Ntb kancelář, externí LCD, kompaktní, výdrž na baterii

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod xseries60 6. 10. 2011 15:55

chipso píše:ahoj, tiez rozmyslam nad tymto notebookom, len ma trocha stvu dve veci: cital som, ze ten display je dost zly a potom este ze tie panty plastove su tiez nic moc. A ako ste to mysleli s tym neplnohodnotnym usb replikatorom? Ked tak by som tam potreboval pripojit USB hub (kludne aj napajany externe).
Co by ma na nom ale tesilo je to chladenie (vela novych NB ma problemy s prehrievanim so sandy bridge).
Popripade, nemate nejake dalsie napady ohladom rozumneho notebooku 13'' (ok, povedzme ze moze byt aj 14)? Chcem hlavne, aby to malo i5 a nejaku grafiku z middle class a aby sa neprehrieval.
Dakujem

Mohu napsat mé postřehy za cca. 4 dny co mám notebook doma. Bohužel mohu porovnávat jen s HP Pavilion DV6650 z hlediska dlouhodobých zkušeností.

1.Konstrukce: Můj starý pavilion působí robustněji, možná je to dáno i jeho vysokou hmotností (cca 3 kg). Ale zřejmě je na tom konstrukčně Lenovo nadprůměrně vzhledem k dnešním notebookům. Dnes jsem se shodou okolností zastavil v I-Stile a okukoval jsem MacBook 11´ a světe div se i on měl drobnou vůli ve víku displeje…
2.Zahřívání: Spíše jsem měl napsat nezahřívání :-) Zatím mám nastavený jen plný výkon a střídavě se připojuji k externímu LCD. Spodní strana notebooku je mírně vlažná, prostor po stranách touchpadu je víceméně chladný (to bylo u mého předešlého pavilionu s AMD dosti zahřívané místo a při psaní to bylo nepříjemné), Vyfukovaný vzduch je jen vlažný a to dokonce i třeba při přehrávání HD videa! Nebo při položení na postel.
3.Baterie: Mám za sebou jen 3 cykly. Výdrž se zatím s nastaveným plným výkonem pohybuje kolem 5 hodin. Při různorodém zatížení, instalování software, aktualizace, internet, USB TV…. A lze nastavit při kolika procentech se má baterie začít nabíjet a kdy skončit :-)
4.Klávesnice a LCD: Klávesnice je výborná (jen si asi v biosu přehodím funkci „ctrl“ a „fn“). LCD je opravu horší, pozorovací úhly jsou mizerné a barevnost také není přesvědčivá… Na jeho obranu, ale musím zmínit „matnost“. Před chvílí jsem ho vyzkoušel na vyloženě přímém slunci a s jeho čitelností nebyl problém.
5.Reproduktory: Vím, že Lenovo není multimediální notebook, ale ty vestavěné reproduktory jsou opravdu něco otřesného :/

Celkově jsem zatím spokojen.

Chipso-USB replikátor samozřejmě připojit můžeš, jen E320 nemá speciální konektor pro připojení „docku“.

-- 6. 10. 2011 16:06 --

chipso píše:a ako su na tom tie panty a displej? Nie je moc tmavy? a nekyve sa zbytocne ten displej?

V pantech nevidím žádný problém, jestli jsou plastové nebo kovové to také nevím. Opět zmíním svůj předešlý pavilion. Na venek vypadají, že jsou platové a když jsem ho rozebíral, tak jsem zjistil, že je to jen kryt a ve skutečnosti jsou kovové. Lenovo se zatím rozebírat nechystám :-) 8-)

LCD mi tmavé nepřijde, momentálně sedím v místnosti kde je celkem dost světla (je tedy potřeba mít nastavené vyšší podsvětlení) a já mám nastaveno cca. 80%. Ale jak jsem již psal výše LCD má svá negativa…
xseries60
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 12. 10. 2011 11:20

Bluetooth mají všechny konfigurace. Pomocí zkratky přepínáš obě zařízení dohromady, nebo po rozkliknutí zvlášť.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xseries60 13. 10. 2011 18:05

Hledal jsem ve všemožných nástrojích od lenova a nic jsem nenašel.
Až teď díky tobě wizaard jsem opět zkusil hardwarové přepnutí a chvilku jsem počkal a podnabídka s výběrem bluetooth se objevila :-)
Tak jsem bluetooth zapnul a vše funguje.
Hurá :!:
xseries60
Junior

Odeslat příspěvekod Viruss 24. 10. 2011 22:32

Zdravím,

taktéž uvažuji o tomto notebooku a rád bych se zeptal, zda je obecně dostatečně rychlý, tj. jestli B950 dostačuje. Používaný bude pro kancelářskou práci, internet apod., nic extra náročného.

Děkuji za odpověď :)
Viruss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 24. 10. 2011 22:38

xseries:
všechny notebooky mají kovové panty.

Viruss:
na internet a kancelář určitě.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod xseries60 24. 10. 2011 22:42

Viruss píše:Zdravím,

taktéž uvažuji o tomto notebooku a rád bych se zeptal, zda je obecně dostatečně rychlý, tj. jestli B950 dostačuje. Používaný bude pro kancelářskou práci, internet apod., nic extra náročného.

Děkuji za odpověď :)

Požadavky mám stejné, jako ty a žádné problémy s výkonem jsem nezaznamenal ;-) Pro mě je hlavně potěšující malé zahřívání celého notebooku.
xseries60
Junior

Odeslat příspěvekod Viruss 24. 10. 2011 23:04

Tak to jsou dobré zprávy :)

Uvažuji o tom, že bych do něj přidal mSATA SSD disk (asi Intel 310) - předpokládám, že i varianta s B950 ho podporuje, deska bude snad stejná jako pro core i3 a i5. Jen nevím, jestli si systém vystačí s 40GB nebo se praštit přes kapsu a koupit 80GB... skoro bych řekl, že windows + MS Office a pár nějakých prográmků kolem by 40GB měla zkousnout a na data bude originální 320GB disk...
Viruss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 24. 10. 2011 23:08

hl. je třeba, aby zůstalo dostatek volného místa. SSD diksům stavy blízké jejich zaplnění vyloženě škodí (krom toho, že jim pak rapidně klesá rychlost, ale to i u plotnových HDD).
Zjisti si, kolik GB na systémovém disku běžně zabereš a dle toho se rozhodni. Pokud by ses vešel do těch cca 25GB, tak by se dalo ještě o 40GB uvažovat.

Odpověď na otázku, zda tento notebook podporuje soda creek, přenechám znalejším této problematiky.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod wizaard 14. 11. 2011 10:07

Viruss: Samotné Windows se dají nainstalovat na 20GB SSD disk, místo tam skoro nezbývá, takže teoreticky ano, 40 GB by mělo stačit, ale všechno ostatní budeš muset tahat z klasického HDD, takže o tu část výkonu přijdeš.

Edge mSATA podporují: http://www.youtube.com/watch?v=S9rVFqQ9Z3s
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Předchozí stránka