notebook 14" - hry, přenositelnost, výdrž - max ~25k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod .soul 22. 6. 2011 20:45

Vím, podobných témat tu je spoustu, ale nikde jsem nenašel názory přesně na moje požadavky, zakládám tedy nové téma...
Mé požadavky jsou:
- velká výdrž (řekněme 7-8 hodin kancelářské práce, bez wi-fi)
- výkon na hry (co největší, samozřejmě nečekám zázraky), přepínatelná grafická karta, v této cenové kategorii je asi nejvýkonější GT540, že... Procesor i5 Sandybridge..
- display 14", rozlišení stačí 1366 x 768, za HD+ bych se nezlobil, ale to první mi vyhovuje...
- přenositelnost

Zatim to vypadá na:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=88758 + prodloužená záruka...

Pak ještě Thinkpady T420, ty jsou ale o dost dražší a popravdě nevidim žádný velký přínos oproti tomu Aceru, navíc se do nich montujou horší grafický karty jak GT540..
Dell už je mimo rozpočet... Těch 30 tisíc bych možná ještě spolknul, ale... stejnak se za 2-3 roky bude kupovat nový...

Prosím vás tedy o rady a nárhy, dík
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod masarka 23. 6. 2011 11:28

V podstatě těd řešim uplně stejné dilema, na toho acera je dneska recenze na hlavní straně tam odpověď jaký je mezi ním a Lenovem rozdíl určitě najdeš.

Za sebe bych do placu předodil tyto stroje:
Lenovo ThinkPad Edge E420s ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=90067)
HP EliteBook 8460p ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=89021)
Lenovo ThinkPad T420 ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=90086)

Já těď váhám hlavně mezi Edge a T420, pro edge hovoří vlastně jenom vyšší grafický výkon, pro možnost vyměnit dvd mechaniku ( která je podle mne k ničemu) za disk, v případě kdyby se dokoupil sdd.
masarka
Junior

Odeslat příspěvekod .soul 23. 6. 2011 15:22

Dík za odpověd.
Nad tebou navrhovanými jsem taky přemýšlel, ale ta Radeonka 6630 je asi o pětinu slabší, jak GeForce 540.. ( http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html )

To horší šasi mě ani nějak netrápí, s notebookem nikde ve vlaku jančit nebudu (na to mám iPad), měl bych ho vyloženě jen na přednášky a na kolej... Holt si člověk bude muset dávat pozor... Navíc mi přijde investice 8 tisíc za lepší šasi docela zbytečná...
Navíc tu výdrž maj slabší...

Za recenzi dík :)
Mimochodem prodává se někde ten Acer s 14" a SSD?
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod masarka 23. 6. 2011 15:50

Ano souhlasím, 8k rozdíl je doopravdy velký rozdíl, ale to prohýbání toho aceru mě doopravdy hodně vyděsilo. Já si zase radši připlatím za lepší zpracování a matný display v případě T420 i vyšší rozlišení a oželím trošku herního výkonu.

Navíc lenova mají dokovací konektor což je pro mne zásadní věc.
masarka
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 24. 6. 2011 07:46

Pokud se někdo rozhoduje mezi T420 a 4830TG, absolutně neví, co chce; radit pak neumím.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod masarka 24. 6. 2011 13:46

No tak poraď mě mezi T420, Edge E420s a 8460p. Popravdě jsem úplně v koncích :roll:. Základ je přenositelnost, každodenně.
Teď mám livebook s6410, ale už uzrál čas na novější a hlavně o fous větší a kdyby se na tom dalo občas něco zahrát nebylo by to od věci, ale na úkor konstrukce. 15cky jsou už docela těžké a nechtěj se mi tahat, jednu jsem měl a záda trpěla.
Jinak hlavní činnost bude programování většinou java, nějaká ta databáze, aplikační server (tomcat, glassfish atd) a podobný blbiny, výdrž na baterku alespoň 3-4h. Cena je stejná jako od zakladatele tématu +- 1-2k. Favoriti jsou Lenova pro T420 hovoří matný display a vyšší rozlišení, pro Edge výkonější? grafika pro hp to že ho mohu mít o fous levnější než z krámu.

Za všechny názory budu vděčen.
masarka
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 24. 6. 2011 13:58

Relevantní rozhodování je tady jen mezi T420 a E420s, pokud chceš něco, na čem se dají aspoň trochu hrát hry. No a pak vítězí E420s. Kvalita bude naprosto v pořádku, jen se smiř s horším dispejem a navíc tím lesklým překryvem.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod masarka 24. 6. 2011 14:02

A když opomenu grafickou kartu, je mezi nima ještě nějaký relevantní rozdíl, vyjma displaye?
masarka
Junior

Odeslat příspěvekod .soul 24. 6. 2011 15:32

wizaard píše:Pokud se někdo rozhoduje mezi T420 a 4830TG, absolutně neví, co chce; radit pak neumím.
A vysvětlíš mi tedy prosím, jakej je mezi nima takový rozdíl, kromě kvality? Najdi mi prosím podobný notebook s 8 hodinovou výdrží do 25k, s kvalitnějším šasi...
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod em.tom 24. 6. 2011 15:51

Jestli ho nevidíš, je zbytečné, abys platil za kvalitní konstrukci - prostě ji nedoceníš. Vem nějaký multimediál, zahraješ si a v době, kdy mu bude herně docházet dech, s velkou pravděpodobností odejde a koupíš další . Opravdu mezi T420 a 4830TG nejde relevantně vybírat.
Tyhle věci si představ, jako trojúhelník: Výkon, mobilita a cena. Jdou vždycky jenom dva vrcholy. můžeš mít velký výkon a mobilitu, ale nepočítej s nízkou cenou (na tvoje požadavky je 25 000 zoufale málo). Sháníš hračku, kup si hračku. Nevím, co řešíš. Ani Wizaard, ani Swarm ti takový laptop nenajdou, neexistuje totiž.

Business notebook je postavený tak, aby se na něm pracovalo: Kvalitní konstrukce s kovovými výztužemi, matný displej, dock, rozšířitelné záruky. Multimediály jsou často dělané na svoji morální životnost i fyzicky.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongkong 24. 6. 2011 16:53

masarka - Taky jsem vybiral 2 mesice kvalitni notebook na prenaseni - nejdrive me zaujal HP Probook 6360b a 6460b (byl jsem plne rozhodnut pro nej) - po dalsim patrani a cteni jsem zjistil , ze Lenovo T420 je opravdu lepsi nez dane Hpecka , kterym porad bezi vetracek. Zvazoval jsem i E420s ,ale tam se me moc nelibilo to ochranne plexi a mensi vydrz na baterku. Takze to vyhral T420 ( asi k tomu hodne pomohlo precteni recenzi ) Myslim ze i na T420 pobezi hodne her, jak strategie ,tak 3d. A ze nepujdou nejnovejsi hry se spoustou grafickych orgii preci nevadi - vzdyt i stara hra dokaze zabavit lepe jak 10 soucasnych her. Mam to jako darek klukovi do skoly a k narozeninam a myslim, ze stejne na skole nebude moc casu na hrani.Jde hlavne o to aby to dobre slapalo a trochu drzelo pri prenaseni. Takze myslim ze T420 je to prave.

Tak ted bych chtel poradit jeste ty batuzky. Nasel jsem toto a chci se zeptat zda jsou vhodne.
http://www.alza.cz/dicota-bacpac-traveler-d137003.htm
tento ma vnitrni rozmer 34 cm a t420 ma 34.5cm

a tenhle je pro notebooky do 15.4" - tak jestli tam T420 nebude volny
http://www.alza.cz/lenovo-brasna-na-nb-d95673.htm

No a na zaver jeste poradte k tomuto stroji peknou vhodnou bezdratovou mysku - dekuji
hongkong
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod wizaard 24. 6. 2011 18:38

masarka: T420 má lepší panty, ty na E420s mi přišly chvílemi moc volné; displej na E420s není překrytý plexisklem, ale obyčejným tenkým plastem. Kvalitativně to jsou oba výborné notebooky, T420 má praktičtější design, dokovací konektor, možnost přídavné baterie a taky 9článkové baterie, E420s má vestavěnou, nevýměnnou baterii.

Jde o to, co od toho notebooku čekáš, chyba ale není ani jeden. T420 je prostě business každým coulem, ryze praktický; E420s je notebook na doma i do práce, ale s kovovou konstrukcí.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .soul 25. 6. 2011 10:08

em.tom: dik za vysvetleni...
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongkong 27. 6. 2011 19:28

tak t420 je doma - vse je v pohode akorat lenovo tam toho ma tolik ze je to pekne zanesene - spousteni widli trva az trikrat tak dele nez normalne - nabehne vitejte pak pockejte a pak zase vitejte - urcite pomalu 1 minuta nez nabehnou - JE TO NORMALNI ?
hongkong
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod wizaard 27. 6. 2011 20:11

Tak notebook prohlédni a co nechceš, odinstaluj. Lepší radu nemám. No a nebo si udělej čistou instalaci.

(Nehledě na to, že než se Windows 7 dostanou do "provozního" stavu, taky to chvíli trvá. Dále - na nových ThinkPadech Lenovo používá ořezaný preload - je předinstalovaný jen Power Manager a ovladače.)
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků