Notebook, okolo 10 tisic, 13-15 palců

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod monicka189 26. 3. 2012 18:23

Ahoj,
jelikož mi ve čtvrtek umřel noťas, hledám adekvátní náhradu (Toshiba portege m800-107). Tentokrát už něco kolem 10, max 13 tisíc. Potřebuji ho hlavně na práci do školy - word, excel, origin, matlab, chemsketch apod. Byla jsem zvyklá mít připojenou i pinnacle TV, bez které se ani teď neobejdu, sem tam nějaký ten film, hudba atd. Stále nejsem rozhodnuta, zda zustat u 13,3" nebo zvolit větší i s num.klavesnicí, asi by se hodila, zvlášť k typu mé školy, ale dá se říct, že jsem si už za ty 3 roky s toshibou na to psaní zvykla. Je mi jasné, že za3 roky budu kupovat nový, tak už nechci zase přijít o tolik peněz. Budu ráda za každou nabídku, poznámku a radu.

Mockrát Vám předem děkuju ;))) Monča
monicka189
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skype 26. 3. 2012 18:25

Tady to vidím(opět :)) ) na Lenovo ThinkPad Edge E320. Doporučil bych si připlatit za NBD záruku, určitě se bude hodit.
Odeslat příspěvekod monicka189 26. 3. 2012 18:30

Je nějaký zásadní rozdíl mezi E320 a E325??
monicka189
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 26. 3. 2012 18:31

Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod em.tom 26. 3. 2012 18:31

série s 0 na konci má CPU od Intelu, s 5 na konci od AMD.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 3. 2012 18:32

V CPU:

E320 Intel

E325 AMD, jednoznačně E320 kvůli Intelu

/edit: jsem pomalej :D jak se ptá ženská můžou se všichni přetrhnout 8-P :mrgreen:
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

DELID na přáni. Více SZ.

Proč není EVO dobrý disk? -> http://bit.ly/2tnhOuq
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod dockalacek 26. 3. 2012 18:36

skype píše:Tady to vidím(opět :)) ) na Lenovo ThinkPad Edge E320. Doporučil bych si připlatit za NBD záruku, určitě se bude hodit.

Jasně, skype má pravdu. Mně by jen vadila u té 320 absence vypalovačky, ale já jsem stará konzerva, tak mě nekamenujte.. ;-) Ano, vím, že jde systém obnovit ze zálohy, že máme flashky, ale nikdy nevíte, co se přihodí. A jestli slečna bude mít náladu se s tím prát. Navíc, každý nemá externí palírnu.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod monicka189 26. 3. 2012 18:53

No tak já popřemýšlím, nevím proč, ale ACERu bych asi nevěřila, IdeaPad prý není taková záruka jako ThinkPad. Vypalovačka, jako přemýšlím, kdy jsem mechaniku naposledy potřebovala, asi jen a pouze u instalace nějakých programů, což už dnes lze i bez toho, jo, zaloha, tak s tim bych si rady nevedela, ale co už... externi palirnu taky nemam, ale nejak se s tim, respektive bez toho žít dá, no ne? :D
monicka189
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 3. 2012 18:58

určitě se bez toho dá žít, přes rok používám stroje bez DVD-ROMky a bez problému ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

DELID na přáni. Více SZ.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod jsmach 26. 3. 2012 19:30

a co je v 320 za procák? Atom? i3?

v e325 je AMD E450 2x1.65GHz + GPU, 4GB DDR3 500GB HDD, HDMI, VGA, USB3.0, eSATA

výdrž e325 jsem testoval při zápisu poznámek ve čtvrtek na schůzi, s openSuse 12.1 jel od 9.00 do 17.30, s občasným uspáním (přestávky, nezajímavé pasáže), jas na minimu, vypnutá LAN a WLAN.
V 17.30 jsem ho uspal, ale asi by ještě něco vydržel.

V testech je AMD E450 celkem chválen, prý je lepší než Atom D525.
jsmach
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 3. 2012 19:57

Intel vede ve spotřebě, i výkonu :) no dostat se na spotřebu 8W při vypnuté WLAN, uspávání a jasu na minimum.....

i3, jas na 6/15, wifi zapnutá a spotřeba 7W ( je pravda že mám ssd) prostě intel je lepší a néni o tom pochyb

jinak Edge mají pentium, i3 a i5, takže žádný poloprocesory ;)

DELID na přáni. Více SZ.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod monicka189 26. 3. 2012 20:50

O výdrž baterky mi ani tak nejde, stejně to mám většinou v síti ;)) ale díky moc, škoda, že tu 320nemají taky v nějakých atraktivních barevných provedeních ;(

-- 26. 3. 2012 20:56 --

Kluciii, ještě mi řekněte jaký je rozdíl mezi ThinkPad a IdeaPad od lenova, jaký by jste preferovali a proč. ;))

-- 26. 3. 2012 20:58 --

Koukala jsem i na ten IdeaPadB570, taky by nemusel být špatný, ale kluci ze školy mi říkali, at jdu leda do thinkPadů, tak chci vedet, jaký vy na to máte názor ;)
monicka189
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 3. 2012 21:00

ThinkPad = bussines class ( lepší záruka, konstrukce, BIOS, atd...)

IdeaPad = Multimediál ( notebook pro použití doma na stole)

Když máš ntb v zásuvce proč nepřemýšlíš o PC ?

DELID na přáni. Více SZ.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod monicka189 26. 3. 2012 21:03

Tak protože na private by na stolní pc nebylo místo, sem tam s nim jedu ze skoly domu - sem tam ho vemu do skoly, ale vzdy si tu sit najdu ;)
monicka189
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 3. 2012 21:04

Tak pak rozhodně Edge ;)

DELID na přáni. Více SZ.

Python.p
Je to rebel!

Další stránka