Notebook pro Shitmana: malé rozměry, velká výdrž

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod The Shitman 2. 8. 2012 13:51

Cokoli vyloženě hlučného mi přes práh nesmí. Tak jako tak, když bych si měl notebook koupit, šel bych si ho nejdřív naživo osahat a poslechnout. Zajíce v pytli nemám rád - ne když s tím zajícem budu v přímém kontaktu X hodin denně.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 8. 2012 13:56

Nekde v showroomu hlucnost moc nezjistis. Tam se to bude jevit ok, ale po prichodu domu prvni vecer zjistis, zac je toho vetracek.

Mne osobne nesmi pres prah nic, co by nespolupracovalo s TPFC.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod The Shitman 2. 8. 2012 14:06

Tak jasně, ale lepší to slyšet alespoň v obchodě, než koupit vyloženě naslepo...

Stále váhám, jestli jít do X230 v základu + SSD (jak je na tom mSATA? V recenzi to nemáš), nebo do něčeho trochu víc multimediálního. Je tu menší výhoda - můžu to celé na měsíc uložit k ledu a do té doby něco vyzkoušet-osahat. Toho nejspíš využiju.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 8. 2012 14:55

Ja v recenzi mel X230 primo v konfigu s SSD, takze nebyl duvod zkomat. :))

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod The Shitman 2. 8. 2012 16:07

KiN - A můžeš to alespoň zjistit? Já teda hledal jen chvilku, ale oficiální info nic a podle nějakého US fóra tam sice je port, ale jen jako cache ke klasickému HDD. Že prý neumí bootovat, nebo co... Nevěřím tomu, ale radši se zeptám.

PS: A nemoderuj mi tu PC-ho. :D Sice je jasný, že když Apple nenabízí v 13" žádný zajímavý config, tak vypadává ze hry, ale tak... Nikde jsem to nepsal, že ano... Jsi na něj zbytečně zlý a ošklivý. :P

PC: Kvůli některým záležitostem prostě potřebuju i WIN. Konkrétně jde třeba o programování PLC, robotů, linek... Výrobci dodávají svůj software většinou jen pro Windows. Doteď jsem měl přes BootCamp Win XP, ale to pohodlí jednoho OS tam prostě nebylo. Sice by to šlo řešit virtuální mašinou, ale proč? Opět jsme u pohodlí. Navíc mi na MACu vadila teplota těla v zátěži. O hluku radši nemluvě.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 8. 2012 16:22

V supliku se mi mSATA nevali. Tak jako tak maji (realne) pomalejsi zapis.

KineCZek

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 8. 2012 21:34

Zatim nevim a nezmeni se to drive, nez ve 35. tydnu. Do te doby budu mit spoustu prace a jedu desetidenni nepritomnost.

BTW uz z doslechu vim, jak je X230 s mSATA. Prostor pro mPCIe a pro jeden z pametovych modulu je pry spolecny, tzn kdyz mas osazeno mSATA, musis mit jen jednu pamet a singlechannel. Alespon to tvrdi Petr Broza.

Ja to vyzkousim hned, jak bude sance. Ale tento mesic to nejspis nebude.

KineCZek

Odeslat příspěvekod silfax 4. 8. 2012 12:30

Taky řeším podobnou otázku ... uvažuji i o S430 s vyšším rozlišením. Byť dosud mám 5 let starou 14" tak bych raději 13" a ona E330 mě pořád visí v hlavě neboť dedikovaná grafika ... no nevím, zda má cenu ... rozdíl mezi 610M a 620m je asi taky minimální ...
Neboli:

E330:
+ cena (s 128 mSata) je levnější
+ počet USB
+ větší výdrž na baterii

- rozlišení displeje
- ta ošklivá modrá!!!
- slabá grafika

S430:
+ vyšší rozlišení
+ Thunderbolt (nekupuji notebook na krátkou dobu)
+ lepší grafika (ale stejnak nic moc)

- počet USB
- cena
- velké mínus je hnus v podobě SSD 16 GB (což je k ničemu) a navíc je to jistojistě v mSata - neboli vyměním)

INU BABO či diskutéři raď ...
Lenovo ThinkPad Edge E430/ i5 3210M@2.5 Ghz, 8GB DDR3 1600 Mhz, GeForce 630M,128 GB SSD Crucial M4+2TB Samsung
Sharkoon Rebel 9,AC Fusion 550W,AMD Phenom X4 9600 BlE,Akasa AK-876,MSI K9A2(AMD790X),4 GB DDR2(800 Mhz),Sapphire 6770 (1GB),500+500GB Seagate
silfax
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 8. 2012 13:41

mSATA je vyhoda. Muzes koupit treba Crucial 128GB M4.

KineCZek

Odeslat příspěvekod silfax 4. 8. 2012 17:57

Jak říkáš, tak je myšleno. Crucial 128 GB, myslel sem tím předchozím, že ta 16 GB SSD jistě je v mSata a tak mi tedy bude k ničemu. Ale díky ^^
Lenovo ThinkPad Edge E430/ i5 3210M@2.5 Ghz, 8GB DDR3 1600 Mhz, GeForce 630M,128 GB SSD Crucial M4+2TB Samsung
Sharkoon Rebel 9,AC Fusion 550W,AMD Phenom X4 9600 BlE,Akasa AK-876,MSI K9A2(AMD790X),4 GB DDR2(800 Mhz),Sapphire 6770 (1GB),500+500GB Seagate
silfax
Junior

Odeslat příspěvekod kamil2268 5. 8. 2012 17:34

silfax píše:E330:
+ cena (s 128 mSata) je levnější
+ počet USB
+ větší výdrž na baterii

- rozlišení displeje
- ta ošklivá modrá!!!
- slabá grafika

Základní konfig je už i v černé - http://interlink.tsbohemia.cz/lenovo-th ... 48653.html
S Tvýma požadavkama bych šel do E330 - taky o něm uvažuju...
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod silfax 5. 8. 2012 18:52

Jenže základní konfigurace není to, co mě zajímá ... nevíte někdo jak je to se složitostí migrace systému na mSata? Zvládnu to?
silfax
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka