Vyplatí se koupě ntbk v Rakousku, či v Německu?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod vladimir 26. 10. 2012 07:18

Cenové rozdíly jsou dost malé
jak kdy, jak kde, jak co. Supernovinky asi výrazně levněji nepořídite, ale nezapomínejte, že v Německu jde zboží do výprodejů daleko dříve, než v CZ, takže nákup například půl roku/rok starých modelů může být výrazně zajímavý.
Já v Německu už roky nakupuju všecho - od Sony věže pro maminku po počítačové komponenty.
Ovšem já jsem v Německu skoro doma (velmi časté pracovní cesty)...

hnedahlava píše:To neni absolutne pravda. V Nemecku uz par let pracuji a ceny prubezne sonduju.
Silná slova. Připadá mi, že mluvíš o jiném Německu, než já.

hnedahlava píše:Ta doba uz je pryc, kdy to bylo vyhodne.
Souhlasím do té míry, že už nestačí jít jako před lety někam do Mediamarktu. Musí se hledat na Internetu (případně hledat na internetu slevové kupóny) a tím, že je německý trh obrovský, jsou ceny stlačené.

hnedahlava píše:Bavim se samozrejme o normalnich cenach a ne nejakych akcich.
No a to je taky chyba - německý trh je obrovský a na internetu se zboží za rozumnou cenu skoro vždycky najde.

hnedahlava píše:Nesmis ani zapominat, ze vetsina veci nema uplatnitelnou zaruku v CR
Ano, to je beze sporu komplikace, ale pokud koupíš zboží v českém webshopu, stejně ho taky pravděpodobně budeš reklamovat poštou.

Prostě si to musí každý ověřit a spočítat sám.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod hnedahlava 26. 10. 2012 07:41

Tady se bavime primarne o notebooku a ikdyz koupis ze shopu (provereneho a ty maji snad vsechny kamennou prodejnu), tak k reklamaci postu nepotrebujes, protoze u hodne znacek prijede kuryr na Tebou zvolenou adresu a book odveze.
hnedahlava
Junior

Odeslat příspěvekod Harl 26. 10. 2012 08:04

Oplatia sa asi len custom clevo notebooky od firiem ako schenker (www.mysn.de) alebo deviltech (www.deviltech.de). Je tam moznost dat anglicku klavesnicu a windows sa da samozrejme nainstalovat s akoukolvek lokalizaciou.
Harl
Junior

Odeslat příspěvekod Alterovo ego 26. 10. 2012 08:36

NjiS píše:A mô názor je, radčej kúpiť v Nemecku, alebo v Rakúsko, lebo kvalita produktov je niekoľko krát lepšia, napriklad: Otec si ešte pred 5rokmi kúpil NTB(na SK), jeho kamarát ten istý(ale v Rakúsku). Otcovi o 2roky odišla grafika, a ten jeho kamaráta ide stále bez problému(až na to že je pomaly hardver...).
A niečo podobne sa stalo kamarátpvy, kupil si podobny NTB ako ja pred nedávnom, a už ho musel posielať do opravy za klávesnicu.

"Tak hele Franto. Tady tenhle půjde do nějakýho česka, tak na to s€r, ale ten vedle, ten pude do rajchu, tak bacha na to, to musí být kvalita! Je ti to jasný?!"

Váš idealismus mě fascinuje. :-D
Alterovo ego
Junior

Předchozí stránka