Rozebrani NB

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod d-a-n 18. 7. 2012 14:37

Zdravim,

pred nejakou dobou mi zacal blbnout NB (zacal se vypinat). Pred samovolnym vypnutim slo vzdy slyset zvyseni otacek vetraku, tak jsem usoudil, ze se vypina kvuli prehrivani, a proto jsem se rozhodl ho rozebrat a vycistit.

Behem rozebirani mi z neho vypadla nejaka soucastka. Vypada to jako hodne miniaturni baterka do hodinek (nejedna se o baterku, ta v NB zustala). V prumeru ma 4mm a asi se jedna o nejaky magnet, protoze kdyz mi vypadla, nalepily se na ni sroubky. Nevite nekdo co to muze byt? Po slozeni NB mi vubec nefunguje wi-fi. Nevim, jestli to ma s tim nejakou souvislost. Diky

Jo a jedna se o ASUS F5GL.
d-a-n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 7. 2012 14:51

Kur.vítko? ;-)
BTW:
ASUS má na všech typech NB umístěný vypínač modulu WiFi.
Co s tím?
V případě potřeby ho prostě zapni. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod czatlantis 18. 7. 2012 14:57

Ten magnet tam bývá jako detekce zavření displeje....možná že když teď zavřeš displej, tak nezhasne.
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod d-a-n 18. 7. 2012 14:58

Myslis, ze jsem to nezkousel? Wifi adapter je uplne mrtvy. Nedetekuje se ve spravci zarizeni.
d-a-n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czatlantis 18. 7. 2012 15:01

A nemáš třeba wifi kartu povytaženou ze slotu? zkus ju vyndat a vrátit zpátky
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod d-a-n 18. 7. 2012 15:06

Uplnemu vytazeni wifi karty brani takova jakoby houbicka, nemel jsem to rozebrane tak, aby ji bylo mozne vytahnout. Navic na konci karty jsou dva sroubky a ty jsou prisroubovane, takze to znamena, ze karta je spravne zasunuta, kdyz sroubky sedi do vrutu.

S tim magnete jsi mel pravdu. Kdyz zavri viko, tak se nic nestane. Jak to vubec funguje? Vim teda do ktere obasti to patri, ale kam presne me nenapada.
d-a-n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czatlantis 18. 7. 2012 15:18

funguje to tak, že ve víku displeje máš tady ten magnet a někde v základně notebooku je snímač magnetickýho pole (taky je možný že je to naopak - v základně magnet a ve víku snímač)- kde přesně záleží na notebooku. Buď po bocích kolem klávesnice nebo třeba jak máš touchpad tak tam úplně na kraji směrem k tobě. No a jak zavřeš notebook, tak se tyhle dvě věci k sobě přiblíží a detekuje to zavření. Místo kde to chybí najdeš jednoduše - buď se podíváš odkud to tak mohlo vypadnout, nebo stačí vzít nějakej magnet a projet základnu notebooku. No a v tom místě kde ten monitor zhasne, tak naproti tomu bude ve víku chybět ten magnet. Jen moc nejezdi kolem HDD, jinak se nemá co stát
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod Pavouk106 18. 7. 2012 15:32

Zkus si najít servisní manuál k tomu Tvýmu typu (často jsou na webu výrobce). V tom je postup na rozebrání a složení i popis částí (bude tam nejspíš i ten magnet).
Pavouk106
Junior

Odeslat příspěvekod d-a-n 18. 7. 2012 15:44

Tak jsem jezdil s tim magnetem po notebooku a narazil jsem na misto, kde se vypina. Super, diky moc.

No a s tou wifi bych to videl tak, ze proste odesla. Nevite, jestli se da koupit nova do miniPCI slotu nebo musim koupit do USB slotu?
d-a-n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 7. 2012 15:58

Dá. V servisu ASUS.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod czatlantis 18. 7. 2012 16:12

Ale simtě, za pár dolarů si ju můžeš koupit na ebay. Pokud ty Asusy nemají whitelist (tzn tam jsou jen nějaký modely jak to má třeba Dell nebo Lenovo), tak tam můžeš strčit prakticky jakoukoliv.

Problém by byl, pokud ti neodešla karta ale ten miniPCIe port
Zkusil bych tu wifi vyndat, zapnout ntb bez ní, vypnout a pak zase vrátit zpátky jestli se neprobere. TAky reset BIOSu do defaultu jestli tam něco nepotento..
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod d-a-n 18. 7. 2012 16:16

Diky za rady. Rozeberu a odzkousim...
d-a-n
Kolemjdoucí