Ntb kancelář, externí LCD, kompaktní, výdrž na baterii

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod xseries60 29. 9. 2011 22:15

Zdravím
Můj současný notebook pomalu, ale jistě „umírá“ (odešla LAN, dále zvukovka, firewire a začíná problikávat LCD…)
Výkonově jsem s ním byl celkem spokojený (AMD Athlon X2 1,8 GHz, 2,5 GB RAM, 128 MB GE gforce sdílená…)
Jediné co mi vadilo je, že nedokáže přehrávat všechny Full HD.

Od svého nastávajícího notebooku co se týče výkonu nepotřebuji zázraky: Chci jen běžnou kancelářskou práci, web a přehrávání jakéhokoliv HD videa.
Doma bude připojený k 26“ LCD a k externí klávesnici s myší.
Při cestování chci naopak kompaktnější rozměr (místo současné 15,4“ -> 13, 3“) a dobrou výdrž na baterie (alespoň 6 hodin běžné nenáročné práce/zábavy…)

Mým požadavkům nejvíce vyhovuje výše zmíněná novinka na trhu Lenovo E320, která je za přijatelné peníze.
Rozhodně chci matné LCD a matné víko.
Nemohu se rozhodnout mezi konfigurací s Intel Pentium B950 a Intel core I3.
Vyplatí se pro mé požadavky kupovat I3? Navíc mám celkem problém ji najít s matným LCD a černým matným víkem….
Pokud by jste ji někdo náhodou objevil, tak prosím o odkaz.
Naposledy upravil wizaard dne 30. 9. 2011 18:48, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název tématu na konkrétnější. Příště čti FAQ!
xseries60
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 30. 9. 2011 18:51

Asi takto: pokud stačil Athlon X2, B950 bude bohatě stačit taky. S i3 verze s černým víkem a matným displejem není.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 30. 9. 2011 19:03

ThinkPad Edge nemá možnost připojení plnohodnotného port replikátoru, to nevadí?
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xseries60 30. 9. 2011 22:12

wizaard: Díky, alespoň se už nemusím snažit hledat :-)

oneill_sx1: Trochu vadí, ale smířím se s tím. I u svého současného Pavilionu jsem se bez replikátoru obešel. Hold musím odpojovat cca. 3 kabely místo jednoho ;-]

Jinak nenapadá Vás nějaká alternativa k tomuto Lenovu (Lenovo mě velmi láká, už jen kvůli trackpointu) Acer nechci, už jen z principu (vím kvalita v této cenové kategorii bude +/- stejná, ale stejně... :-)) ) O HP pro book jsem se dozvěděl o poměrně nepříjemných vlastnostech v souvislosti s "topením". Takže jsem si Lenovo dosti zidealizoval, ale asi mi to nevymluvíte, že? :-D

Edit: ještě jeden malý dotaz.
Lze u Lenova nějak nastavit, kdy se má baterie nabíjet? Jde mi o to, abych baterii ušetřil a když bude notebook delší dobu připojen na el. síti, tak aby se neustále nedobíjela např. z 95% na 100%... Což jí rozhodně neprospívá….
xseries60
Junior

Odeslat příspěvekod em.tom 1. 10. 2011 16:03

Tohle si řídí elektronika baterie, budou to umět vyšší řady profi notebooků, ale vzhledem k tomu, že jde o vybití/nabití o 5 % a až 20 takových záležitostí dá dohromady jeden cyklus, kterých máš několik set, možná k 1000. Osobně bych se nesnažil moc chytračit, pánové ve výrobě mají info, které se k nám nikdy nedostane.

BTW: Zakládáš možná pěkný flamewar, tohle je něco na způsob "Apple/Non-Apple", "FF vs Opera vs IE vs Chrome", "Blondýny vs brunety" "Losna vs. Mažňák"

Nekonečné debatní téma.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior

Odeslat příspěvekod xseries60 1. 10. 2011 16:46

S tou baterií se myslím pleteš. Vždy je lepší, když se jeden cyklus uskuteční nepřerušovaně a to třeba z 15% na 100%. Baterie, tak vydrží déle. Mám s tím praktické zkušenosti (mobily).

Nemyslím si, že bych zakládal „flame“. Jen se chovám, jako správná „poptávka“.
xseries60
Junior

Odeslat příspěvekod jaroh 1. 10. 2011 17:14

Navyše všade sa píše, že pre baterku je najničivejších posledných cca 10% nabíjania (teda z 90% na 100%) a tak si nastavujeme nabíjanie iba do 90% (ja dokonca iba do 85%).

Podľa mňa ak je to Thinkpad tak by mal mať v Think Vantages Power Manager možnosť určiť si prahy nabíjania... Neviem odkiaľ si, ale pozri si niekde TP Edge naživo a pozri, či to v Power manageri má (je tam pod "tlačítkom" Battery Maintainance).
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod xseries60 2. 10. 2011 10:41

Tak jsem jej už objednal ;-)
xseries60
Junior

Odeslat příspěvekod xseries60 4. 10. 2011 18:27

Notenook mám již doma.
Zatím se zabydluji :-)

Ovšem mám jeden problém. Jak zapnout bluetooth :?:
Klávesová zkratka je jen pro wifi a v biosu je také nastavení jen pro wifi. Ve windows-správci se mi bluetooth nezobrazuje. Musí tedy být vypnutý >:-(
xseries60
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 10. 2011 18:46

Viděl jsi někde, že E320 je vybaven bluetooth? Já ne.
Nebo sis přidal tento port k základní konfiguraci?
http://shopap.lenovo.com/au/en/notebook ... ries/e320/
ANO:
reklamuj neúplnou dodávku;
NE:
není co řešit.
Btw:
stejně je port bluetooth obvykle nevyužitý: k ničemu.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xseries60 4. 10. 2011 19:56

Na Alze, tam kde jsem ho kupoval bylo ve specifikaci uvedeno "bluetooth"
Kód: Vybrat vše
http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge-e320-cerny-1298-67g-d265188.htm

Pro mě je bohužel bluetooth docel důležitá věc a myslel jsem si, že se zbavím USB modulu... ]:-<
xseries60
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 10. 2011 22:12

Reklamuj nekompletní dodávku.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chipso 5. 10. 2011 21:34

ahoj, tiez rozmyslam nad tymto notebookom, len ma trocha stvu dve veci: cital som, ze ten display je dost zly a potom este ze tie panty plastove su tiez nic moc. A ako ste to mysleli s tym neplnohodnotnym usb replikatorom? Ked tak by som tam potreboval pripojit USB hub (kludne aj napajany externe).
Co by ma na nom ale tesilo je to chladenie (vela novych NB ma problemy s prehrievanim so sandy bridge).
Popripade, nemate nejake dalsie napady ohladom rozumneho notebooku 13'' (ok, povedzme ze moze byt aj 14)? Chcem hlavne, aby to malo i5 a nejaku grafiku z middle class a aby sa neprehrieval.
Dakujem
chipso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xseries60 6. 10. 2011 15:22

Milanr1 píše:Reklamuj nekompletní dodávku.

S notebookem jsem spokojen, takže pravděpodobně jen kvůli bluetooth ho vracet nebudu…
xseries60
Junior

Odeslat příspěvekod chipso 6. 10. 2011 15:41

a ako su na tom tie panty a displej? Nie je moc tmavy? a nekyve sa zbytocne ten displej?
chipso
Kolemjdoucí

Další stránka