Notebook student, grafika, zvuk, 15 - 17", cca 25k CZK

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod vectrix 29. 6. 2011 09:43

Zdravím, jdu na VŠ, a tak přemýšlím o nákupu ntb. Jako asi každý student si občas budu chtít zahrát nějakou tu hru (budu upřímný ;-) ), ale nejspíš nic extrémně náročného (FlightSim X). V budoucnu také nejspíš budu muset využívat grafiku (3D modelace apod.). Taky mám velice rád filmy a jelikož nemám dostatek prostoru kolem sebe, byl bych rád, kdyby bylo repro trošku lepší :). Co se týče výdrže, nejsem nijak náročný. Měl bych mít zásuvku vždy k dispozici. Přenosnost také nehraje takovou roli. Jednou za čas to převezu vlakem, takže hmotnost a velikost moc neřeším. Chtěl bych však, aby to bylo trošičku odolnější (kvalitní zpracování). Proto jsem si (i podle zdejších názorů) tak trošku zasedl na značku Dell a také HP. Vyšli mi pak tito dva kandidáti :-)
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... chSubmit=1 (HP Pavilion dv7 6050ec)
nebo
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1 (Dell Vostro 3750)
Trošku více mě láká to HP, ale hledám také jiné názory ;). Nebráním se jakémukoliv jinému návrhu.
Děkuji za čas strávený nad čtením tohoto "románu", ale chtěl jsem shrnout vše najednou :). Také děkuji za odpovědi a za případné formální chyby se omlouvám (FAQ jsem četl, tak je snad vše OK :))
vectrix
Junior

Odeslat příspěvekod John Mullins 29. 6. 2011 14:00

Já osobně bych sáhnul po Dellu, to je kapitola sama o sobě, a každý ví, jak kvalitní výrobky mají.

S HP za poslední dobu zkušenosti moc nemám, pouze vím, že ve třídě mají nějaké HPčka, a kvalitativně nic extra. Samozřejmě to nejsou nějaké vysoké řady.

Výkonnostně má ten Dell trošku slabší grafiku.

Ovšem nutno vytknout oběma notebookum to, že za tuhle cenu nemá ani jeden z nich Blu-Ray mechaniku.

Já osobně bych v tehle ceně volil Asus N73SV - procesor má stejný jako Dell i to HP, má to ale 2x 750GB disk, grafika je zhruba na úrovni té, co má Dell. Má to ovšem Blu-Ray mechaniku a Full HD displej. Po stránce kvality ovšem netuším jak na tom je.
CPU: AMD Phenom II X3 720 2.8GHz @ 3.31GHz
GPU: GIGABYTE HD 7850
RAM: Kingston 2x2048MB DDR3 1066MHz @ 1600MHz @ Dual Channel

@

HAF 922
John Mullins
Junior

Odeslat příspěvekod vectrix 29. 6. 2011 15:27

John Mullins: Děkuji za názor, určitě ten Asus omrknu ;)
vectrix
Junior

Odeslat příspěvekod Kifik 30. 6. 2011 21:14

Nedávno jsem řešil podobný problém. Nakonec jsem se rozhodl pro Dell XPS15, je to 15tka, tak to sám musíš zvážit. Každopádně lepší zvuk než je právě u něj budeš jen těžko hledat.
Kifik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vectrix 30. 6. 2011 21:38

Zdravím a děkuji za názor. Po XPS jsem se také díval. Bohužel v mnou preferovaném obchodě (alfa.cz - především díky dostupnosti a zkušenostem a hlavně subjektivním pocitům :)) mají pouze verzi s Intel Core i3 a verzi s dvoujádrovou i7 pak za více než 30k CZK, což už je nad můj rozpočet, který zní do 30k se software (Office (nerad bych nahrazoval OpenOfficem) a antivir)i dalším hardware (myška, což je pakatel, ale pořád to je nějaká ta stovečka 8)). Ještě čekám, kdy vyjde XPS 15Z. Bohužel tomu chybí (podle recenze předprodejní verze na zive.cz) numerická klávesnice, kterou bych rád měl. Také tam byl zmiňován pískot v reproduktorech, z čehož bych asi nebyl zrovna nadšený. No uvidím, jak bude vypadat finální verze ;) Díky :)
vectrix
Junior

Odeslat příspěvekod Queener 6. 7. 2011 12:19

Dell XPS nebo MSI (zalezi na tom co je pro tebe priorita - cena, vykon, zpracovani, servis)

ale kdyz uz mas v popisku ZVUK tak bych doporucil MSI s dynaudio.

MSI GX660-624CS/ i5-480M/ 4GB/ 500GB/ 15,6" FULL HD/ DVD/ ATI HD5870 1GB/ HD cam/ Wi-Fi/ W7HP 64bit/ batoh/ myš

a recenze na podobny model

http://www.diit.cz/clanek/msi-gt663-her ... ast/38049/
Queener
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vectrix 6. 7. 2011 18:15

Tak to vám teda "pěkně děkuju" ;-) . Opravdu nevím, jak se budu rozhodovat. Měl jsem v plánu přijít do prodejny a vyřídit všechno rychle, ale takhle si budu muset nechat ukázat alespoň 3 ntb a jak se znám, tak bych tam mohl být celý týden a rozhodovat se :-D . Ale to by mě další zákaznici asi ubili svými deštníky (no, snad už bude to léto hezčí a toto nebezpečí hrozit nebude :-D ) V tomhle jsem totiž velmi nerozhodný :D . Ale co se dá dělat. Když jsou 3 favorité, je třeba se rozhodovat "v reálu" a ne "jen na papíře". Opravdu děkuju i za to MSI, protože toho systému Dynaudio jsem si u něj předtím nevšiml. Asi to bude bitva Beats vs Dynaudio :-)
vectrix
Junior

Odeslat příspěvekod PC 6. 7. 2011 18:56

Flight Sim X není rozhodně HW nenáročná hra....
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod vectrix 6. 7. 2011 19:22

to PC: Ale také to není "extrémně" náročné. Myslím si, že ty původně vybrané i dále navrhované by to zvládly (samozřejmě eočekávám vysoké detaily atp.). Ale asi jsem to trochu v tom úvodním příspěvku přehnal, to uznávám :-) . Jinak bych chtěl připomenout, že ntb nechci primárně na hry(!). Díky :-)
vectrix
Junior

Odeslat příspěvekod PC 6. 7. 2011 21:12

Flight sim X umí na maximální nastavení stále vytěžit z jakéhokoliv počítače neuvěřitelný výkon. Nemýlím li se je to jediná hra která dokáže využít i šestijádrový CPU. No a hrát Flight sim na nízké detaily nemá prostě smysl :)

Nemáš třeba možnost nakoupit v zahraničí (stačí v EU ?) Myslím že takový Alienware by nebyl špatný, třeba v sousedním Německu či Rakousku je k dispozici x-konfigurací...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod vectrix 7. 7. 2011 08:45

to PC: Alienware jsem už okukoval dříve (to víte, pařil na tom Sheldon :)). Ale bohužel s dovozem ta cena je prostě někde jinde (i M14x je za nějakých 1 199EUR (cca 29 000CZK) a to ještě "Preis ab"). Nevím, jak je to se zárukou, ale řekl bych, že za mezinárodní záruku bych si musel připlatil. Ale to opravdu nevím, jenom odhaduji.
Na tom FSX opravdu nebazíruju a bylo to myšleno jako strop toho, co bych případně na ntb hrál. Třeba by mě to na low detaily přestalo bavit, ale to by bylo pro mě v době studia spíše + než - ;-)
vectrix
Junior

Odeslat příspěvekod vectrix 21. 7. 2011 10:32

Zdravím,
tak již píši z nového NTB. Trošičku tvrdohlavě jsem se nakonec rozhodl pro HP Pavilion dv7 6110ec http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
Doufám že bude dobře sloužit. Zatím jsem na něm nenašel jedinou chybičku, ale mám ho teprve 2 dny, takže teprve čas ukáže :)
Každopádně všem zúčastněným děkuji za názory. Všechny jsem je pečlivě zvážil a věřte, že rozhodování bylo opravdu velmi složité a dost mě z toho bolela hlava. Proto jsem se taky rozhodl to už utnout a něco konečně vybrat :).
Kdyby měl někdo zájem, o své první zkušenosti se velmi rád podělím.
vectrix
Junior