BIOS - Comaq Presario CQ60-205EC

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Endli 7. 12. 2012 17:06

Čaute, mám notebok od kámoše,který mu přestal fungovat. Po zapnutí je slyšet rozjezd ventilátoru a HDD, který párkrát krátce blikne, svítí power LED, ale displej se nerozsvítí a tím to končí. Pokud dám do mechaniky nějaké DVD, tak se chvíli snažil něco načíst, ale pak to taky skončí.
Zkoušel jsem i obnovení z recovery oddílu na disku pomocí Windows tlačítla+"B"+Power, jak to píše výrobce, ale taky nic. HDD jsem připojil na svůj komp a je vpořádku, dokonce i najede systém, co je na něm nainstalovaný. Pokud vyndám RAM a zapnu, tak nepípá, takže si myslím, že by mohl být problém s BIOSem. Hledal jsem ho na netu, ale nepodařilo se mi najít ho v podobě pro vytvoření bootovacího CD nebo flash disku. Pouze pro upgrade z windowsu. Nevíte, kde bych ho mohl sehnat nebo jak se dá vytvořit bootovací disk s použitelným BIOSem?
Díky za rady. ;-)
Endli
Junior

Odeslat příspěvekod soban 7. 12. 2012 18:48

Bios se nepoškodí pokud jsi nedělal flash a neskolabovalo to.

Prostě problém bude někde jinde.

Neodešlo podsvícení displeje že tam není nic vidět, co externí displej?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Endli 7. 12. 2012 19:20

Jo zkoušel jsem i připojit druhý monitor a taky nic. Navíc kdyby najížděl,tak by blikal HDD a měly by jít i slyšet zvuky windowsu. Ten kámoš tvrdí, že občas nechával vybít baterku a údajně mu ten noťas zhasnul po vytažení nabíječky.
Endli
Junior

Odeslat příspěvekod soban 7. 12. 2012 20:07

Vadný zdroj?

Vadná baterka?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Endli 7. 12. 2012 23:52

... to by se přece nemohl rozjet vůbec,ne? ... ale větrák, HDD i DVD mechanika jede, takže si myslím, že zdrojem by to nemělo být. Měl jsem podobně vypadající problém se základní deskou u svého počítače, když jsem taktoval CPU a při ukládání BIOSu se sekl. Pak byla stejně "mrtvá" jako ten notebook, zkoušel jsem taky všechno možné a bez úspěchu, ale naštěstí další kámoš měl tu samou sestavu (protože jsme ji nakupovali spolu), ale se starším CPU, takže jsme postupně vyzkoušeli jeho zdroj,RAM,grafiku a nakonec procesor a s tím to najelo. Pak jsem vrátil svůj novější CPU a už to jelo. Do dneška nechápu, jak je to možné, ale hlavně, že to jede. Přitom to byla deska Gigabyte s Dual BIOSem, takže by si ho měla sama obnovit ze záložního,ale bohužel.
Tak si pořád myslím, že by mohlo pomoct nabootování s flash utilitou BIOSu, ale na stránkách HP jsem ji nenašel. :roll:
Endli
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 8. 12. 2012 07:31

Napsal jsi: "ale větrák, HDD i DVD mechanika jede, takže si myslím, že zdrojem by to nemělo být"
Velmi zcestná úvaha (sebevědomého) laika. Nároky motorků ventilátorů (a koneckonců i motorků disků) na zvlnění napájecího napětí jsou podstatně, podstatně nižší, než u elektroniky. Že se motorky rozběhly, tak z toho můžeš usoudit pouze to, že se zdroj zapnul. Nic víc.
Podívej se, jestli nemáš na základní desce nafouknuté kondenzátory (pokud uvidíš jeden jediný takový, je to jasné). Totéž u zdroje (byť se motorky točí a LED svítí), tady je ale asi lépe zkusit jiný zdroj (na vyzkoušení klidně i slabší - tu chvíli by měl vydržet).
Cokoliv flashovat v tomto stavu je deskovražda! Pro tvé choutky v tomto ohledu se používal citát: "Aktivní blb horší třídního nepřítele".
Edit: Musím pohanit sám sebe. Jaxi jsem zapomněl, že jde o notebook... Stydím se.
Naposledy upravil Pytlík dne 8. 12. 2012 12:09, celkově upraveno 1
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 8. 12. 2012 09:50

pokud je v záruce tak reklamace
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod Endli 8. 12. 2012 12:03

Po záruce už je bohužel skoro rok. :-(
Endli
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 8. 12. 2012 12:10

Je to notebook, takže servis, v domácích podmínkách nemáš šanci diagnostikovat závadu.

Jinak to na 95% vypadá na to, že umřel čipset/integrovaná gpu od nvidie (8200m), těmhle notebookům se to prostě stávalo.
Potom nemá cenu to jakkoliv opravovat, cena opravy by byla vyšší, než je cena notebooku (což by bylo tak mezi 2-3k max, za předpokladu, že je ok).
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Endli 8. 12. 2012 12:57

Hmm,tak to je tím pádem vyřešeno. Jestli kámoš bude chtít, tak zkusí servis, jinak popelnici.
Dík za rady. ;-)
Endli
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 8. 12. 2012 13:24

popelnice nee - sběrný dvůr
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 8. 12. 2012 13:59

nemusí to likvidovat, když to hodí na aukro od 1kč, najde si to nějakého kupce za pár peněz. Pořád tam je třeba displej, hdd, atd...
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Endli 8. 12. 2012 15:17

Jj, před chvílí jsem mu noťas odvezl a přesně to jsem mu říkal, ať ho zkusí prodat na díly. ;-)
Endli
Junior