Microsoft Windows 8

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod honza1900 20. 10. 2012 18:56

Dobrý den, chtěl bych si koupit výkonný notebook především na hry s Win 8. Můžete mi poslat informaci, jestli je Win 8 dostatečně schopný rozeběhnout všechny hry ( např.: Zaklínač,Crysis 2 atp.), které je možné hrát na Win 7 ( vzhledem k tomu , že Win 8 je poměrně nový ). Děkuji předem za odpověď.
honza1900
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod juras895 20. 10. 2012 18:57

Na hry doporučuju zůstat u Win 7
juras895
Junior

Odeslat příspěvekod honza1900 20. 10. 2012 18:59

Děkuji ;)
honza1900
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chatumbabub 20. 10. 2012 19:14

neni zadny duvod zustavat kvuli hram na w7.
chatumbabub
Junior

Odeslat příspěvekod juras895 20. 10. 2012 19:14

Ještě doplním, že např. u alzy nebo czc.cz už jsou k objednání notebooky s win 8, ale většinou jsou to identické verze těch co se prodávají s win 7. Takže vámi vybraný notebook určitě bude k dostání i s Win 7 ;-) .
juras895
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 10. 2012 04:57

Proč W7 ? kvůli hrám ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod The Shitman 22. 10. 2012 08:30

Pokud bys jinak s W8 neměl problém, tak kvůli hrám se ho neboj. Je to WIN jako každý jiný a šlapat by tedy mělo všechno.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod fred 22. 10. 2012 08:44

Co bezi na W7 pobezi uplne stejne i na W8...
Xiaomi Mi9
fred
Junior

Odeslat příspěvekod rodierczuk2 19. 5. 2013 17:54

To vubec neni pravda, spousta her na Win8 nebezi. Treba hry jenz vyzaduji Games For Windows Live (paradoxne) tak ty na Win8 nebezi.

Znam spoustu lidi co maj win8 a furt nadavaji ze jim neco nejde. Jsou na to stranky, dohadem tak 40% her vyrobenych do 3 let zpetne na win8 nejde.

Pracuji v jedne prodejne her a konzoli a kazdou chvili tam nekoho resime kdo si koupil notas s win8 nebo si koupil win8 na desktop a reklamuje hru, ze mu proste nejde.

Mozna tak jeste u 32 bit, ale u 64 bit mam na 100% overene u 8 her z edice GFWL ze nebezi.
Napriklad GTA4 jenz proste vyzaduje xlive (Xbox live) systemove soubory ve slozce windows\system32\ ale win8 uz misto toho pouziva slozku syswow64 a cpe to tam a ani po prekopirovani a preregistraci .dll to proste nejde.

Jasny mozna na to nekdo nekde nakej patch udelal, ale proc to resit? Do noveho OS nejit minimalne do doby nez bude prvni SP, jenz prinese optimalizaci vykonu i zaplaty der ktere uz se objevili.

puvodne jsem rikal ze win8 ano, pokud chcete novej styl nebo mate dotykac LCD, ale pote co jsem zjistil ze fakt hodne her ma problemy, tak fakt ne. Navic to metro je fakt otresny a ne, nejde ho legalne vypnout. Spousta veci co vnem je vyzaduje Internet, coz je docela silene.. os by mel byt 100% nezavisly na internetu.
rodierczuk2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza20 19. 5. 2013 18:22

rodierczuk2
Nemáš tak úplně pravdu. Taky jsem si koupil GTA4 a zkoušel jsem ji nainstaloval na Windows 8 a měl jsem taky problém se spuštěním (taky to Games for Windows Live), dokonce jsem už byl smířenej, že tu hru prostě hrát nebudu, ale nakonec jsem na jednom foru o GTA4 našel návod. Onoé nestačilo jen nainstalovat Games for Windows Live, ale ještě navíc potom aplikaci Games for Windows Live. A od té doby mi fungovaly všechny hry pro Games for Windows live. Ono opravdu stačí trochu zagooglovat a návod najdeš. Jen se tedy divím, že jako prodejce jste to ještě neobjevili. Jinak souhlasím s tím, že jsem se s tím potrápil. Používám Windows 8 Pro 64 bit.
---> HP EliteBook 8540w
---> Samsung Galaxy S3, Note II
---> LCD TV Samsung LE32R86BD, Vantage HD 7100S
---> Peugeot 206 Black edition
---> Nikdy nedávej na první dojem, zdáni většinou klame
Honza20
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 19. 5. 2013 18:57

games for live jde do W8 normálně doinstalovat. jen je třeba to udělat ještě před instalací hry.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior