Jak dlouho Vám vydržel notebook

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod River_Phoenix 21. 10. 2012 07:30

V roce 2004 jsem si nechal u Umaxe postavit notebook do takového toho no-name šasi... Po počátečním problému se špatnými paměťovými moduly ten notebook šlapal a šlape dodnes, po 4 letech jsem ho věnoval kámošovi, nedávno se z kapacitních důvodů vyměnil 80 GB disk za 320 GB a notebook slouží dál. Samozřejmě výkonově je totálně mimo, i když na něm pořád běží XP, tak se zadýchává třeba s poslední verzí Skypu, která už fakt brutálně nabobtnala, baterka je tam jen na ozdobu, když se vytáhne kabel, tak to umře jako klasický desktop, ale jinak maká, maká, maká, maká....
River_Phoenix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kubajaroslav 21. 10. 2012 09:15

azbuka90 píše:Ahoj lidičky, zajímá mě kolik let Vám vydržel notebook, když vám dosloužil.
S jakou značkou máte zkušenosti a proč. Kterou značku byste doporučovali.

Díky

Ja mam notebook HP Pavilion stary 4.5 roka a stale bez problemov funguje, je neustale pod dennou zatazou, baterka malo pouzivana na plne nabitie vydrzi 1.5 hodiny. Ziadne problemy s hardverom.
kubajaroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Coolman86 21. 10. 2012 09:21

Dell D630.

Mám ho 5 let, denodenně používán. Jediné, co jsem do něho koupil, je SSD (místo DVD mechaniky). Absolutní spokojenost.
Coolman86
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel Riedl 21. 10. 2012 10:13

Osobně mám ThinkPad X61 vyrobený v červnu 2007. Ale koupil jsem ho již jako repasovaný před třemi lety. Doplnil jsem paměť na 4GB a SSD disk, takže pro mé účely (vývoj SW) je výkon stále postačující.

Dále máme v rodině další repasy, X61, X60s a X60 tablet. Občas je profouknu stlačeným vzduchem a zatím se drží. Všechny jsou používány jako přenosné, takže putují mezi domácností, školou a prací. Na X61 byl asi před měsícem vyměněn vadný modul RAM.

Takže to vidím tak, že 'staré' Thinkpady jsou držáky. Jak na tom jsou nové ale netuším.

PaRi
Pavel Riedl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swejzi 21. 10. 2012 10:28

Toshiba Satellite 4000CDS - cca rok 1999. Dodnes běží bez problémů u kámoše.
HP NC8000 - rok 2004. Stále pravidelně používán, šlape spolehlivě, bez jediné závady, původní baterie v perfektní kondici.
Swejzi
Junior

Odeslat příspěvekod redhawk 21. 10. 2012 10:30

No IBM ThinkPad 390 mam od 1998 (stale funkcny s Win98SE) http://redhawk75.wordpress.com/2012/10/ ... ebook-ibm/

eMachine (Acer) 3 roky este s povodnou baterkou a HP G61270ec nieco cez rok.
Hlúposť užívateľa je priamo úmerná jeho právam.
redhawk
Junior

Odeslat příspěvekod lazywriter 21. 10. 2012 11:11

Mám tu VAIO PCG-6C1M přítelkyně z roku 2005. Ona má sice už nové, ale jelikož je tohle s upgradem na 2GB, tak po reinstalaci XPček (případně instalaci Linuxu) bude dál sloužit bez problému.
lazywriter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod daewoo 21. 10. 2012 11:20

Mnohými zatracovaný a označovaný jako ***** - Acer Extensa 5220, zakoupený v září 2007. Nebýt nechtěného pádu na kachle, při kterém se mi nalomil jeden pant, byl by až na baterii (vydrží nejdéle 15 minut) jako nový. Vylepšeny paměti, pevný disk a wifi modul. Po zásahu elektrickým bleskem rok po koupi začala běžet i čtečka paměťových karet, která do té doby vytvářela cirkusová představení.
daewoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 21. 10. 2012 13:38

2006 - 2008 Asus A8 - asi 2 roky a 3 měsíce ... než jsem ho prodal
2008 - 2009 ThinkPad Z61m - kupovaný jako použitý již bez záruky, fungoval bezchybně cca 1 rok pak šel k novému majiteli, byl to notebook s nejpevnějším víkem co jsem měl ...
2010 - 2011 Dell Precision M4400 - kupovaný jako outlet, vydržel necelé 2 roky, než jsem ho prodal, spolehlivý stroj, jen kluci od Dellu moc nepoladili chlazení, občas se přehříval ... ale jinak krásný stroj s poctivým WUXGA RGB LED LCD.
2011 - * Dell Precision M4600 - mám ho 1 rok a asi 3 měsíce ... zatím naprostá spokojenost, jen FHD LCD má nádech do modra, nemá přepínací grafiky, má velký zdroj...
BinLadin (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod FilipMasek 21. 10. 2012 15:47

MSI EX-610X, vydržel 5 let.
Výměny: 1x větrák servisně, podruhé už po záručně doma, harddisk, baterka, rámeček displaye. Jeden pant je uplně utržený, druhej zatím drží.
Nebýt toho, že mi kamarád věnoval jeho MSI stejného typu (už na to neměl nervy) tak by umřel o dost dříve, takže jsem je průběžně mezi sebou transplantoval. Ale sloužil dobře, běhalo na něm několik typů systémů, tahal jsme ho všude.
FilipMasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M0RGAN 21. 10. 2012 16:03

Když jsem ho intenzivně používal, tak rok a půl až dva.
První jsem měl použitý Acer, ten vydržel, myslím, rok a půl, pak se pokazila asi grafika.
Následovalo nové 15'' HPčko, u toho jsem po roce a čtvrt rozbil displej. A bylo mi řečeno, že nový vyjde na 6000, tak jsem notebook prodal někomu, kdo zase měl rozbité něco uvnitř a kompatibilní displej.
Třetí bylo nové 17'' HPčko, to jsem měl rok, ale pak se změnily priority (potřeboval jsem něco hodně mobilního), tak jsem ho prodal a koupil netbook + stolní PC. Ten byl ovšem tak pomalý, že po půlroce prodal a koupil 13'' HPčko. A to je se mnou dodnes od února 2010. Jen už jsem mu koupil třetí novou baterku (i když ty dva OEM šmejdy z Číny moc nevydržely, ta originálka drží víc).
A jako mobilní zařízení to docela funguje, i když výkonnostně zastaral.
Uvažuju o pořízení 17'' Dellu XPS, až přijdou s IB a Keplerem. A jako mobilní zařízení pak nějaký tablet s X86 procesorem a plnými Windows, až to bude konečně nějak rozumné a levné zařízení.
Když mám PC, tak mi ty notebooky vydrží delší dobu :-)
Holt není dost peněz, aby byl každý rok nový ntb za 30 i PC za 30 ...
M0RGAN
Junior

Odeslat příspěvekod PohyCZ 21. 10. 2012 16:54

Acer Travelmate 530 z roku 2002, používám dodnes.
PohyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kluzo 21. 10. 2012 18:05

Acer, nějaký Travelmate mi vydržel asi 2roky, kdy jsem za tu dobu vyměnil dvd mechaniku. Pak dostal od kamoše ránu statickou el. a od té doby začal blbnout, až odešel úplně. Nejspíše něco na základní desce. Teď mám Toshibu Satelite už 3 roky, a přes její lesklý černý povrch stále jako nová bez jediné poruchy.
kluzo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lordwasill 21. 10. 2012 19:46

Můj první NB Acer Aspire 1305LC myslím, jede do dnes. Má ho máma. Koupen v roce 2004. V zaruce reseny jen panty.

Pak mám Acer Aspire 6920G z roku 2008 (zacatek) a jede do ted a stiha porad vse, akorat take resene panty v zaruce a baterie.

Ještě máme doma Acer TravelMate a ted nevim cislo a ten byl kupovan rok 2006 a ten jede porad bez jedine zavady.

-- 21. 10. 2012 19:47 --

Jinak ten muj Aspire 6920g jede porad a prvni dva roky jel nonstop temer. Hral jsem na nem hry hlavne na koleji ted uz jen internet a filmy. Takze myslim, ze ma odpracovano dost.
lordwasill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JakubCh 21. 10. 2012 19:59

HP 530, T2400 CD (1.83 GHz), koupený v roce 2007 na Vánoce. Jede stále. RAMka se vyšplhala na 1,5 Gb, s Windows XP to jde. Ale už to je dýchavičný děda... Tahaný jako kočka koťata, dostával sodu. Nic nevrže, vše drží. První nb a je mi jasné, že s dalším už takové štěstí mít nebudu.
Stál mě tehdy 15k...
JakubCh
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka