Acer Aspire One 722 za 250e, koupit?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod JimmyFL 11. 11. 2011 15:05

Ahoj!
Moje situace:
Hledam netbook pro slecnu, potrebuju ho vicemene do vanoc o<:) . Po navstiveni par obchodu jsem zjistil ze aktualni nabidka neni nic moc (max N570 bez ION, 10", vse okolo 300e), az pozdeji jsem se dozvedel ze prakticky vsechny cekaji nove zbozi kolem 20. listopadu.
Vcera jsem ale nahodou objevil nabidku na Acer Aspire One 722 (c52kk) ktery je zlevneny z 300e na 250e.
Konfigurace: C-50, 2GB Ram, 250GB HDD, Ati 6250, 11,6" leskly, b/g/n, BT3.0, 3*USB2.0, HDMI, 6h vydrz, W7 Home Premium.
Bohuzel, sleva konci 15. listopadu.

Potreboval bych poradit jestli se vyplati ten 722 za 250e, nebo mam radeji pockat (a riskovat ze nebude nic moc) na nove zbozi? :hm

Vyuziti bude takove normalne netbookovsko-skolni (humanitni obor): internet, obcas nejake to video (ne HD) + stream, office, a tak. Velikost maximalne 12", vaha max 1.5kg, predpokladana zivotnost 2-3 roky.
Financni limit: 330e

Dik za radu

ps: v eurech protoze francie ;)
pps: jeste poznamka ze se musim rozhodnout do zitra do rano...
Brzdy ani vykonem nenahradis...
JimmyFL
Junior

Odeslat příspěvekod JimmyFL 11. 11. 2011 19:51

Vsichni bez nazoru?
JimmyFL
Junior

Odeslat příspěvekod Letadelko 12. 11. 2011 00:35

Čekat můžeš do nekonečna. Pořádně se zamysli jestli splňuje opravdu všechny požadavky na 100%. Pokud ano tak ho kup.
Té lípy se nevzdám!
Letadelko
Junior

Odeslat příspěvekod skype 12. 11. 2011 00:37

Já bych radši vzal něco s E-350/450. Ta C-50 je slaboučká :)
Odeslat příspěvekod karlik85 12. 11. 2011 00:48

Jen ze budou zrat vic baterii, a na konec vydr klesne cca 4-4,5h pro 10" a do 4h - 11.6". pokud je vdrz rozhodujici tak C50, a ma 2 jadra na 1Ghz tak ze slaboucky neni.
karlik85
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 11. 2011 01:17

Lenovo S205. Za ty prachy ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod JimmyFL 12. 11. 2011 09:19

S205 jsem hledal uz pred casem, ale bohuzel neni ve francii oficialne k dostani (s tim je take spojene to ze nebude mit francouzskou klavesnici [AZERTY], coz je jedna z podminek).
Jinak jsem se rozhodl a jdu do toho 722. Sam mam Asus s N455, a staci to (ovsem nerikam ze je to formule), takze by dvou-jadrova C50 + Ati mela stacit taky.

Dik za rady ;-)
JimmyFL
Junior

Odeslat příspěvekod MiK 12. 11. 2011 12:00

Mám ho vyzkoušený, funguje dobře, i když 2 GB jsou trochu málo. Slečnám se líbí, vyzkoušeno :-)
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 11. 2011 12:27

C50 na bezne psani na fb staci, nicmene vykon tam uz citelne chybi. Ono pokud je nekdo zvykly na Atom jednojadro, bude C50 mirne rychlejsi. Ale to je asi tak vsechno.

E450 v S205 je oproti tomu vykonnejsi o dalsi 2/3 oproti C50, coz uz proste JE poznatelny rozdil. Ale chapu, ze kdyz neni k dispozici s pozadovanym layoutem klavesnice, ze asi smula.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod wizaard 14. 11. 2011 11:23

Na běžné prohlížení internetu a lehkou práci bych se C-50 nebránil, přišlo mi to v pohodě. Rozhodně lepší než Atom. E-350 je ještě lepší, to je jasný, ale zase má výrazně nižší výdrž na baterii - C-50 má jen 9 W.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JimmyFL 15. 11. 2011 19:56

Koupil jsem ho, a nelituji!
Jelikoz uz rok pouzivam Asus 1001PX (10,1",N455, 2Gb Ram, Ubuntu/W7starter) tak se je pokusim porovnat:
1) Klavesnice je prakticky stejna na obou (722 ma vetsi), na obou se pise dobre.
2) TouchPad a hlavne tlacitka jsou lepsi na 722, Asus ma tlacitka extremne tvrda.
3) 722 ma lepsi displej (a hlavne rozliseni, takze je na ni vsechno krasne videt. Na Asusu mi obcas chybi cast okna). 722 ma ale uz z vyroby jeden spatny pixel (skoro uprostred!!) coz mi zkazilo ten uplne prvni dojem (je videt na cernem pozadi) :( Na Asus prozatim vsechny funguji.
4) 'Multimedialni' vykon je na 722 nesrovnatelne lepsi! Asus skoro nestiha ani YT360p, na Aceru si pustim bez problemu 720p. Hry jsem nezkousel a ani to neplanuji.
5) Vykon v "OS/Office/Kancelarska prace" mi pripada pomerne stejny, coz znamena vyhru pro jednojadrovy Asus. Jeste to budu muset nejak poradne otestovat. Taky zkusim na 722 nainstalovat Ubuntu a uvidime. Ovsem velka vyhoda 722 je ze ma [opravdu pouzitelne] W7 Home Premium !64b!, a ne W7 Starter jako naprosta vetsina dnesnich netbooku.
6) U 722 me zklamal vetrak. Toci se (skoro) porad a hlavne vydava hodne vysoky ton [no dobre, je slyset v noci v prazdne a tiche mistnosti, ale asi jsem si odvykl]. Asus je naprosto tichy! Pokud bych mel ale srovnavat se 4 roky starym Dell Inspiron 1520, tak Acer vyjde jako vitez na cele care!
7) Vydrz baterie jsem jeste moc nezkoumal, ale po plnem nabiti Windows hlasi klidne i 9h (cemuz moc neverim...)
8) U 722 me prekvapil adapter, protoze se zapojuje primo do zasuvky. Jestli je to vyhoda nebo ne necham na vas ;) [konektor se da otocit o 90°]

==> Jsem rad ze jsem ho koupil, za 250e jsem dostal opravdu asi maximum co bych za takovou castku mohl dneska poridit, ale zase vic jak 300e bych za nej asi nedal.
JimmyFL
Junior