Notebook do školy 20-25tisíc s DPH

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod mimous 17. 1. 2012 18:01

Ahoj,
sice už jsem byl relativně rozhodnutý pro koupi notebooku, ale stejně bych rád ještě věděl co se třeba dá sehnat, co jsem přehlédl.
Budu si pořizovat notebook na snad poslední pololetí střední školy a následně na vysokou. (informatika, ekonomie)
Moje původní představa byla ultrabook, je krásně lehoučký, dokonale přenosný a vydrží relativně dlouho na baterii. Ovšem po rozhovoru z kamarádem, který mi zase doporučoval větší notebook s lepším výkonem, protože to bude skoro jediná věc, kterou si sebou budu na přednášky nosit, jsem trochu rozviklaný.
Ultrabooky jsou krásné, ale nejsem si úplně jistý, jestli jejich 1,6Ghz procesory budou dostačující, navíc co jsem tak viděl, tak třeba Acer S3 na kterém běžela jen reklama obchodu byl docela dost teplý. víc než by bylo zdrávo.
Z výběru úplně nevyřazuji macbooky i když "ostrá hrana" u PRO by mi vadila, protože dost píšu a ne vždy mám dokonalé místo, tak abych si nemusel zápěstí opírat.
U Airu jsem narazil na to, že jeho procesory jsou oškubané o turboboost a HT. Pokud se mýlím, tak mě opravte.

Můj zatím asi největší favorit je Lenovo E420s mocha. S i5, dedikovanou grafikou ati, 500gb hdd a následným přidáním ssd disku do msata.
Projížděl jsem shopy, co je kde zajímavého, ale mě osobně nic více nezaujalo. Nejsem však v tohle oboru dost orientovaný a tak se chci zeptat, zda se nenabízí něco lepšího?
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 17. 1. 2012 18:14

E420s má jen jedinou vadu na kráse - matný displej překrytý sklem.
Ve výšleku si to bere to horší z obou technologií, docela snad se z toho stane zrcadlo.

Záleží, jestli budeš chtít hrát hry, nebo ne. Bez nich by šlo uvažovat o strojích typu T420, X220i...
příp. od konkrence se mi osobně líbí dell V131.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod PC 17. 1. 2012 19:06

MacBook Pro používám už přes rok, ostrá hrana mi osobně nijak extra nevadí. Také jsem z ní měl obavy ale je to v pohodě, nepříjemná byla u bílého plastového MacBooku. Loňský model Early 2011 se teď dá koupit za 22k, se studentskou slevou určitě i za méně. Rozdíl proti latu je v nepatrně pomalejším CPU a menším disku (320GB vs. 500GB). Studuju něco podobného (politologii/mezinárodní vztahy) a Apply jsou u nás na škole vcelku oblíbené ! Nehledě na opravdu bytelnou konstrukci, slušnou odezvu systému a špičkový displej. Pokud by si na něj měl i studentskou slevu a vyšel na něco okolo dvacky, tak neváhej.

Air je drahý, stojí 32k CZK, do cenového limitu se nevejde. Z Windows notebooků (ultrabooků) se mi fakt líbí Lenovo U300s. http://www.lenovo.com/products/us/lapto ... ries/u300/

Pokud budeš psát jen poznámky a nepotřebuješ nějaký spešl program (asi ne) tak bych do MBP klidně šel. A z Win do toho Lenova. Rozhodně bych nebral nic od Aceru ani Asusu.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod chatumbabub 17. 1. 2012 19:13

z vlastni zkusenosti muzu doporucit Lenovo T420. Hledal bych ale variantu s 1600x900 diplejem. Pokud muzes 26 500, tak jako ideal vidim tento s i5 http://lenovoshop.cz/thinkpad-t420-i5-2430m-4gb-500gb-7200-14-hd-dvd-rw-win7pro64bit-4178-bsg_d548096.html]
A nebo levneji s i3.
chatumbabub
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 17. 1. 2012 19:15

Neni politika a politoligie onou disciplinou, ktera vyzaduje spousty cinnosti a ani naznak vysledku?
Co funguje, na to se napari dan. Co funguje i pres dane, to se musi zregulovat a kdyz to prestane konecne fungovat, priradi se tomu dotace. Zacinam chapat Tvou filozofii. Ted uz jen skoncit a hura na spravny tvar bananu.

ThinkPad T420/s
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod mimous 19. 1. 2012 18:12

Chjo,
dneska jsem si byl pro jistotu zařídit novou ISIC kartu, kdybych šel pro apple, tak aby byla sleva, ale pořád jsem v takovém blbém rozhodování.
E420s, U400 nebo 13"Pro (teď na alze za 25)
Seřazené je to v podstatě podle výkonu grafiky a váhy, která pro mě taky není zrovna nedůležitá.
Nemám pořádně představu co na něm v té škole budu provozovat kromě psaní poznámek, internetu a občasného hraní opravdu nenáročných her. Nejnáročnější by byla Sims3, ale bez té se v klidu obejdu, takže bych to viděl odpočinkově na CS nebo COD. Fakt to nepotřebuju jet na plné detaily a vyhlazování. To by mohla zvládat čistě i ta HD integrovaná v sandy bridge, ne?
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod skype 19. 1. 2012 19:54

Matysek píše:Neni politika a politoligie onou disciplinou, ktera vyzaduje spousty cinnosti a ani naznak vysledku?
Co funguje, na to se napari dan. Co funguje i pres dane, to se musi zregulovat a kdyz to prestane konecne fungovat, priradi se tomu dotace.

Reagen? :)
Odeslat příspěvekod mimous 23. 1. 2012 08:02

Nějaká zkušenost s Dell Vostro V131?
Náhodou jsem na něj narazil a i podle recenze na noteboocheck nevypadá nezajímavě.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 23. 1. 2012 16:12

Taky se mi líbí. A jelikož tam nenadávali na chlazení (a tam dycky dávají Dellům pokouřit, pač ví, jak si třeba multimediální delly stojí), tak předpokládám, že v tomto no problem. Trochu akorát flexe u KB, ale není to zase plastový křáp.
+ bezkonkurenční NBD záruka od Dellu.

Osobně bych si ho osahal a pokud by se líbil, klidně ho vem, chybu neuděláš.
(I když, na druhou stranu, za podobé peníze máš o třídu lepší X220i)
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod mimous 23. 1. 2012 17:22

Díky
já jsem právě hrozně nerozhodný jestli e420s nebo V131. To x220i je už dost malé. Těch 13" beru jako optimálních po hrátkách s 13" hp.
Jediné co mě táhne k lenovu je mechanika, kterou ještě občas použiju, grafická karta a možnost mSata SSD.
Pro Dell hraje jejich 3yr nbd záruka, podsvícená klávesnice, pěkný design, matný display a výdrž na baterii.
Jenže si říkám, jestli pro občasné oddechové hraní bude ta HD3000 dostatečná....CS, COD (low) a sims :X
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 23. 1. 2012 17:24

záruka u lenova +800kč
12.5 vs 13.3 není zas tak velký rozdíl.

Ideální by bylo oba si osahat, ale to nevím, jestli se podaří.
mechanika je u x220 v docku, levnější verze jej v balení nemají, nutno dokoupit zvlášť. Dražší verze za 27k má ale v ceně už i dock a má IPS displej.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod mimous 23. 1. 2012 17:58

Ta x220 se mi prostě nelíbí.

Ten dell nemají v alze ani czc vystavený :X To je naprd. Nejspíš to skončí u toho Lenova
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod mimous 26. 1. 2012 20:51

Tak jsem objednal V131
http://www.czc.cz/dell-vostro-v131-stri ... 06/produkt
+4GB ram
Sice si na něm asi nic nezahraju, ale záruka, matný display a výdrž na baterku mě přesvědčily.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod dzvertov 26. 1. 2012 21:59

Mohl byste, prosim, napsat, jak je to s hlucnosti ntb? V mirne zatezi - par zalozek v prohlizeci, hudba, word...? na notebookcheck ho docela strhali za hlucnost (http://www.notebookcheck.net/Review-Del ... 602.0.html) .Take je jednim z mych kandidatu, jeste spolu s e420s.

Dik :)
dzvertov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimous 26. 1. 2012 22:03

31. ho má DPD přivézt. Taky jsem tu recenzi četl, stěžovali si hlavně na HDD, tak uvidíme.
Doma budu porovnávat se starým Acerem, ThinkPad T42 a Dell 6430.
Sám jsem zvědavý a těším se jak malé dítě :D
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Další stránka