Další stránka