Luxusní ultrabook jako druhý pc

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod kentus 27. 6. 2012 10:19

Není pravda, HD4000 má 16 vs 12 pipeline u HD3000. A článek jsem četl, ale moc s ním nesouhlasím. HD4000 mám v noťasu před sebou na stole.
A mimochodem vidíš, že sám swarm píše "Proti HD3000 je výkon v mnoha případech téměř dvojnásobný".
kentus
Junior

Odeslat příspěvekod kentus 27. 6. 2012 10:39

No nevím, třeba takové Metro 2033 na HD3000 hratelně nerozjedeš a na HD4000 mi běhá úplně nádherně. Právě tady je třeba značný ten dvojnásobný rozdíl a podotýkám, že právě Metro 2033 je hra náročná hlavně na grafiku, CPU není až tak důležité. Pravda, zásadní převrat to asi není, ale je to pokrok, když má integrovaná grafika výkon jako stolní 8800GT.
kentus
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 6. 2012 10:45

když má CPU IGP výkon jako 5. generací stará GK :D :D :D tady končím...

OOOOOOOOO: já nic netvrdil, statistiky znám, ale on má prostě svou pravdu
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Godaheda 27. 6. 2012 11:52

Díky WulFgaR77 za vstřícnost.

No ohledně Airu bych měl pár otázek:
1) Moc se mi líbí možnost virtualizace windows(používání total comanndera atd., pracovní software), ale samozřejmě na retro lan party 1x za měsíc budu muset spustit bootcamp.(Hraní přes virtualizaci moc nevěřim) Používá to jedno stejné úložiště Win a nebo budu muset v podstatě Win tam mít 2x?
2) Ohledně výměny, dá se tam měnit ramky v průběhu a nebo ne?
3) Dá se někde krom apple storu sestavit MBA s 8GB ram? Vadí mi ta 1 roční záruka.
4)Nechci porušovat pravidla fóra a proto se neptám na zdroj, pouze na možnost instalace nelegálního softwaru a jeho obtížnost. Je to stejně prosté jako u Win?
5)Ohledně pouzder jsou apple obchody docela nedostatečné. Představoval bych si něco více fashion. Např. jako to má zenbook v balení. Nakupujete toto příslušenství z čr a nebo z ciziny?
6) Doba nabíjení MBA? z 0% na 100% baterie

Ještě mě něco určitě napadne:-) Předem díky...
Godaheda
Junior

Odeslat příspěvekod kentus 27. 6. 2012 12:09

Godaheda:
1) Vytvoří se ti nový oddíl, na který nainstaluješ Windows. A pokud se nepletu, tak posílat data mezi oddíly nejde, protože každý používá jiný souborový systém.
2) Ne, jsou napájeny napevno na desce.
3) Ze zákona máš nárok na dvouletou záruku, ať si Apple píše co chce. Už se to někde řešilo.
4) Řekl bych že jo, ale nechápu proč chceš kupovat noťas za 35 tisíc a je ti líto obětovat pár stovek, max. tisícovek za legální SW?
5) Na ebay je slušný výběr.
6) netuším
kentus
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 6. 2012 12:42

Jak male deti. :lol: Ten flame jsem Vam tady trochu pokratil. Kdo se chce hadat, necht pokracuje zde: viewtopic.php?f=912&t=1170476
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 27. 6. 2012 13:56

V podstatě na něco už odpověděl kentus, já něco málo doplním.

1) viz kentus a - Ano, to je problém, protože Windows využívají souborový systém NTFS, který OSX nativně zvládají číst, ale už ne do něj zapisovat. Takže například, co s dokumentem, kterej mám "tam" a chci ho "sem" resp. "změnit".
Dříve existoval projek od chlapíka z Googlu, který se jmenoval MacFUSE, ale ten tuším umřel a hlavně nepodporoval 64-bit...
Nicméně existuje program Paragon, který zápis umožní, ale je placený.
viz.
http://www.paragon-software.com/home/nt ... tures.html
Pěkně si to celé proštuduj :)
Co se týče "komándra". Existuje i na OSX, ikdyž je práce se soubory jiná. Přesto: http://www.mucommander.com/
Pracovní SW má možná alternativu i v OSX - musí vědět tvůj developer anebo hledej.
2) viz. kentus není, co dodat. Lze měnit pouze disk.
(ohledně HDD prohledej moje posty, najdeš tam i stránku s návodem jak ho změnit i kde ho koupit.)
3) setavit se dá viz. http://store.apple.com/cz/configure/MD232CZ/A
Těch 8GB je dobrejch snad jen při virtualizaci. Záruka musí být dvouletá.
4) nechci porušovat pravidla fora. Řeknu jen - krade se všechno a všude. Instalace je jednoduchá i u legálních programu v podstatě "drag&drop".
5) viz kentus. Nicméně i u nás se nabídka zlepšuje a ochota prodejců roste. Stačí se poptat, rádi dovezou i něco mimo naši nabídku. Reklamu dělat nechci.
6) Tak změřený to nemám. Když zároveň pracuju a nabíjím, tak mezi 2-3hodinama sem nabitý. Kdyžtak změřím dodatečně.
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 27. 6. 2012 17:45

Tak na měření mi asi už nezbyde čas. Nicméně pro představu takto a celý si to nějak vytrojčlenkuj ;-)

Nahoře je čas do uplného nabití +/- autobus
Přílohy
Battery.png
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 27. 6. 2012 20:02

No já teď čekám na Zenbook UX32VD.
No 128GB SSD mám na notebooku teď, nejprve jsem měl 64GB. Používám k tomu ještě 32GB SD kartu. Šetřím, jak blázen a blížím se zase k vyčerpání. Je to malá kapacita. Mám bohužel jen USB2, takže externí disk běhá pomaleji než ta SD karta.
Ten hybridní disk u UX32VD nebude asi mít nějaký super výkon, ale furt to bude lepší než klasický HD. Navíc externí na USB3 můžu připojit a poběží to už slušně. Ještě je jasná nutnost upgrade na 8GB RAM, škoda že tam nejde dát 16, zase se budu muset trošku omezovat. Ale můžu zase zvětšit swapovací místo na disku, když je větší.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Godaheda 27. 6. 2012 20:39

Super díky. KDyž koukám na battery health, dá se třeba po 2 letech v Airu vyměnit baterie?

Jinak dneska jsem si rezervoval v kamenným obchodě v Praze MBA 2012 s 8GB ram, objednali pár kusů na zkoušku, takže jste mě ukecali a do pátku kupuju.:D

A na Zenbook Prime jsem se byl podívat. Super display, ale na zobrazení 100% je to nepříjemně malý a na 125% není prostředí už tak pěkný. To rozlišení prostě není pro Win 7.
Godaheda
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 6. 2012 20:42

to rozlišení není ne pro W7, ale pro tvé oči ;) (bez urážky)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Godaheda 27. 6. 2012 20:57

Je to možný. Taky popisuji zcela subjektivní pocit z toho. Třeba by si po týdnu používání na to člověk zvykl a třeba taky ne.
Godaheda
Junior

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 27. 6. 2012 21:03

Ano, baterie se samozřejmě vyměnit dá.
A chtěl bych říct, že já tu za Apple nekopu (hned v prvnim příspěvku jsem křičel Prime) - prostě ho mám (pracovně) a tak proč se nepodělit ? Stejně tak jsou v práci Delly, Lenova a pár HPček. Ultrabook mám jen kvůli extremní mobilitě. Svoje mouchy má taky - chceš je vědět, když už jsi obědnal ? :)

Jinak přeju ať Ti, co možná nejdýl slouží k užitku. Snad budeš spokojenej.

EDIT: Ten údaj v b.health neber zas až tak tragicky. Voni tu batterii nevyrobé přesně 6700mAh. Měření taky není uplně přesný etc. 95pct. se tam drží porád.
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod Godaheda 28. 6. 2012 07:36

Mouchy to své určitě má, ale jako druhý počítač je ultrabook ideální kombinace. A upřímě, kdybych tolik nechtěl iOS, tak je Prime na 1. místě. I když vím, že mě ten systém v mnoha ohledech bude srát, tak to prostě musim zkusit, abych po té mohl říct: "Mac už další nechci, nevyhovuje mi."

Je teda pravda, že mě kamarád ukecává na 11, abych nebyl zklamán že 13 je moc velká, protože to budu každý den přenášet.

Btw. Ptal jsem se na virtualní Win a bootcamp, tak nemusím mít Win 2x, ale Paraells si samo spouští programy pomocí bootcampu. Takže naštěstí stačí jen jednou. Akorát musim si najít, co je za co nejvíc ořezanou verzi Win7:-)
Godaheda
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 6. 2012 08:32

Pokud doufáš, že ve svém MacBooku budeš mít iOS, tak tě asi zklamu. Budeš tam mít Mac OS X, protože iOS je jen v mobilním zařízeních (iPhony a roztažený v iPadu).
Bari007
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka