Nový notebook - hlavně pro správu fotek

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Řepík 3. 5. 2012 10:34

Ahoj,

potřeboval bych radu od někoho, kdo se více v této problematice vyzná ;-)

V současné chvíli plní roli osobního PC v naší domácnosti stařičký notebook TOSHIBA SATELLITE L100 Pro132 Cel-M380 512MB 60GB, který za dobu 5,5 let, co ho máme, dostal pouze malé vylepšení v podobě dalšího 1 GB modulu RAM.
Vzhledem k tomu, že je NTB velice pomalý a převod fotek z RAW formátu do JPG, které často používám, trvá strašně dlouho, přemýšlím o nástupci. Obávám se totiž, že reinstalace už moc nepomůže...

Nástupce by měl být v ceně okolo 12 tisíc Kč, více do něj opravdu nechci dávat (i za tuhle cenu bude mít totiž daleko lepší konfiguraci, než Toshiba).
NTB bude sloužit především k následujícím účelům:
- převod fotek z RAW formátu od JPG pomocí Canon software
- úprava fotek v Zoner Foto Studiu
- občasné pouštění filmů
- blbosti typu Skype, Internet, word, excel...

Nástupce vybírám pouze ze značky HP vzhledem k maličko lepším cenám, které mám v zaměstnanecké nabídce. Konkrétně se rozhoduji mezi těmito:
HP Pavilion G6-1260ec
HP Pavilion G6-1270ec
HP Pavilion G6-1280ec
Compaq Presario CQ57-452sc
HP Pavilion g6-2010ec
HP Pavilion g6-2020ec

Nevím, zda se řídit jen frekvencí a typem procesoru, nebo se mám dívat i na něco jiného (grafika)? vybrané NTB se liší hlavně typem procesoru a velikostí HDD. Maličkosti typu bluetooth, Wi-Fi, čtečka karet (používám hlavně CF, které stejně tyhle stroje neumí), považuji v dnešní době za samozřejmost...

Takže, který vybrat, ať je v poměru cena/výkon ten nejlepší a nějaký čas vydrží...

díky Řepík
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 3. 5. 2012 11:28

Ani do jednoho z těhle bych nešel. Pokud je to jediné, co můžeš mít do 12t, tak to neni dobrá nabídka. Spíš se podívej třeba pro Lenovo B570 nebo ThinkPadu E520.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Řepík 3. 5. 2012 12:05

Díky za názor. Ano, to je asi tak vše, co můžu za 12 tisíc od HP sehnat. Když bych pár stovek ještě přihodil, možná tam bude něco jiného...

Takže z těch, co píšeš, jsem našel http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... n=zbozi.cz , ale zase nemá operační systém, což je škoda.
Ten druhý má zase pomalejší HDD, což bych možná i přežil, když i stávající má stejnou rychlost (5400)...
Řepík
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 5. 2012 12:18

Rychlost HDD ale ani ZDALEKA nedelaji jen otacky! Vice viz napriklad vcerejsi recenze: http://extranotebook.cnews.cz/wd-scorpi ... booky-test

Kde 5400rpm novy disk je rychlejsi, nez spousta 7200rpm disku.

- - -

E520 je co do kvality zpracovani a odolnosti trosicku jinde. http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... 323231.htm mas OS W7HP za 322,- Kc a rychlost disku v popisku vidim 500GB/7200rpm.

Pak je tam pod 12k jeste i3 2320 bez OS. Vyhodou E520 je i matny displej.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Řepík 3. 5. 2012 12:54

KineCZek: díky za vysvětlení okolo rychlosti HDD.

Takže doporučujete tu E520, i vzhledem ke zpracování. Fajn, asi to fakt vyhraje...
Řepík
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 5. 2012 13:05

Pokud pomuze, tak sam mam jeho mensiho brasku E320, ale i E520 jsem v rukach mel. S obema naprosta spokojenost, jen ja tedy vyzaduji mensi rozmery. Pomoci programu TPFanControl muzes docilit i z 90% naprosto pasivniho provozu. Ventilatorek je ale i bez toho velmi tichy.

Konstrukce je primerene robustni, ntb neni prehnane tezky, nema leskly displej. To vsechno jsou plusy. Na Tvem miste bych bral tu variantu s Windows, tri stovky se mi zdaji byt velmi fajn cena za OS.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Řepík 3. 5. 2012 13:12

O rozměry mi asi ani moc nejde, nikam ho tahat nebudu a pokud ano, tak to bude znamenat dát ho do brašny/batohu a ten dát do auta :)
Chci hlavně něco, co bude mít nějaký výkon a nebudu u několika GB fotek trávit zbytečně x-hodin.
Určitě vezmu verzi s OS, to je jasný...
Řepík
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 5. 2012 13:19

Proti Pavilionu udelas dobre. Par Pavilionu jsem videl i zevnitr a mohu rict, ze na Edge opravdu nemaji.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 5. 2012 14:29

Řepík píše:O rozměry mi asi ani moc nejde, nikam ho tahat nebudu...

+ nulová zmínka o baterii atd..

-> proč nekoupíš PC ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 5. 2012 15:02

Nekdo doma PC proste nechce. A nekdo doma PC sice ma, ale stejne jej temer nezapina a pouziva temer vyhradne ntb.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Řepík 3. 5. 2012 15:14

Python.p: "O rozměry mi asi ani moc nejde, nikam ho tahat nebudu..." --> to znamená, že s ním nebubu každý den nikde cestovat či něco podobného. Bude to NTB pro použití doma.
a proč ne PC - ačkoliv s ním nebudu cestovat, budu ho používat po baráku, tzn. kuchyně, ložnice, obývák, terasa...proto ne PC.

Baterie - předpokládám, že nový NTB by měl na baterii vydržet okolo 3 hodin, což mi stačí...
Řepík
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 5. 2012 18:29

E520 vydrzi i dele. Bez nejake zasadni snahy a omezovani se.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 5. 2012 18:45

nejlenejsi konfigurace, 6c baterka, ty 4h vpoho. da i vic ale to uz se clovek musi omezovat...
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod skype 3. 5. 2012 18:47

Bez omezování při kancelářině s WiFi klidně 5h.
Odeslat příspěvekod Řepík 6. 5. 2012 09:08

Díky všem za rady ohledně nového NTB. Už jsem byl rozhodnutý pro http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... 323231.htm , nicméně jsem se rozhodnul vzít něco s větší kapacitou HDD, takže 640 či nejlépe 750 GB.
Vzhledem k maximálně nastavené ceně 12000 Kč jsem musel do rozpočtu něco málo přidat a vybral jsem http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... 298796.htm

Dá se funkčně srovnávat s předchozí vybranou E520? Příjdou mi hodně podobné...

Jak jsou na tom výkonnově dvoujádra X čtyřjádra? Poznám to vůbce jako běžný uživatel?

Nebo co by se dalo od Lenova do max. 14 000 Kč sehnat? Podmínka je OS, 15,6" displej, HDD min. 640, lépe však 750 GB...

Dneska večer bych to rád objednal, ať to mám zítra doma :-D

díky Řepík
Řepík
Junior

Další stránka