Notebook za 20000,-15.6",HD+,výkon,výdrž,kvalita zpracování

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod misel111 1. 8. 2012 04:34

Ahojte, potřebovala bych pomoct s výběrem notebooku v cenové hladine okolo 20 000....samozřejmě se pokouším najít to nejlepší co můžu za ty peníze dostat :-D chci taky zmínit, že v tomto ohledu nejsem žádnej znalec takže jestli sem napíšu nějakou volovinu apod . abyste mě neukamenovali :-D ..

Tak.. chtěla jsem už něco s dobrým výkonem, něco na práci s hudbu, zkouknutí filmů, internet, plynulou práci s fotkami, dokumenty, občasné hraní nějaké náročnější hry (abych to rozjela tak na vyšší detaily kdybych chtěla koupit nějakou novější hru, jinak na tom hraju spíš hry starší, takže grafika nemusí být nijak nabušená)....zůstaly mi tu na výběr 3 , ač asi názory dost rozdílné značky, Asus , Sony a Lenovo....

http://www.czc.cz/porovnat?code=103998& ... ode=111626

Od Asusu mě trochu odrazuje už samotný výrobce, ale z vybraných je cenově nejpřijatelnější ..tak jestli by stačil nebo se mi rozsype po měsíci pod rukama :-D

Sony Vaio mi každý doporučuje:,, vem ho je to Sony,, odrazuje mě tam trošku nízké rozlišení..1366 x 768(bude se na to dát koukat?:-D) a taky ten pomalejší disk s 5400 ot/min

U toho Lenova by mě zajímalo jestli je hodně velkou výhodou jít do Ivy Bridge a taky jestli vzít ten s 7200ot/min nebo spis ten s tím SSDckem a HDD 5400ot/min

O každým z nich jsem se snažila trochu přečíst v recenzích apod ale moc jsem toho konkrétně o těchto modelech..hlavně u toho Asusu a Sony nenašla ..

Brát ho chci do školy..takže výdrž na baterku se mi bude hodit , taky aby to nebyl ,,plastovej krám ,, a přežil cestování no .., jinak aby se na tom dal slušně zkouknout film...(vím,že to bohužel nebude 40 palcový LCDcko ), daly se upravovat fotky ( ale nijak náročný programy ) jo a taky chlazení ... jsem trochu PC maniak takže noťas pojede nejmíň půl dne určitě , tak i s tím chlazením jestli nemá to Lenovo problém...

Ještě jednou připomínám, že nejsem žádnej ,,ajťák,, tak uvítám každou vaši radu :-) Díky za pomoc
Naposledy upravil misel111 dne 1. 8. 2012 14:04, celkově upraveno 1
misel111
Kolemjdoucí



Odeslat příspěvekod kentus 1. 8. 2012 10:52

A můžu se zeptat, co na tom chceš hrát? Když dokoupíš druhou ramku do dual channelu, tak ti HD4000 integrovaná v Ivy Bridge poskytne prakticky totožný výkon jako GT630M.
VAIÍm bych se obloukem vyhnul, kvalita zpracování je nic moc. S Lenovama řady Edge taky nemám zrovna nejlepší zkušenosti, ale třeba se to u poslední řady zlepšilo.
btw. Doplň si dotaz podle pravidel.
kentus
Junior


Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 8. 2012 12:53

V celém úvodním románu jsi nesdělila jediný technický údaj, dokonce ani velikost úhlopříčky integrovaného LCD.
Na moderní NB s SSD nemáš dostatečný rozpočet.
Jinak záleží přece jen na Tobě, jaké značce dáš přednost:
misel111 píše: Asus , Sony a Lenovo....

IMHO stručně a obecně:
ASUS => nejlepší multimediály;
IBM/Lenovo => řada Business = bezkonkureční, ale profi NB nehledáš;
SONY = nejhezší ksichtík, ale technicky nejhorší, na úrovni NB Compaq; kupují jen snobové na převádění přátelům; protože to prakticky nepoužívají, je jim technické provedení šuma-fuk. :-)
Pokud nejsi snob a hledáš univerzální multimediál, pak z Tebou vybraných značek jen ASUS.
Optimálně bez VGA nVidia, jen s IGP.
Až sdělíš své technické požadavky, je možno uvádět konkrétní modely.

Pro moderní grafické hry bys měla používat herní konzoli a|nebo PC, NB je k herním účelům naprosto nevhodný nástroj. Jestliže nejsi bezdomovec, neměl by pro Tebe herní PC znamenat žádný problém.
Prostuduj si:
viewtopic.php?p=7951891#p7951891
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod pepekXXX 1. 8. 2012 15:20

no šak jo... a já se ptám co k tomuto tvrzení vede... Jakože měl třeba ASUSA a byl s ním spokojenej? Nebo je na to nějaká statistika? Kamoš má třeba 4 roky 15" HP pavilion a taky s ním nikdy nic neměl... a tahá ho často do školy... tak by taky mohl říct IMHO HP - nejlepší multimediály :)
pepekXXX
Junior

Odeslat příspěvekod misel111 1. 8. 2012 19:01

psala jsem tam tyhle 3 značky protože jsem vybrala 5 notebooků a každý z nich patří do jedné z nich ..u toho HP jsem ještě přemýšlela o tomto modelu http://www.czc.cz/hp-probook-4540s/110788/produkt a rozhoduji se tedy zatím nejvíce mezi tímto a Lenovem http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge- ... 82/produkt

chtěla bych do nich zakoupit ještě tento SSD disk http://www.czc.cz/crucial-m4-64gb/11075 ... al_m4_64GB
nechat jej ihned zapojit a nainstalovat na něj hned na prodejně systém.. teda pokud to u toho HP půjde ...tohle řešení mi bylo doporučeno u Lenova tak se tímto i ptám jeslti by to prošlo i u toho HP ...
jinak nemám žadnou značku kterou bych preferovala, tak uvítám když pošlete i jakýkoliv jiný ntb s podobnými parametry,( co třeba MSI ? ) děkuju
misel111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kotiki 1. 8. 2012 20:15

Ahoj psal jsem v poradně že se přikláním k tomu lenovu, ale SSD je problém protože snad všechny tyto notebooky nemají dvě šachty na disky. Nehledě na to 64 gb je strašně málo.
kotiki
Junior

Odeslat příspěvekod bling 2. 8. 2012 09:04

Pokud do lenova..to má M-SATA ale hp má Pevnej disk kterej můžeš buď vyměnit za SSD nebo za mechanaiku aa SSD.

a IMHO má Asus opravdu nej multmediály (Pavilion ???? OMG)
Lolkař
bling
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků