Lenovo ThinkPad Edge E530 TPFanControl

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod kukecSK 17. 1. 2013 22:58

Zdravicko,
poprosil by som o radu.

Uz 3 dni som majitelom NTB Lenovo ThinkPad Edge E530 a zacina mi vadit ako sa STALE, sice na najnizsich otackach, toci ten vetracik :-D Moja predstava je taka, nastavit NTB tak aby sa do urcitej teploty ventilator vobec nezapol a ked sa uz zapne, tak nech sa aj po urcitom case vypne. Dufam, ze som to napisal zrozumitelne :-) ...preto ma napadlo skusit TPFanControl, ale pre model Edge 530 som ziadnu verziu v tom liste nenasiel.
http://www.staff.uni-marburg.de/~schmitzr/donate.html

Ake mate skusenosti s tymto programom na tomto konkretnom NTB?
Staci stiahnut ten najnovsi spolocny update? (nechcem nieco zbytocne domrvit,nakolko to asi bude siahat do Biosu)

Dakujem za pripadne rady.

P.S. Najnovsi bios pre tento model mam nainstalovany.
kukecSK
Junior

Odeslat příspěvekod silfax 18. 1. 2013 00:38

Ahoj,
bohužel Tě zklamu, jsem majitelem E430 a po pročtení mnoha fór a zkušeností zkušených ThinkPadistů je od loňských modelů řady Edge (tzn. 43x,53x) právě použití TPFanControl nemožné (resp. nefunguje). Pokud by se Ti to přeci jen nějak podařilo zprovoznit, budu taktéž rád ... dá se to eliminovat nastavením výkonu CPU, GK ale TPFanControl to není.
Lenovo ThinkPad Edge E430/ i5 3210M@2.5 Ghz, 8GB DDR3 1600 Mhz, GeForce 630M,128 GB SSD Crucial M4+2TB Samsung
Sharkoon Rebel 9,AC Fusion 550W,AMD Phenom X4 9600 BlE,Akasa AK-876,MSI K9A2(AMD790X),4 GB DDR2(800 Mhz),Sapphire 6770 (1GB),500+500GB Seagate
silfax
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 18. 1. 2013 00:40

Kvůli tomu jsem nakonec utekl od E330 a koupil radši starší E320, která TPFC krásně umí.

Obávám se, že se ti nepoštěstí, pokud tedy od doby, kdy jsem to řešil já, nenastala nějaká zásadní změna.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 18. 1. 2013 10:42

Jak je na tom E330 s hlučností - Office, net, sem tam film (dvd rip, žádné FullHD) ? Zrovna vybírám notebook a to aby byl tichý je jedna z věcí o kterou mi jde... Konkrétně se mi docela zamlouval tady ten: http://www.czc.cz/nb-lenovo-thinkpad-ed ... 36/produkt
kapitan_marciano
Junior