Lenovo X230 - prvni postrehy z pouzivani

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod alfah4ns 2. 5. 2013 19:21

Záruka jde u Lenova prodloužit mám pocit kdykoliv v průběhu platnosti základní záruky.

Jo, já bych za to ty prachy nedal, ale vem si, že ultrabase se prodává za 4-5k.
Ve vyšších verzích je už v balení, to ano, takže to není zrovna zboží, které jednoduše prodáš.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 5. 2013 21:50

Nene, pozor, jde prodloužit jen rok od nákupu. Pokud se teda něco nezměnilo
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod alfah4ns 2. 5. 2013 21:58

i u T/X/W?
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 5. 2013 22:05

Jj, někde bych to možná našel
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Mastegl23 25. 5. 2013 19:10

Mě teda měsíc po nákupu mého X220T v srpnu 2012 paní na infolince říkala, že záruku si můžu prodloužit kdykoliv v době platnosti té mé standardní 3 leté záruky... Leda by se od té doby něco změnilo.. přece jen už je to skoro rok.
BENQ 32" BL3200PT, Intel Core i5-750 2,66GHz @ 4,0GHz, Noctua NH-D14, NVIDIA GTX970ME, ASUS P7P55D, Kingston 12GB DDR3, Crucial MX500 1TB, WD CB 640GB + CG 1500GB + Himura, Enermax PRO82+ 525W, Fractal Define XL R2 + 4x Noctua NF-S12B ULN
Mastegl23
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 31. 5. 2013 20:24

Prodlouzeni lzed kdykoliv behem zaruky,nikoliv do roka.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zivan 31. 5. 2013 21:28

Mohl by mi nejaky majitel X230 vypsat RPM u jednotlivych rychlosti (manualani nastaveni 1-7) v TPFanControl? Diky
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod PM 8. 6. 2013 08:36

X230 mám necelý rok & dokovací stanici, dodatečně Windows 8, SSD Samsung 840, rozšířenou paměť na 8GB.

U nového notebooku byl problém se zárukou, dopisoval jsem si s českým zastoupením, přesměrovali mě do Číny, nakonec tříletá platí.

Koncept lehkého a malého notebooku se slušnou výdrží a možnost dokování považuji za ideální kombinaci, není problém ho vzít na cesty, v kanceláři pak hravě zvládá i náročnější úlohy (Photoshop, Indesig). Po aktualizaci KB2756872 jsou chyby v ovladačích, na webu se ptají stovky uživatelů na nestabilní síť, Lenovo záležitost ignoruje (české zastoupení a servis je největší slabinou těchto strojů)

Mechanické vlastnosti už nedosahují kvalit předchůdce IBM, na krytu se loupe logo, po měsíci na víku prasklo magneziové spojení plastové lišty, kde jsou umístěné antény, zatím to mám slepené.Výborná je klávesnice i IPS displej, trochu větší rozlišení by neškodilo. Neodpustím si poznámku na adresu Lenova, displej u X230 je asi jediný použitelný od tohoto výrobce, když pracuji na T420, vadí zoufalé pozorovací úhly, černá je šedá, ze strany šedo-fialová.

Rychlost notebooku a odladění (kromě uvedých chyb v ovladačích) je výborná, o větráčku téměř nevím, dobře vyřešené dokování (uvítal bych USB 3 pro externí HDD). Na trhu moc notebooků s IPS displejem a dokovacím konektorem není. Lenovo má stále co zlepšovat, moje hodnocení 75 %, za cenu 32 000 bych očekával víc
PM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 6. 2013 22:37

[OT]
KB2756872 = volitelný => chyba admina.
OS W8 = nehotový, v podstatě pozdní beta-verze.
IMHO nemá smysl posuzovat hw na základě nezralého OS.
Tento model AFAIK není vybaven dotykovým displayem => OS W8 je zde nesmyslný.
V případě nákupu licence W8 typu OEM je možno legálně instalovat OS W7 SP1 nebo (lépe) Vista SP2.
Oba OS finální = použitelné.
[/OT]
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PM 9. 6. 2013 08:56

W8 je ve finální verzi od loňského podzimu, s X230 zákazníci obdrželi slevový kupón, tedy konečná cena OS 15 €. Můj subjektivná názor: W8 jsou proti W7 podstatně rychlejší a stabilnější, přehlednější a šetrnější na HW. Ovladače na X230 by mělo optimalizovat Lenovo, KB2756872 je celkem důležitá záplata, je na správci jak nastaví aktualizace. Lenovo je ohledně záruk a servisu tragické, na problém s ovladači upozorňují uživatelé od listopadu 2012, výrobce buď nereaguje nebo odpoví ve smyslu "nemáme počítač na vyzkoušení. http://forums.lenovo.com/t5/T400-T500-and-newer-T-series/T530-wifi-problem-WAN-Miniport-Network-monitor-2-problem/td-p/934283
PM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Manek49 10. 6. 2013 10:38

Problém s ovladačem WAN miniportu jsem na svém T530 vyřešil pomocí tohoto návodu - http://forums.lenovo.com/t5/Windows-8/SOLVED-WAN-Miniport-2-yellow-exclamation-mark-in-Device-Manager/td-p/1051981.
Z Trutnova od 1582 :-)
Manek49
Junior

Odeslat příspěvekod pNxioO 28. 11. 2013 18:22

Stal jsem se obeti zajimaveho fenomenu, moje ultrabase mi ***** rychlost WIFI.. Vsude po byte to po koupi noveho routru lita 30mbit tak jak mam tarif i kdyz ntb vypojim a dam ho na uroven ultrabase,furt to leti namax, ale jen co zacvaknu pc do ultrabase, rapidne se zhorsi odezva nacitani stranek a posti mi to 0.5 - 6 mbit.. Opravdu jsem zkousel vse. i jit primo k routeru s ntb v ultrabase a stale to pretrvava. Ale mam s tim problem az poslednich 14 dni, predtim i v ultrabase fungovala na skoro 100%
pNxioO
Junior

Odeslat příspěvekod elipsoid 8. 11. 2015 21:27

Řeším problém se zvukem u X230. Notebook je přes dva roky starý, původně koupený s Win8. Zvuk byl ze začátku vcelku poslouchatelný, zejména když se zapnulo Dolby Audio přes dodávanou aplikaci. S updatem na W8.1 přestala aplikace Dolby fungovat, ale dala se tam doinstalovat ze starších driverů. Po updatu na Win10 už Dolby nefunguje vůbec a zvuk zní pekelně, žádné basy, žádné výšky. Když odinstaluju poslední drivery, na chvíli se to zlepší, ale po zapojení sluchátek se to zase podělá (nejspíš se automaticky stáhnou zase nové drivery). Nevyřešil jste tohle někdo?

Jinak ke zkušenostem - tenhle notebook se mnou přežil leccos, hlavně roční cestování autem po Střední a Jižní Americe, včetně několika pádů na zem, mrazu a písku na pláži. Funguje dál, jen jsem přišel o dvě tlačítka na klávesnici a do displeje se dostal nějakej bordel, kterej by asi šel vyndat, kdybych nebyl línej. Upgradoval jsem disk na SSD a v podstatě rychlejší stroj nepotřebuju. Jen v porovnání s pracovním Macbook Air (případně jinými ultrabooky) už je to fakt archaickej stroj - tlustej, těžkej a ošklivej. Ale na krásu jsem si ho nepořizoval. Jestli vyřeším ty věčný potíže se zvukem, ještě chvíli sloužit bude.
elipsoid
Junior

Předchozí stránka