Pracovní, lehký, odolný notebook, 15k CZK

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod vectrix 20. 3. 2012 19:17

Zdravím,
sestře odchází notebook a tak potřebuje nový. Sháním tedy malý (nejlépe 13" - 14") notebook, který bude odolný (v rámci cenové kategorie) a lehký. Váha a odolnost v případě sestry hrají větší roli než výkon. Sestra počítač používá hlavně na práci (Office apod.), internet. Hry prakticky nehraje (a když ano, tak max nějaké Heroes IV, takže grafický výkon taky moc nepotřebuje. Co se týče přenášení, počíteč bude přenášen až 5x týdně do školy a cesta domů a na kolej, tedy čím odolnější, tím lepší. Mělo by to mít co nejlepší chlazení (její starý Pavilion dv5 s AMD, to bylo něco...však asi víte). Cenový strop je 15 000 (+ 33,33%) CZK. V ceně ale musí být i Office a jiný software (ESET).
Zatím jsem vybral Lenovo TP Edge E420s http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0180CE1EG0 , mám ale u něj strach co udělá to slavné sklo přes display, četl jsem, že to prý kombinuje špatné vlastnosti obou typů displayů.
Pak jsem ještě přemýšlel nad HP ProBook 4330s http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000001BKN , sice je trošku výše cena, ale to bychom ještě snesli. Ale zase HP jsou údajně hlučnější. (Sám mám Paviliona dv7 a ten mi hlučný nepřipadaá, ale ProBooky můžou být jiné).
Takže abych to shrnul:
Velikost: 13" - 14"
Využití: Office, Internet, málo náročné hry
Výkon: Nic extra, ale chtěl bych, aby tam měla procesor od Intelu, nejlépe pak i3 nebo i5, na grafiku speciální nároky nejsou (HD 3000 by měla stačit)
Přenášení: ne denně, ale časté => odolnost
Hmotnost: cca 2+-0,5kg, víc ne
Hlučnost: ne třeba řešit, ale aby to neřvalo jak startující A380 8-), ale kvalitní chlazení by to mohlo mít
Cena: 15 000CZK, lze navýšit až na 20 000 CZK se software.
Byl bych rád, kdybyste se cenově drželi v okolí mnou vybraných počítačů (sponzorují to rodiče a nechceme je sedřít z kůže ;) ).Děkuji za rady a tipy.
vectrix
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 3. 2012 19:23

Pokud nevadí to sklo na LCD, tak E420s bude asi nej volba.
Chce to vidět, no.

uvažovat se dá i o tomto:
http://lenovoshop.cz/lenovo-thinkpad-t4 ... 49521.html
ano, stojí 17k, ale ber to zase tak, že už má v základu 3letou záruku a je to už vyšší business třída.
(za 800kč se dá dokoupit NBD onsite záruka, která je pro nižší modely za cca 2.5k)
Naposledy upravil alfah4ns dne 20. 3. 2012 19:25, celkově upraveno 1
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod skype 20. 3. 2012 19:24

Pokud bych bral hluk vevnitř startující A380, tak ProBook bude hlučnější :))
U E420s je ten plast naprostá hrůza, jinak je to kvalitní notebook.
Já bych asi šel do E320/E420 s matným displejem. Konstrukce je oproti dv5 o několik (desítek) tříd lepší.
Odeslat příspěvekod vectrix 20. 3. 2012 19:32

Děkuji za bleskové informace, tu A380 jsem bral zvenku ;). Vidím to tak, že se se sestrou v sobotu vypravíme do Alfy a omrkneme to, ale zaměříme se na Lenova, obecně mají dobrou pověst a tak asi volba padne tímto směrem. Co se týče té T420i, tak mi osobně se líbí, ale znáte to, ženské ;) a výběr v tuto chvíli záleží i na ní. Tu záruku 100% dokoupíme, já bych na to zapomněl, děkuju za připomenutí!
vectrix
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 3. 2012 19:45

jasný no, ta T420i je už "kus notebooku". Navíc za dané peníze ještě bez OS...
ale kvalitativně nic lepšího za ty prachy není.

Když na ntb bude dávat bacha, vpohodě bych se nebál ani klasického E320/420, i když nemá výztuhy (-s ko už má kovovou konstrukci a T jeklasický thinkpad s rámy uvnitř)
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 3. 2012 20:49

E320. U zenske projde, kvalita tam je, tezky neni. Odolnost ... neni to kovovy pancir, ale neco vydrzi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod skype 20. 3. 2012 21:47

Já jsem s odolností spokojenej. Dá se na něj lehnout v otevřené poloze a přežije :D

Odeslat příspěvekod patpat 23. 3. 2012 20:58

K tomu plastu! pres dispej, chce to videt. Ja se toho bal, ale zase takova hruza to neni. Asi nejvic zalezi, kde je zvykla stroj pouzivat. Pokud hodne venku, na primem slunci, tak pak to problem byt muze. Ale pokud jde v naproste vetsine o praci v budove, pak bezproblemu....A oproti 4330s ma vyhodu v tichosti a lampicce, ktera je ovsem ucina pouze za absolutni tmy, a notebook je prijemne lehky :)...e420 pak ma nic moc zvuk, ale jde o business tridu a nektere casti si obcas vrznou, nic hrozneho, ale to se u 4330S nestane :). Za nejakych 1700 se ted daji na isic koupit office 2010 professional:)....asi tak moje zkusenosti :)
patpat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vectrix 23. 3. 2012 21:17

Zdravím, dnes jsme domů přinesli E420s. Za tu cenu, necelých 14k CZK, to bylo to nejlepší, co se dalo sehnat. Ono sklo přes ten displej není tak strašná věc a leskne se to stejně jako moje HP. Sestra je navíc na lesklý displej zvyklá, takže žádný problém. Zatím tedy plná spokojenost!
A jenom taková drobnost, nevím, jak je to u ProBooků nebo u jiných výrobců, ale velmi mile (i mě) překvapila velikost (nebo spíš maličkost) "cihly" napájení. Když to srovnám s mojí "cihlou" u toho HP, tak je to (velikostně) Smart (Lenovo) a autobus (HP). Prostě paráda. Ale možná to je jenom tím, že jsem zvyklý na tu moji, nevím.
Co se týče zvuku, tak mě taky mile překvapil. Připadá mi dost hlasitý, sice ne tak kvalitní (z toho, co jsem slyšel, ale moc toho zatím nebylo), ale na nějaké to zkouknutí filmu s přáteli na koleji to bohatě stačí.
Trošku lepší by mohl být display, ale jak jsem četl a viděl u jiných výrobců, lepší to není nikde, snad možná Apple, ale ten je cenově úplně mimo. Takže jsem na to sestru upozornil a nevadí jí to (spíše to ani nezaznamenala).
Díky všem za pomoc při výběru!
vectrix
Junior