Starec ale držák IBM T41 - kolik vydrží nová 7800mAh baterie

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pavel_Kadlec 23. 6. 2011 08:18

Zdravím chtěl bych se zeptat při konfiguraci 1.7 M Pentium, 2GB ram , HDD 80GB

Našel jsem baterii která se stále prodává

Battery Type : li-ion
Voltage : 10.8V
Capacity : 7800mAh
Color : Black
Dimension : 225.70*80.21*20.30mm
Weight : 455g

Ale nenašel jsem vlastně kolik cca může na tom vydržet. Asi si všichni samosebou myslíte jakej jsem blázen kupovat baterii do takového notebuku ale tak pracuje se mi na něm více jak skvěle v Ultra bay slotu mam další baterii jako záložní a jsem velice spokojen nikdy jsem stim neměl problém zastávam takovej svuj nazor že dříve ještě IBM dělali notebuky s velkou kvalitou.

Děkuji moc.
Naposledy upravil wizaard dne 24. 6. 2011 07:55, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název tématu na konkrétnější.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Pavel_Kadlec
Junior

Odeslat příspěvekod šarik 23. 6. 2011 08:58

Nejspíš budeš muset dopočítat odhadem a to trojčlenkou. Víš kolik mAh měla původní baterie a víš kolik vydržela. Tak vezmeš tyto mAh a spočítáš x jako předpokládanou výdrž.
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel_Kadlec 23. 6. 2011 09:11

Tedka je tu 4600mha ale problém je že nevím kolik už vydržela nějak jsem to nesledoval a poslední dobou začla blbnout způsobem že v 40 procentech se vypne zapnu znova PC je 0 procent a jedu na ni stale jeste 30 minut až potom nejde Notebuk zapnout ale nevím myslím že to bylo kolem 3.5 hodiny
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Pavel_Kadlec
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 6. 2011 09:15

příliš složité :) 7800mAh*10.8V = 84.2Wh (kapacita baterie) /10Wh ( + -klasická spotřeba notebooku při běžné činnosti) = cca 8.5h výsledek se může lišit podle prováděné činnosti :) a nastavení ntb :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel_Kadlec 23. 6. 2011 09:30

předpokládaná doba nabíjení jde také nějak spočítat?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Pavel_Kadlec
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 6. 2011 09:32

určitě :) ale nevím nabíjecí proud adaptéru + u IBM jde nastavit různé způsoby nabíjení :) ale orientačně to jde taky
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel_Kadlec 23. 6. 2011 09:37

O tom mi klidně něco povězte jak to myslíte ruzné způsoby nabíjení

Adapetér momentálně:

Input: 100-240V 50/60Hz /1.5-0.9A
Output: 16V 4.5A

Samosebou original... co se tyce nebylo by lepší pořídit silnější? nebo je to v podstatě jedno?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Pavel_Kadlec
Junior

Odeslat příspěvekod smoofy 23. 6. 2011 10:10

Dokazu se ztotoznit :) osobne jsem pred trictvrte rokem koupil T40 vicemene z nostalgie na hrani, frcim na FreeBSD a je to skvostna masina. Potrebuju jen doplnit RAM, vymenit disk a baterku a jako servisni notas to je genialni. Dokonce jsem na nej uz nekolikrat slapl a chodi jako svycarsky hodinky a je bez skrabance.
Jenom absolutní krypl, zapne to, co jiný vypl.
smoofy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel_Kadlec 23. 6. 2011 10:12

jo dřív se dělali notebuky jeste s originálníma nápadama taky stály modelové řady T kolem 70 až 75 tisíc. Takže to jako odpad nepovažuji
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Pavel_Kadlec
Junior

Odeslat příspěvekod smoofy 23. 6. 2011 10:48

Nevim jestli se da design Thinkpadu povazovat za originalni vzhledem k tomu ze uz se skoro 20 let nezmenil :). Ale puvodni myslenka byla genialni a tu genialitu si to zachovalo dodnes. Dnes jsem stastnym majitelem IBM T40 a Lenovo x201 a s obojim jsem nadmiru spokojen. Jestli dojde na kopi dalsiho tak ma volba bude opet Thinkpad. I kdyz jsem se dlouho rozmyslel mezi Thinkpadem a MacBookem Pro. Nakonec se objevila nabidka co se nedala odmitnout a ja skoncil u krabice od bot ktera je proste jednoduse genialni. Jedina vec ktera me mrzi, ze nejsou ovladace pro BSD grafickeho cipu a VESA driver je zalostne pomalej. Momentalne tedy funguji na Backtracku a jsem maximalne spokojen a vse funguje jak ma.

Btw. Dodnes jsem neprisel na to, jak udelat recovery DVD. Tak jsem radsi vymenil disk abych je pak, v pripade potreby nemusel kupovat :).
Jenom absolutní krypl, zapne to, co jiný vypl.
smoofy
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků