Notebook na práci na hry

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Rop 1. 11. 2012 19:54

Potřebuju notebook pokud možno aby vydržel zase 5 let jako moje dva předcházející kousky Asus F2JE-5D020 a předtím ACER TravelMate 281LC.

Zároveň bych si docela zahrál jednu hru, která je poměrně náročná na grafiku a stávajícím počítači občas trvá, než se vůbec pohne pozadí (a to na to nejhorší rozlišení).

Podmínky jsou:
Co největší disk se 7200 otáčkami za minutu
Co největší RAM
Co nejrychlejší
15,6" displej ale s maximálním možným rozlišením
cena: tak čitám, že s těmito požadavky se pod 30 000 Kč nedostanu

Co jsem tak našel tak je především jeden typ od MSI ... ovšem víc druhů a nějak jsem nenašel mezi nimi rozdíl:
MSI GT60 0NC-087CZ
MSI GT60 0NC-021CS

Je ještě něco co byste mi doporučili?

Jo a ještě to musí umět přes VirtualBox načíst XPéčka.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 11. 2012 21:10

chceš pracovat na MSI GT60 a kupuješ si to jen kvůli jedné hře ?

To je jako koupit si Bowler Nemesis protože jednou za měsíc jedeš na chatu po trochu horší cestě...

Takže Hry ? a nebo práce ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod vlkoid 1. 11. 2012 21:28

Já bych se k dotazu přidal. Jsem před podobným rozhodnutím. Náruživý hráč už nejsem, ale párkrát do měsíce si rád zahraji. Nepotřebuji ani tak plné detaily jako to, abych dnešní novinky rozběhl se slušným fps.
Po té pracovní stránce bych potřeboval, aby si hladce poradil s PS a zvládal složit třeba 25 tiff snímků á 60Mb, což bude asi ta nejsložitější operace co od něj budu vyžadovat. Na výdrží nebo váze nezáleží. Jediným důvodem proč NTB je, že občas pracuji venku.
Limit cca 30-35 tis.. Díky za názory.
vlkoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 11. 2012 21:33

a to myslíš s tím PS váážně ? upravovat foto na ubohém 6bitovém TN LCD panelu ?

na PS přenosnou pracovní stanici: viewtopic.php?f=907&t=1178734 dávají tam 10bitové IPS
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Matysek 1. 11. 2012 21:44

Rop:
Win7 Professional, Ultimate umoznuji XPMode - tzn. virtualni WinXP primo integrovane do prostredi (VT-x), coz je pohodlnejsi nez-li samotny VirtualBox.
Spotrebni zbozi, ktere ma presne zivotnost do prvni zavady po zaruce a na nejakou kvalitu, spolehlivost a zivotnost se u SOHO kasle. Kdyz to prezije zaruku, je to zazrak. Chces-li ho pouzivat dlohodobe, nezbyva Ti nic jineho, nez-li 5y Carry-In/On-Site HW support. Otazkou je, jak moc se Ti to u multimedialu vyplati, respektive jak moc se to nevyplati obecne.
SSD + plotnovy HDD umoznuje prakticky vetsina business laptopu, nektere skrze mSATA a u jinych jde mechanika ven.
Na praci ocenis ergnomiii ... tu ovsem u multimedialnu nejdes.

Photoshop se odvozuje od verze (OpenCL - Field/Iris Blur, Warp, Liquify, ... pro CS6). Lze rici, ze pro Tebe bude hranicnich 16GB RAM, vice do standardnich laptopu nedostnes a PS je silne zavisly na RAM, ktere sebere kolik mu projde. Cache level jako takove jsou az druhorade a budes potrebovat SSD. 10bit panel ... to bude s privlastkem workstation HP, Lenovo, Dell.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod vlkoid 1. 11. 2012 21:50

Nejde o úpravy jako takové (barvy nebo křivky). Jedná se o skládaní několika surových tiff do jednoho, což je pouze početní operace. V jedné větě - jedná o astronomii, kde máš x hvězdiček, ale na každém snímku o několik pixelů jinde a já je potřebuju dostat na sebe.
Na konečné úpravy výsledného tiff mám Samsunga T260HD, takže NTB by měl mít HD konektor.
vlkoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 11. 2012 21:59

Tak to máš z bláta do louže (celkem tě lituji pracovat na TV) a co si máme představit pod pojmem HD konektor ? znám VGA, DVI, DP, HDMI asi budou ještě neaký ale moc se nepoužívají

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod vlkoid 1. 11. 2012 22:06

Olmuva, samozřejmě jsem měl namysli HDMI. No vím, že Samsung není zrovínka skvost, ale prozatím je to nejlepší co mám doma k dispozici...
vlkoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 11. 2012 22:14

a to máš rozpočet 35 tisíc a ničíš si oči na TV ???

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod vlkoid 1. 11. 2012 22:40

Ale kdeže, u kompu máme doma jiné LCD (bohužel nic moc zobrazení). Ten Samsung jsme kdysi dostali zdarma...Samožrejmě pokud se najde dostatečně výkonný NTB a zbude na monitor tím lépe, ale přes těch 35 nyní nemůžu.
vlkoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 1. 11. 2012 22:44

A co to prosím tě je za úžasnou gamesku ? A proč s takovým velkorysým rozpočtem lezeš do problémové MSi ? A není lepší si za skoro 40 hadrů koupit pořádnou stolní "bitevní mašinu" s nejnovějším Ivy Bridge a GTX 670 (ekvivalentem Radeon ?) Jinak když jsou prachy - a muší to bejt notebook tak já to říkám pořád - Alienware-Alienware-Alienware.... Je to dell, super servis, co si přát víc ? Anebo Asus G plus záruku, ale já bych doporučil radši ten Alienware...

Nebo si kup asus a k tomu pořádný monitor...

-- 1. 11. 2012 22:47 --

http://www.czc.cz/asus-g53sx-sz102v/948 ... sNotebooky

a když říkám pořádnej monitor - myslím tím pořádnej monitor -takže Eizo Foris...

http://www.czc.cz/eizo-foris-fs2332-bk- ... 72/produkt
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 11. 2012 22:57

Forsis má ještě pořád dosta daleko do Pořádnýho monitoru, ale už je to lepší monitor

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Rop 2. 11. 2012 09:20

Python.p: Potřebuju si na tom vytisknout pár papírů, udělat něco ve starém dobrém fandovském programu (tj. mimo WIN7x64 - proto ten virtualbox), a taky si zahrát jednu náročnou hru ... poměr práce a hraní občas dosáhne poměru 1:1 ... takže proč bych si kupoval dva počítače, když mi stačí jeden ... tvými slovy ... já se na tu chatu ale nějak dostat musím ...

Matysek: kdybys viděl na čem a u jakého stolu sedím, tak byses divil :-) spíš mi jde o to, jak je to s poruchovostí a následnými opravami u MSI

PoliceCollector: já stolák nemám kam dát a hlavně se blbě vozí na víkend pryč. Ani monitor k notebooku nechci ... Alienware je hezká věc .. jenomže 14 je malá a 17 velká (a drahá)

Ještě jsem tedy našel ASUS G55VW-S1205H ... jenom nevím jak se na můj starý dosovský program bude tvářit WIN8 ... to jsem zatím nezkoumal jak na tom je.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 2. 11. 2012 09:38

Matysek už ti to napsal - Windows 7 Professional nebo vyšší má XP Mode, Windows 8 Pro má Hyper-V.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 11. 2012 11:01

práce = výdělěčná činnost (pokud neděláš pro charitu) = potřebuješ něco s NBD zárukou. Nebo si můžeš dovolit 30 dní nepracovat ?

já psal něco o 2 počítačích ? :hm

WKS od HP kterou jsem ti linkoval splňuje všechny tvoje kriteria + má možnost NBD záruky ;)

Python.p
Je to rebel!

Další stránka