Notebook, okolo 10 tisic, 13-15 palců

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod monicka189 26. 3. 2012 18:23

Ahoj,
jelikož mi ve čtvrtek umřel noťas, hledám adekvátní náhradu (Toshiba portege m800-107). Tentokrát už něco kolem 10, max 13 tisíc. Potřebuji ho hlavně na práci do školy - word, excel, origin, matlab, chemsketch apod. Byla jsem zvyklá mít připojenou i pinnacle TV, bez které se ani teď neobejdu, sem tam nějaký ten film, hudba atd. Stále nejsem rozhodnuta, zda zustat u 13,3" nebo zvolit větší i s num.klavesnicí, asi by se hodila, zvlášť k typu mé školy, ale dá se říct, že jsem si už za ty 3 roky s toshibou na to psaní zvykla. Je mi jasné, že za3 roky budu kupovat nový, tak už nechci zase přijít o tolik peněz. Budu ráda za každou nabídku, poznámku a radu.

Mockrát Vám předem děkuju ;))) Monča
monicka189
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skype 26. 3. 2012 18:25

Tady to vidím(opět :)) ) na Lenovo ThinkPad Edge E320. Doporučil bych si připlatit za NBD záruku, určitě se bude hodit.
Odeslat příspěvekod monicka189 26. 3. 2012 18:30

Je nějaký zásadní rozdíl mezi E320 a E325??
monicka189
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 26. 3. 2012 18:31

Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod em.tom 26. 3. 2012 18:31

série s 0 na konci má CPU od Intelu, s 5 na konci od AMD.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 3. 2012 18:32

V CPU:

E320 Intel

E325 AMD, jednoznačně E320 kvůli Intelu

/edit: jsem pomalej :D jak se ptá ženská můžou se všichni přetrhnout 8-P :mrgreen:
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod dockalacek 26. 3. 2012 18:36

skype píše:Tady to vidím(opět :)) ) na Lenovo ThinkPad Edge E320. Doporučil bych si připlatit za NBD záruku, určitě se bude hodit.

Jasně, skype má pravdu. Mně by jen vadila u té 320 absence vypalovačky, ale já jsem stará konzerva, tak mě nekamenujte.. ;-) Ano, vím, že jde systém obnovit ze zálohy, že máme flashky, ale nikdy nevíte, co se přihodí. A jestli slečna bude mít náladu se s tím prát. Navíc, každý nemá externí palírnu.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod monicka189 26. 3. 2012 18:53

No tak já popřemýšlím, nevím proč, ale ACERu bych asi nevěřila, IdeaPad prý není taková záruka jako ThinkPad. Vypalovačka, jako přemýšlím, kdy jsem mechaniku naposledy potřebovala, asi jen a pouze u instalace nějakých programů, což už dnes lze i bez toho, jo, zaloha, tak s tim bych si rady nevedela, ale co už... externi palirnu taky nemam, ale nejak se s tim, respektive bez toho žít dá, no ne? :D
monicka189
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 3. 2012 18:58

určitě se bez toho dá žít, přes rok používám stroje bez DVD-ROMky a bez problému ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod jsmach 26. 3. 2012 19:30

a co je v 320 za procák? Atom? i3?

v e325 je AMD E450 2x1.65GHz + GPU, 4GB DDR3 500GB HDD, HDMI, VGA, USB3.0, eSATA

výdrž e325 jsem testoval při zápisu poznámek ve čtvrtek na schůzi, s openSuse 12.1 jel od 9.00 do 17.30, s občasným uspáním (přestávky, nezajímavé pasáže), jas na minimu, vypnutá LAN a WLAN.
V 17.30 jsem ho uspal, ale asi by ještě něco vydržel.

V testech je AMD E450 celkem chválen, prý je lepší než Atom D525.
jsmach
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 3. 2012 19:57

Intel vede ve spotřebě, i výkonu :) no dostat se na spotřebu 8W při vypnuté WLAN, uspávání a jasu na minimum.....

i3, jas na 6/15, wifi zapnutá a spotřeba 7W ( je pravda že mám ssd) prostě intel je lepší a néni o tom pochyb

jinak Edge mají pentium, i3 a i5, takže žádný poloprocesory ;)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod monicka189 26. 3. 2012 20:50

O výdrž baterky mi ani tak nejde, stejně to mám většinou v síti ;)) ale díky moc, škoda, že tu 320nemají taky v nějakých atraktivních barevných provedeních ;(

-- 26. 3. 2012 20:56 --

Kluciii, ještě mi řekněte jaký je rozdíl mezi ThinkPad a IdeaPad od lenova, jaký by jste preferovali a proč. ;))

-- 26. 3. 2012 20:58 --

Koukala jsem i na ten IdeaPadB570, taky by nemusel být špatný, ale kluci ze školy mi říkali, at jdu leda do thinkPadů, tak chci vedet, jaký vy na to máte názor ;)
monicka189
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 3. 2012 21:00

ThinkPad = bussines class ( lepší záruka, konstrukce, BIOS, atd...)

IdeaPad = Multimediál ( notebook pro použití doma na stole)

Když máš ntb v zásuvce proč nepřemýšlíš o PC ?

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod monicka189 26. 3. 2012 21:03

Tak protože na private by na stolní pc nebylo místo, sem tam s nim jedu ze skoly domu - sem tam ho vemu do skoly, ale vzdy si tu sit najdu ;)
monicka189
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 3. 2012 21:04

Tak pak rozhodně Edge ;)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod monicka189 26. 3. 2012 22:30

nevim no, uvidim, zajdu do Alfy a uvidime :D
monicka189
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 27. 3. 2012 14:18

IdeaPady B a V stojí trochu mimo IdeaPady, jsou kvalitativně stejné (nebo lepší) než ThinkPady Edge, ale je třeba smířit se s následujícím: nemají TrackPoint, nemají stejně dobré záruky jako ThinkPady a opravují se v centrálním servisu, kam se musí poslat dopravou (tedy nefunguje to tak, že "zanesu do nejbližšího servisu").
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod monicka189 28. 3. 2012 09:56

A samsungy jako notas vubec nebrat?? Líbí se mi celkem samsung e300, podle vseho ma dobré vlastnosti... a HP taky ne? :D Já vím, lenovo je lenovo, jen me stve, ze ty vetší ThinkPady třeba v Alfě nemají s OS a to by byly další prachy navíc, a asi nakonec vezmu nejaký ten vetsi, at uz ma i num.klavesnici a lepe se na tom sleduje tv a filmy ;)
monicka189
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 29. 3. 2012 08:14

Neřekl jsem nebrat Samsungy nebo HP, jen říkám, že za tu almužnu, kterou máš k dispozici, jsou nejlepší volby IdeaPady B nebo ThinkPady Edge, nic víc, nic méně.

Jinak: "Lenovo je Lenovo" je klasická mylně zaužívaná fráze. Ano, Lenovo v podstatě nemá žádné špatné notebooky, to je pravda, ale není to tak, že by všechny byly extra dobré. Většinu multimediálů má třeba jen lehce nadprůměrných (a to hlavně kvůli fajn klávesnicím a touchpadům). Naopak ThinkPady Edge, IdeaPady B/V a samozřejmě ThinkPady Classic jsou ve svých kategoriích špička.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel