Fujitsu,HP nebo Dell do 14000?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod misa12345 19. 4. 2012 19:01

Dobrý den,
dlouho badam nad konfiguracemi jednotlivych ntb a nemuzu se rozhodnout. Prosim poradte.

Vyuziti: kancelar, foto/video editace, filmy, zpracovani dat, hry strategicke (mobility,zoo,...). Chci ntb na min 5 let (vim,ze vyvoj jde dopredu....) ale zkratka chci investovat tak,aby vzhledem k vyvoji ntb postacoval i za 5 let (pokud lze odhadnout). Staci mi int.GK nebo lepe prepinat? Umoznuji to nize uvedene modely?

Zatim vybrano:
fujitsu
+ solidni, super cena,vydrž
-repraky,nevim zda je dostatecne pevny-plast
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30001ESV
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30001FX6

dell
+vzhled,ticha klavesnice,zaruka
-nabizi mene
http://www.alza.cz/dell-inspiron-m5110-d299113.htm
jinak jsem zvazovala i(asi to nejlepsi,co jsem nasla) http://www.alza.cz/dell-inspiron-queen- ... 308376.htm
ale nasla jsem negativni ohlasy na pouzitou wifi

HP
+ zda se pevne,vydrz - opravdu 6H?
- poruchovost??, klavesnice neni tak ticha,cena
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000001JBA
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30001JBJ

nechci asus,acer ani cinske zbozi
predem vsem dik
misa12345
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misa12345 20. 4. 2012 13:00

Nikdo? Vyloučila jsem dell, konstrukce ´hodně pružná.
misa12345
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wizaard 20. 4. 2012 13:24

U notebooku za 14.000 Kč můžeme mluvit o dvou letech (záruka), možná třech, pět už bych si jen tak netroufl - na to máš hodně málo peněz.

Přenášení? Výdrž na baterii? Nic o tom nepíšeš, tak proč chceš notebook? :-)

O ProBooku i tom Lifebooku je tu tolik diskusí... Obecně ale: z těch tří vyhrává Fujitsu tichým chlazením a celkem slušnou kvalitou. Ale pořád to není notebook na pět let.

Osobně bych šel do ThinkPadu Edge libovolné úhlopříčky.

Trochu si rýpnu: pokud nechceš "Čínu", pak počítač vůbec nekupuj. :-) Nebo zkus sekačku od Mountfieldu.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 20. 4. 2012 13:26

Ze zminovanych tak maximalne ten probook. Samozrejme s vedomim toho, ze v teto cenove hladine graficky vykon nestaci na narocnejsi hry.
Ze na videoeditaci na alespon trochu slusne urovni je lepsi stolni PC s nekolika samostatnymi a rychlymi disky, to je asi ireleventni zminovat, kdyz to musi byt notebook.
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod Roumenek 20. 4. 2012 14:15

na stole mi lezi 4530s s i3 a radeon 6490, neni to nejhorsi masina, za tu smesnou cenu se da vymacknout relativne hodne vykonu, ovsem na ukor pomerne hlucneho chlazeni

konstrukce zatim v pohode, zadne velke rodeo se s tim sice delat neda ale ten litinovy povrch je pomerne prijemny a vypada to na danou cenovou tridu velmi obstojne

jestli ti jde o vykon, za tyhle penize nejspis nic lepsiho nenajdes (kupovano s linuxem)
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 20. 4. 2012 14:15

Ono je tady toho irelevantního víc.

ProBook bych si kvůli hlučnosti nekoupil, ale pokud nevadí, klidně do něj.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Roumenek 20. 4. 2012 14:17

jak rikam, ta hlucnost je skutecne nejvetsi bolistka celeho stroje, pokud ti ale jako me nevadi, nemuzu nez doporucit

kdyby ten dell byl se sandy, tak bych ale asi doporucil porozhlednout se tam
Roumenek
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 20. 4. 2012 15:37

Inspirion bych já osobně tedy nedoporučil (obyčejný multimediál). Pokud Dell, tak Vostro a lepší. Vostra už jsou celkem fajn, ale i ty by mohly být tišší.

Já si ale každopádně pořád stojím za Edgem.

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod misa12345 20. 4. 2012 16:14

wizaard
je mi jasné že 5 let je na křištalovou kouli, to je asi fakt malo penez
vydrz min 4,5 což by snad měly splnit všechny vybrané. cim vic tim lip
pokud mozno odolný a bezporuchovy (coz oboji nevim zda je HP lepsi)

co se týká číny měla jsem na mysli značky neznačky, jinak je mi jasné co chceš řict...
Hm, ale vostro je cenově jinde.

roumenek
dik, no říkáš HP. Hlučný stroj moc nechci. A ten dell - máš osobní zkušenost? Zdál se mi na prodejně nejméně pevný a i v jedné recenzi se po 14 dnech někomu rozšklebilo šasi vepředu, ano mohlo jít o vadný kus, ale... Jinak tento dell má sandy http://www.alza.cz/dell-inspiron-queen- ... 308376.htm
, ale zvláštní wifi - Bezdrátová minikarta Dell Wireless-N 1030 b/g/n (1x2), našla jsem na ni samé negativní recenze. To by mi nestálo za to. Škoda, jeho klávesnice a tiché tlačítka touch padu se mi líbily.

-- 20. 4. 2012 16:17 --

Tedy z uvedených byste upřednostnili HP před Fujitsu? Čekala jsem, že to bude spíš naopak. OK říkáte HP nebo Lenovo.
A bez videoeditace mi stačí grafika Intel 3000, nebo si pořídit lepší?
misa12345
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 20. 4. 2012 17:07

Nepochopila jsi to spravne. Na videoeditaci je prakticky jedno, jaka je tam VGA (pro zjednoduseni ted vynecham obcasnou akceleraci vypoctu grafickym adapterem). Tam jsou dulezite rychle disky, hodne pameti a vykonny procesor.
Ta vykonna grafika je potreba na narocnejsi hry. Nemam vubec tuseni, co je to za veci ta "Zoo" a to druhe. Proste na moderni, narocnejsi hry potrebujes vykonny graficky adapter, ktery se v teto cenove relaci prakticky nenachazi. :)
Tu hlucnost HP bych bral s rezervou. Bezelo mi jich na stole postupne uz asi deset a nikdy jsem neslysel ani jedno z nich (v normalne hlucne kancelari v pracovni den). Chapu, ze doma v noci to muze byt pro citlivejsi jedince trochu jine, ale rozhodne to neni nic hrozneho, jako treba kdyz si pustim pet let stary Asus. To je jak startujici letadlo (pri zatezi).

Ten Thinkpad bych jinak doporucil take a asi i uprednostnil pred tim Probookem. Nejaky E525 treba. Dell v teto cenove hladine opravdu jeste ne.
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod misa12345 20. 4. 2012 17:20

Dobrá,dík. A Fujitsu, které jsem uvedla tedy nebrat proč?
misa12345
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 20. 4. 2012 18:10

To Fujitsu je velmi zakladni domaci "H" model. Vsude lesk jako blesk (i nechutne leskly displej), ale klasicky mizerne(rozumej lacine) dilenske zpracovani sasi. Je to prakticky to same jako tebou vyse zavrzene lacine Asusy a Acery.
5h1nj1
Junior

Odeslat příspěvekod misa12345 21. 4. 2012 08:27

Roumenek:
A jak dlouho cca vydrží to tvé HP na baterce?
misa12345
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kacud 21. 4. 2012 09:28

Budu se opakovat, ale v relaci těchto levných notebooků bych bral HP probook řady s. Měl jsem jich v ruce jako IT několik a příjdou mi jako mechanicky nejodolnější. Co se týče hluku tak větráček jsem u nich ještě neslyšel. Při brouzdání na netu a práci v outlooku a excelu je vyplý. Co mě na nich štve jsou kurzorové klávesy. Hlavně šipky nahoru a dolu jsou o velikosti rozpůleného normálního tlačítka. Superdebilita, hrozně špatně se mi mačkají a u serfování je požívám neustále (posun stránky nahoru a dlů). Otrava. Taky u 15" modelu nejsou nijan odsazeny od zbytku klávesnice ani nejsou na jejím konci a tak pořád mačkám něco kolem. Zlatá klávesnice u Thinkpad T. Pak taky notebook vrže, ale ne při běžném použití. To vnímám spíš tím, že jsem rozmlsaný elitebooky. Co se týče notebooku na pět let, tak v této cenové relaci se bojím že máte smůlu. Navíc pro běžného uživatele se to ani nevyplatí. Je lepší si za dva tři roky koupit nový, protože to už budou notebooky zas úplně někde jinde a je škoda mít doma archaický stroj a slintat nad vychytávkami nových notebooků. Hlavně když budou tenčí, kovové, s vysokým rozlišením, dotykovýma obrazovkama a kdo vý čím ještě.
Kacud
Junior

Odeslat příspěvekod Roumenek 21. 4. 2012 14:42

misa12345 píše:Roumenek:
A jak dlouho cca vydrží to tvé HP na baterce?

6 hodin pri bezne praci uplne na pohodu, pri zatezi neco pres dve hodiny

pri zatezi je skutecne velmi hlucny, to bych nepodcenoval pokud vam to vadi

e: jeste k te klavesnici, driv jsem taky hodne spilal tem malym tlacitkum nahoru a dolu, pozdeji jsem zjistil ze mi to vubec nevadi a naopak je to celkem prakticke (shift zustava velky)
Roumenek
Junior

Další stránka