Notebook s nadstandardní podporou (pro úplného laika).

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod PC 14. 1. 2012 18:47

Ahoj, potřebuju poradit - která značka má nejlepší uživatelskou/servisní podporu ? Jde mi o to aby kdyby se vyskytnul jakýkoliv problém tak aby byl záhy napraven za odborné asistence IT technika/servisáka... Mám tetu která má dva prastaré notebooky a podporu ji musím dělat já, ovšem problém je že já jedu na vistách a hlavně na OS X Lionu, takže s XPéčkama nebo Linuxem ji fakt poradit nemůžu. Nehledě na to že jde o prastaré single core střepy ještě ke všemu s CPU z kategorie low - end... (Acer Travelmate 2350 a H-P 6125nx). Teď jsem řešil proč ji nejde spustit DVD, nainstalovali jsme po hodině driver ze stránek Intelu a výsledkem je rozhozený obraz, který nejde
zmenšit ač prý tahá za posuvník v nastavení zobrazení jak to jen jde...

Požadavky ?

Hry: ne
Kancelářská práce: ano
Editace fotek (Zoner): ano
Multimédia (filmy): ano
DVD mechanika:ano
Velikost - od "13 výše.
Cena: Co nejnižší.
Specifikace na odolnost konstrukce: Běžný převoz os. automobilem.

Může to samozřejmě být i trochu starší model třeba za výhodnější cenu...

Co se tedy dá sehnat - pokud možno s plnou podporou aspoň tak na tři (ale za příplatek) i více let ? Prostě aby někam zavolala a tam ji poradili, případně ji to i přijeli nastavit ? Já tetě samo pomůžu rád, ale nejsem IT a řešit systém x-na dálku s jiným systémem je prostě - inu poněkud únavné...

Díky !
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 14. 1. 2012 19:19

Dell.
Budeš to ale muset řešit přímo přes dellu (ten výběr ntb), vyber si nějaký prac. model, naflákej si tam pro-support, online support, atd...

Pozn. bude to stát majlant, ale s tím počítáš...
(kupa nadstandartních záruk klidně může stát tolik co levnější notebook)
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod PC 14. 1. 2012 19:30

Jiné firmy to nenabízí ? Co třeba HP nebo Toshiba, Lenovo ? Pracovní model asi nebude nejlacinější co...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 14. 1. 2012 19:37

Virtual Hardware - strana cislo 5.
Support ala chuva ... no znam obecne dve firmy (5 - 15000 usr/mes ... cena se odvozuje od poctu), asi dalsi 4 delaji "chuvy" od polepeni kabelu, vysvetlovani tlacitka mysi, ... ale jsou vazany na konkretni SW, i tak se plati poplatky. Chuva support ... to je treba nocni vyjezd z Prahy do Zlina, za neustaleho telefoniho poslechu cholerika, zapnout pocitac do zasuvky. Tohle myslis? Jsou mobilni, jsou dostupni na telefonu, remote i na miste, ale nejsou zdarma.
Nebude lepsi to hned odpiskat?
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod skype 14. 1. 2012 20:31

NBD sice nabízí i Acer, HP, Lenovo atd., ale naprosto bravurně to funguje jen u Dellu.
Např.: odpoledne hovor na českou Dell linku z Rakouska, pak to předali rakouské podpoře Dellu a další den ráno už čekal chlapík z rakouské firmy před hotelem :)
Odeslat příspěvekod Python.p 15. 1. 2012 05:17

Jedině Dell.

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!