Luxusní ultrabook jako druhý pc

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Godaheda 25. 6. 2012 16:14

Téma přesunuto z poradny:

Ahoj,

protože se nacházím v poradně, tak bych chtěl poradit. Stojím před volbou nákupu nového přenosného zařízení.

Využitelnost: Práce(Office,mail), brouzdání a občasné lan party starých vykopávek(Vietcong, UT atd.)

V podstatě mám před sebou 2 varianty: Nový Macbook air 13(2012) a nebo nový Asus Zenbook prime.
Nemíním porovnávat výkon jako spíš praktičnost. Samozřejmě je to úsměvné, že hledám praktičnost a při tom vybírám notebook podle designu

Mé otázky?
1) Je 128 GB SSD na MBA dostatečné pro nahrání win 7 a her k tomu? Jaké máte zkušenosti s takhle malým prostorem?
2) Je MBA opravdu tak špatný na čitelnost, když si s ním sednu na zahrádku na přímé slunce? A bude Zenbook v tomhle ohledu znatelně lepší?
3) Nějaká výhoda vlastnit MBA, když vlastním Iphone?
4) Opravdu neexistují české office? Používáte někdo office pro win7 přes parraels desktop?
5) Myslíte si, že Zenbook se svým novým rozlišením je připraven na WIN8 a bude to opravdu taková bomba?
6) Dosahuje touchpad na Zenbooku již dostatečných kvalit? Tím myslím, přiblížil se Apple touchpadům?

Láká mě nákup MBA, líbí se mi systém, líbí se mi design, ale jak výše zmiňuji, mám pochybnosti.

Děkuji všem za odpovědi.
Godaheda
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 6. 2012 16:28

ZenBook Prime ve 13".
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 6. 2012 16:57

ad 1) MacBookAir a chceš tam dávat win ? proč proboha ?

ad 2) víš jak funguje zrcadlo na slunci ? tak tak funguje lesklý displej všech notebooků

ad 3) žádná

ad 4) dle mě jsou české office, večer upřesním

ad 5) IMHO W8 max na tablet

ad 6) co vím tak už jsou dnešní touchpady srovnatelné


ZenBook je lepší volba, nebo Lenovo U, Acer S3, atd...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 25. 6. 2012 17:30

Zen Prime je momentálně lepší než Air

1) To víš spíš ty než my, jestli máš dostatek místa. Pokud to bude druhý stroj, tak tě místo asi nelimituje. Win asi raději přes BootCamp, ale přijdeš o šetřící funkce a baterka trpí. Jinak v klidu.
2) viz. Phyton
3) Ano, prár jich je. Synchro, lepší správa iCloud, na win občas problémy se správnými ovladači BT (mám pár strojů, kde párování s iPhonem byla utrpení), iTunes na Win jsou mor....etc. etc.
4) Opravdu česká lokalizace zatím není, anebo jsem zaspal. S češtinou ale problémy nejsou. Jediný, co mě nebaví je, že: nerad hledám správné funkce v excel - nevim, který jelito napadlo je matlat do češtiny. Druhá věc je, že mám pár pptx, který mi nefungují v PP na OSX, řeším to jak trouba přes OpenOffice. Že bych kvůli tomu potřeboval pouštět office ve win ? Ani mě nehne...
5) On připraven je, ale jestli to platí i opačně - nevím :) Že to bude bomba ? Ne :)
6) "Šílená" gesta naučíš oba systémy. V základu je asi "větší" legrace s Applem. Subjektivně mám raději touchpady u Applu, ale stejně nejradši kombinaci s "poštěvákem" :)

Nicméně tvoje požadavky splní oba stroje - zjevně ...
Naposledy upravil WulFgaR77 dne 25. 6. 2012 17:40, celkově upraveno 2
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 25. 6. 2012 17:35

Já jen doplním, že i matný displej je na přímém slunci k ničemu.
Z lesklého máš zrcadlo, z matného velký bílý flek.
Pominu-li samozřejmě specialitky typu outdoor modely (Delly XFR, panasonicy, apod), které mají LCD s vysokou svítivostí či specialitky typu toshiba portege R500/600 s transflektivními displeji.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Godaheda 25. 6. 2012 19:23

Doplňující otázka na WulFgaR77
"Win asi raději přes BootCamp, ale přijdeš o šetřící funkce a baterka trpí. Jinak v klidu."

Jaké šetřící funkce a jak baterka trpí? Chápu pokud člověk switchuje a tedy restartuje, ale chci windows tak na jednou za týden používání. Jak to prosimtě funguje teda?

Díky za odpověď, jsem v tomhle lajk...
Godaheda
Junior

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 25. 6. 2012 20:04

Problém je ten, že je tu nedostatečná podpora ze strany Applu. Windows jsou OS napsaný pro velké množsví HW a nemůže tak nabídnou "univerzální power managment", který by ze všech těch zařízení na světě dostal to nejlepší. Čili pak každý výrobce píše power managmenet drivery pro vlastní zařízení. Apple se na to "vykašlal" (z logiky věci) a neudělal to tak "dobře" jako to má ve vlastním systému OSX.

Z toho vyplývá, že notebook pak vydrží na baterii míň, tím pádem spotřebováváš rychleji její cykly a rychleji jí pak opotřebováváš. To, že pak i NTB víc hřeje, netřeba mluvit.

Je potřeba na to myslet.
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod Godaheda 27. 6. 2012 08:49

Rozšířím dotaz, protože jste mi docela změnili preference.:) Dneska se určitě půjdu na prime podívat, air 2012 porazil na všech frontách(ještě nevím co ten touchpad).

Zjistil jsem, že priorita u notebooku/ultrabooku je pro mě: Neplastová konstrukce, SSD disk, pěkný display a preferuji raději ivy bridge a kvalitní touchpad. Uvědomil jsem si, že bych teoreticky mohl pár tisíc ušetřit a místo 34 000 si vybrat něco z nižší řady. Máte nějaké doporučení? Nákup plánuji hned po výplatě, tedy 9-12 července, takže pokud v červenci má jít něco do prodeje, tak i počkám.

A ještě jeden dotaz. Umíte naučit Win7 podobným gestům jako tomu je v iOS? Mám rád třeba používání rohů obrazovky místo alt tab atd.

Díky
Godaheda
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 6. 2012 09:02

Air je na tomto poli prostě jednička. Teď mám doma U300s a je to velmi povedaný stroj ( osobně bych si ho nekoupil, preferuji ThinkPad)

ALE (klady):
- Celohliníková konstrukce
- Stále příjemně teplý, OCCT a stále ho můžu mít na klíně a psát na něm.
- 6h realné výdrže
- dostatečné podsvícení
- umí podobná gesta ( nevím jaké máš na mysli)
- USB 2.0, USB 3.0, HDMI, 3,5 jack
- lepší cena.

ALE ( zápory)
- neustále se točící se ventilátor, sice velmi potichu, ale točí se.
- displej by mohl být HD+
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 27. 6. 2012 09:09

Pokud by měl strach o životnost, nekoupí si přece multimediál, ale třeba X230 s IPS a 5let NBD zárukou, ne?
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Godaheda 27. 6. 2012 09:10

Jako velkou výhodu Airu považuji to, že ho za 2 roky prodám lépe jak jakýkoliv jiný notebook. Samozřejmě, když bude ještě funkční:D
Godaheda
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 27. 6. 2012 09:14

Jo, to je fakt, pokud to chceš za 2 roky prodat, je mac dobrá volba, neztrácí tolik hodnotu (i když ono i ty top-business ntb si tu cenu poměrně drží, pokud jsou ještě v záruce).

každopádně zpracovaný je air na jedničku, o tom žádná.
Pokud ti jejich systém vyhovuje, why not.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Godaheda 27. 6. 2012 09:53

Ten Zenbook prime je na tom zpracování velmi dobře a řekl bych že kvalitou dotáhl apple. Dost mě zajímá ten display, to je jeho obrovský plus. Ale mám pocit, že co jsem se byl dívat v alze na poslední zenbook, tak jsem se o něj málem řízl.
Godaheda
Junior

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 27. 6. 2012 09:58

Stále jsme u toho, že tvoje požadavky splňují vlastně oba (když pominu tu "nutnost" Ivy)

Různá gesta mají všichni, záleží jak výrobce "namastí" drivery a utility. Synaptics dělá třeba tohle
http://www.mydigitallife.info/enable-mu ... axpserver/

hledej - gooogle

Aktivní rohy na Macu využívám - esli je něco podobnýho u jiných - nevím
Stejně tak ale jedu i Cmd+Tab...
Dál pak mám k Exposé přihozeno BetterTouchTool - je free viz.
http://jablickar.cz/5-skvelych-utilit-pro-mac-zdarma/

Jinak co s tejče Airu se klidně ptej dál. Jestli tě zajímají hlučnosti, konstrukce, výměny HW a já nevim co...klidně se ozvi

EDIT: I Air má hrany (i když kulatý rohy)
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 6. 2012 10:09

tak to jsem se přehlídl. s tím nikoliv. :-[ ale to nemění nic na tom že ty tvé premisy jsou scestné

a s tím výkonem u GK u notebooků nemohu souhlasit. u notebooků je to cca 20% a to jen díky větším taktům. Doporučuji přečíst http://notebookblog.cz/technika/uvahy/n ... evratneho/
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků