Lenovo, obnovení OS. Skrytý disk je, OKR říká že ne.

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Ibalgin 18. 2. 2012 15:58

Zdravím
Mám notebook Lenovo U165. Dávám jej pryč a chtěl jsem obnovit Win ze skrytého oddílu na disku. Tento oddíl tam je, nikdy jsem s Win nepotřeboval nic dělat a neformátoval jsem HDD (ve správci úložišť jej normálně vidím). Spustil jsem jak One key recovery z Win, tak pomocí tlačítka při vypnutém NTB, ale ve Win mi napíše, že záloha není a nebo jen normálně nabootuje Win (z vypnutého NTB).

Mohu nainstalovat Win z Flashky, ale všechno doinstalování se mi nechce dělat. Nemá někdo tip, jak mohu OKR donutit, aby nainstalovala systém ze skrytého oddílu? Děkuji
Ibalgin
Junior

Odeslat příspěvekod regine 18. 2. 2012 16:37

Zkus při spuštění OKR vytvořit boot-DVD (je potřeba připravit dva DVD) a potom nabootuj RECOVERY z DVD a zkus obnovit.
regine
Junior

Odeslat příspěvekod Ibalgin 18. 2. 2012 16:42

Bohužel, nemám externí DVD :o/
Ibalgin
Junior

Odeslat příspěvekod Ibalgin 18. 2. 2012 18:01

Zkoušel jsem i přesto vytvořit záložní image, zda se mi nevytvoří nové položky v menu. Skutečně mi nástroj nabídl novou volbu a to vytvoření disku do původního stavu. Když se jej ale pokusím vytvořit, tak dostanu hlášku "program nemůže najít oddíl služby. Tato funkce není momentálně k dispozici".
Níže přidávám screen jak hlášky, tak i správy disků, že mám skrytou partyšnu v PC normálně. Kdyby nějak šlo přesvědčit OKR, aby se koukl do onoho skratého partyšnu, no.

Obrázek

Obrázek
Ibalgin
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 19. 2. 2012 13:47

Jak vidím, pracoval jsi s disky a program, který jsi na to použil, změnil také skrytý oddíl s tovární zálohou OS. Pokud vím, ten oddíl s tovární zálohou musí mít určité konkrétní nastavené ID, jinak ho OKR nevidí. Bylo tu o tom něco i na fóru, případně Google, z hlavy nevím.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ibalgin 19. 2. 2012 16:17

Neuvědomuji si, že bych s disky něco dělal, ale nevylučuji to. Možná byl disk s jednou partyšnou a já jej rozděloval na dvě. Včera jsem googlil, ale nenašel informaci, která by mi pomohla. Nainstaloval jsem Win z Flashky, ale nevzal mi číslo ze štítku, i když jsem dával stejnou verzi OS, takže nyní černé pozadí a info o nelegálním systému.

Jakou mám nyní možnost? Pomůže mi, když se pokusím sehnat majitele stejného notebooku? Že by jsem jej poprosil o jeho zálohu? Nebo by mi poradil, jak nastavit disk, aby jej OKR viděl.
Nebo nějakým nástrojem zpřístupnit skrytý disk a pokusit se nějak pracovat s daty uvnitř pomocí dalšího nástroje? Děkuji
Ibalgin
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 19. 2. 2012 16:30

"Nainstaloval jsem Win z Flashky, ale nevzal mi číslo ze štítku,"
což by neměl být problém, pokud použiješ stejný typ = OEM 32 / OEM 64 / Retail)
aktivace se pak dá provézt i po telefonu na lince MS.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Ibalgin 19. 2. 2012 16:59

Předpokládal jsem, že je jen jedna verze instalačního média Win7 a až při instalaci vybírám verzi. Stahl jsem nějaké DVD, udělal bootovatelnou Flashku, vybral jsem home premium 32, což je systém na štítku a napsalo mi to, že zadaný systém nebude na daném systému fungovat :o/. Zkouším najít majitele těchto NTB, ať řeknou jak přesně mají rozdělený disk a jestli nezjistíme nějaké označení toho schovaného partyšnu. Snad to pomůže, no. Když ne, zkusím prostě někde najít nějaký crack (říkám to hnusně, ale je to tak. Uvědomuji si že jsem blbej a možná jsem svou chybou poškodil systém obnovy, ale za systém jsem zaplatil. Doufal jsem, že samotné lenovo, i když nedává DVD se systémem, někde nabídne tyto DVD k obnově ke stažení, ale také jsem nic nenašel).
Ibalgin
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 2. 2012 17:29

ovladas praci s oddly?na urovni priznaku;sektoru a jsi schopen editace,tvorby boot usb z bootcf atd?
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ibalgin 19. 2. 2012 18:23

Obávám se že asi ne, ale měl bych mít někoho v ICQ, který by to uměl. Když budeme vědět co máme dělat, snad by se to mohlo podařit :o)
Ibalgin
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 19. 2. 2012 21:22

přinejhorším bys mohl kontaktovat lenovo, aby ti poslali instalační média. Nebude to ale zadarmo, účtují si nějaké poplatky.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 2. 2012 00:30

Kód: Vybrat vše
Obávám se že asi ne, ale měl bych mít někoho v ICQ, který by to uměl. Když budeme vědět co máme dělat, snad by se to mohlo podařit :o)

No vtip je v tom žes netušil ani jestlis něco dělal s oddilama.rozdělovani atd.Dělal....no a stači spravnemu oddilu dat spravne hodnoty + co vlastně je,k tomu je zaklad že do pismene popišu co jsem s nim dělalVarianta 1.Hodně lidi likviduje jeho identifikaci laicky řečeno svými hokusy pokusy.Jde to vratit.Varianta dvě - akce pomoci spec softu který ma v popisu věci typu tib - to je acronis zaloha,hp recovery zaloha hp,ekvivalent onc atd.Jenže nema cenu řešit protože moje zkušenost je že jediny ůspěch může nasledovat pokud defakto celé to děla druhá strana.Vzhledem k tomu že se řeši i věci typu předtim jsem asi nešahal na nic - hooops šahal ale nevim co je to na dlouho.takže poněvadž jde o prd - neosmart boot cd pro spec věci ala lennovo .vlyzt k nim a na jejich stranky- jde upravitna usb boot a velmi pozorně prosit odkazy a obecně diskuzi o lenovu rescuue.
Obecně je problem podobny tomu co ti psal wizzard za jistych okolností - mimochodem za jistych okolnosti to vyrabí jak na běžicim pase lidi s acronosem v připadě špatne volby a nasledně akce likviduji nevim co a vytvařim nevim co,dnes taky jsem viděl jednoho neštastnika,jenže naposled co šlo člověka zdarně navest po cca 30 dotaz odpověd bylo hprecovery a ten věděl co je hexeditor,ovladal testdisk,ovladal bootdiskeditor a na prvni pokus hodil vypis bcdedit přiičemž přesně věděl proč,co a jak.neni to sranda - řeknu to jinak - koupils?koupil - legalizuj nelegalně...jinak je to akce na dlouho protože na dálku je toto celkem problem.
To boot něco co ti chybi je zašity na neosnmartu - jsou tam ekvivalenty pro Hp.Lennovo atd ,jinak řekniu to jinak XP a lennovo recovery super ale pro XP,ovšem v připadě seven system umí daleko víc a funguje to primitivně pokud se ti toto stane - path - neboli cesta k. zaloze...I kdyby path byla v tramtarii.o tom že umi X milion trivialit navic ani nemluvě ale masochismus majitelů notebooků je neskutečny v připadě seven.Pokud bys použil systemovou věc jediny možny problem by byl že bych ti řekl napiš jeden přikaz - a v připadě problemu co bych jde vidět nasledně at odíílu X daš přiznak Z.nasledně bys měl za par minut hotovo.
obecně - pokud neni ochota věnovat čas sofistikovanemu řešni ,neřešil bych doma aktualizaci způsobem legalnim pokud legalni kanal - podpora tě pošle někam - pošle...
existuje jeden hyper rychlej způsob -pokud hybals s tabulkou oddilů a sice navrat zpět ale ten funguje jenom pokud je jkasny co se dělo předtim.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod regine 20. 2. 2012 08:48

1) Buď jít na radu na stránky Lenovo forum nebo
2) zde jsem vygooglil diskusi o řešení:
http://forum.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U- ... d-p/270861
Jen upozorňuji, že Lenovo ve své dokumentaci tvrdí -> NEměnit partition, jinak One Key Recovery nefunkční.
"Lenovo-ská" verze "One Key Recovery" je asi osekaná (ne-plně funkční) verze placené verze OKR.
Placená verze by asi fungovala bez omezení.
regine
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 2. 2012 09:33

Změnu oddilů lze vratit zpět a to je pravě ten vtip který jsem myslel ja.Partition id + serial number oddilu viz nahled v nějakym diskeditoru se potom shoduje.Ale obecně - pokud by použil věc co umi system tak se neplaca s timto nedodělkem od lennova.Obraz by ležel někde v bezpeči - když na to přijde klidně taky na skrytym odíle a ve dvou krocich by ho pomoci třeba bootovaciho usb kdykoliv nalil zpět
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 20. 2. 2012 10:02

kowloon píše:je zajimave ze drive se veskery potrebny sofw. ovladace navod atd dodaval na fyzickem mediu - ke kazdemu hardware - jedno jestli monitor fotak tiskarna notebook atd - nevim co je to posledni roky za modu tyhle veci nedodavat - vyrobce by mel instal. medium poslat za simbolickou cenu

A na tom jsi byl kde ?

Já když jsem si kupoval první PC bylo to 386SX (za nějakých 40000,- Kč) už v tu dobu jsem žádné médium neměl a po spuštění jsem si mohl vytvořit záložní diskety s MS-DOSem s kterých se dal MS-DOS zase nainstalovat.

Jinak stejně jsem to nakonec nevyužil protože za nějakou dobu jsem si koupil upgrade MS-DOSu na verzi 6.20 ještě ho mám :-) sice nevím kam bych dnes ty diskety strčil......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Další stránka