NTB ~17", mat, kov, zvuk, obraz, max 25k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod hynpin 3. 7. 2011 18:49

Zdravíčko,

potřeboval bych poradit s výběrem NTB. Zatím používám starou šunku AMILO Pro. Hledám nového spolehlivého společníka na hotel ^^ Transport bude jednou dvakrát do měsíce letadlem. Rád bych aby bez šťávy aspoň dvě hodiny vydržel na plný jas, ale není to nutnost. Nutný je však kvalitní obraz a zvukovka (i když časem se pořídí externí DAC), ergonomie (numerická kl. a dobrý touchpad) a spolehlivý disk (SSH?). Hrát se bude často, nepotřebuju však extra detaily, možná ani FHD, hlavně lepší barvy (černou), bude spousta filmů. Hlavně se nesmí příliš zahřívat!!! Může se stát že bude muset navštívit nějakou horkou zemi, taky bych velmi nerad měnil nebo reklamoval. Prosím jen o příspěvky zkušených a schopných porovnání ;-)

Zatím jsem vyhlídl (avšak neošahal) tyto:

HP Pavilion DV7-6050 (osobní favorit prozatím)
TOSHIBA Satellite P770-10G (druhý favorit)
Asus G73SW-TZ239D (ale s OS už je to asi moc $$$)
Lenovo ideapad G770A
DELL XPS 17 Core i5-2410M,6GB,640GB,GT550M s 1GB (už je taky drahý ale pokud za to stojí)

Díky za tipy na alternativy a rady vůbec.
hynpin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hnedahlava 4. 7. 2011 16:47

Jednoznacne HP DV7
hnedahlava
Junior

Odeslat příspěvekod hynpin 5. 7. 2011 16:26

ten je našláplej ažaž (možná zbytečný čtyři jádra, nevim), ale jak je na tom s displejem? Někde tu sem čet že je horší. :?:
hynpin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hynpin 6. 7. 2011 12:11

Nikdo žádné zkušenosti s nějakým podobným novým strojem? :-l
hynpin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PC 6. 7. 2011 22:33

Z těchto co máš ve výběru bych zřejmě sáhnul po Asusu, a pak bych se rozhodoval mezi Toshibou a Dellem. HP Pavilion ne, co jsem slyšel tak na ně lidi (míním celou řadu Pavilion) nepějí moc chválu, Toshiba s Dellem myslím mají možnost připlatit si za záruku a u Dellu je to jejich NBD ne ? (next bussines day oprava)

Ještě je tu přímo"herní" alternativa od Toshiby http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=86372

Osobně mi tyhle obludy příjdou velké a nepraktické, z nic moc materiálů... Jsou IMHo akorát silné a to je vše. Mohu se však mýlit.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod hnedahlava 7. 7. 2011 17:32

PC: Nerozumis, tak neprepinej.
Problemy byly s o 2 generace starymi Paviliony. Na ty nove jsou pozitivni kritiky.
Ctyrjadro se hodi do budoucna.
Display ma to HP v ramci tridy kvalitni.
hnedahlava
Junior

Odeslat příspěvekod jan2 7. 7. 2011 18:27

Mám HP Dv7 - 6050ec... takže začnu:
Display je OK, prostě průměr
Pěkenej design, hliník ale otisky na něm jsou vidět
Subjektivně mi přijde hodně těžkej (ale to jsou asi všechny podobně velký hliníkový noťasy)
Zvuk je zatím nejlepší co jsem slyšel u NTB (zas tak velkou zkušenost ale nemám)
Výkon fakt super... Hry běží i na nejvyšší detaily... Procesor jsem zatím nedokázal vytížit na víc než 50 % :D.
Velmi příjemná klávesnice
A pak nějaký mínusy
U víka displaye (půlka víka je z hliníku a půlka z plastu) se vzadu (dole) kolem pantů po měsíci používání začal lámat plast... Myslím, že to není vada jen mého kusu ale celkově všech z řady. Zvažuji reklamaci (myslíte že mi jí uznaji?).
jan2
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 7. 7. 2011 18:37

Technická - neopakujte letáky a přestaňte říkat, že jsou Paviliony hliníkové! :-) Jinak, co se jejich kvality týče, je to multimediální průměr - někde na úrovni Aspirů. Paviliony dvě až tři generace zpět byly sice tužší, ale zase víme, jak to s nimi bylo. :-)

Na reklamaci to rozhodně je a jestli ji neuznají, je to hodně na pováženou. Pokud jsi s tím někdě nespadl/nemlátil, nemůže se po měsící lámat plast kolem pantu!
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hynpin 7. 7. 2011 18:47

DV7 je i v hliníku (tedy z části za $$ navíc). Dneska jsem ho okoukl v jednom elektru. Já četl jenom doporučení :-)
ASUS z půlky hořčík (prý) a z půlky nelícující plasty. Určitě šlape, trochu na pytel ten omezený (p)ohyb displeje a ubohá výdrž. Ale zas je mat a FHD. Kdyby ho tak už tady někdo používal ;-)
Toshiba Qosmio je na první pohled fuj, 15" a to rozlišení...

EDIT: Thnx 2 wizaard. HP ne ;-)

EDIT2: proč maj sousedi v prodeji k dispozici ASUS G73SW se čtyřjádrem a winama za stejnou cenu jako my dvoujádro??? >:-(
hynpin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 7. 7. 2011 20:10

Počkat, já neříkám HP ne, jen jsem to chtěl uvést na pravou míru. Je ale pravda, že 17" modely HP vyztužilo víc než 15" (17" mají - pokud vím - nebo alespoň měly pod klávesnicí a ve horních 2/3 šasi hořčíkový plát), to je pravda. Chtěl jsem jen poukázat na to, že tak jako tak je to prostě normální multimediál.

Jde o to, že chceš-li něco spolehlivého, multimediál to prostě být nemůže. :-) Ale to je na úplně jinou debatu.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hynpin 7. 7. 2011 21:16

jj. No Pavilion na okuk a omak vypadal líbivě, displej na kloubech však trochu lítal jak sem ho zběžně zkoušel, a to byl novej a bůh ví co by se ještě objevilo. Papírově vypadá zajímavě, ale co sem poněkolikáté pročetl recenze ASUSu (sice verzi se čtyřjádrem a dvěma SSH diskama ale to nehraje roli), HP vypadává z osobního seznamu adeptů. Nehodlám řešit záruční opravy kvůli rozsypaným plastům a myslím, že dokáže i krutě zatopit. Co dále? ;-)
Ještě DELL... Prý topí a zdají se dost drahé. Ta NBD se týká celého světa? :-)
hynpin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hynpin 7. 8. 2011 12:38

Tak sem tomu dal trochu času, pokoukal jsem ještě po netu. ASUS G73SW v základu jest vyprodán, narazil jsem ale na HP EliteBook 8760w. Co o něm soudíte? Je to už sice o hodně výš s cenou, ale...
hynpin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 7. 8. 2011 14:16

jan2 píše:U víka displaye (půlka víka je z hliníku a půlka z plastu) se vzadu (dole) kolem pantů po měsíci používání začal lámat plast... Myslím, že to není vada jen mého kusu ale celkově všech z řady. Zvažuji reklamaci (myslíte že mi jí uznaji?).

Pokud to bude chyba všech kusů, tak ti to velmi pravděpodobně uznají, ale zatím takové informace vůbec nemám. Ten svůj kus poslední týdny intenzivně používám na cestách (třeba včera jsem ho měl jako zvukař ještě na obsluhu DMX světel při koncertě) a nikde žádná prasklinka.

O dv6 jsem slyšel, že zas tak pevná není, ale dv7 splňuje moje očekávání co do odolnosti a kvality zpracování (třeba když ho vezmu za roh základny, tak se neprohlne). Vlastně musím říct, že jsem hodně příjemně překvapen.

Důvody, proč jsem si dv7 zamiloval:

(1) je hodně tichý (tišší než pracovní modely), pokud neběží na plný výkon

(2) má dobrý touchpad (dobrý povrch, bez zpoždění) ...vzhledem k povaze používání jsem k němu ještě nikdy nepřipojil myš

(3) vydrží dlouho na baterii (při šetření a on-line kancelařině až 5 hodin)

(4) má relativně dobré repro (při výchozím nastavení nic moc, ale frekvenční rozsah je ok, takže to chce jenom vyrovnat ekvalizérem místa, kde je větší útlum)
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hongkong 7. 8. 2011 17:21

jen pro doplneni - pocitace urcite horcikem vyplneny nejsou - horcik se pouziva treba v chemickem prumyslu - v pocitaci muzete byt tak akorat jako slitina s hlinikem,medi - pak ale vznika dural pripadne magnalium
hongkong
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 8. 2011 17:55

Používají se jen slitiny hořčíku, to je snad každému jasné.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Další stránka