Lenovo Yoga i3 / i5

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vratu 10. 3. 2013 10:33

Zdravím,

mohli byste mi, prosím, poradit s výběrem Yogy?
Rozhoduju se mezi mezi variantami s procesory i3 a i5. Potřebuji stroj jen na běžnou práci. Bude systém plynulejší, když si připlatím za i5 nebo mi stačí i3? Vůbec se už v těch dnešních procesorech nevyznám, navíc jsem ani nevyzkoušel ty nový okna :-P nejsem nijak náročnej, ale nesnesl bych, kdyby se systém nějak sekal apod.
Díky za radu :-)
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 3. 2013 11:10

No a co je to ta běžná práce?
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 10. 3. 2013 11:10

Yogu na normální práci? :-D
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 3. 2013 11:23

Já už se ani nepodivil. :lol:
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vratu 10. 3. 2013 11:50

tak sorry, že jsem se zeptal :-P :-D

Potřebuju na net, filmy... nic extra, hry nehraju vůbec. Líbí se mi ta konstrukce, proto bych jí chtěl. Oželím, že nemá matný displej a má malou klávesnici.

Jsem lama no, nedělejte si ze mě srandu :-))
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 3. 2013 12:23

Srandu si neděláme. Ale pod prací si prostě představujeme práci. No a Yoga není zrovna profi přístroj, ale spíš multimediální patlátko. ;)

Jak to tak vidím, bude ti stačit základní konfigurace. Sekat se určitě nic nebude.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kroxigor 10. 3. 2013 12:25

Samozřejmě výkonu není nikdy dost, ale při běžné práci nepoznáš rozdíl mezi i3 a i5. S ohledem na budoucnost a pokud na to máš ber i5, pokud chceš ušetřit ber i3.
Mám tu W8 na daleko pomalejších strojích a běží plynule.
Kroxigor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vratu 10. 3. 2013 12:33

Hodní, díky moc za odpověď...
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom028 14. 3. 2013 08:27

Měl jsem Yogu s i7. Po několika dnech jsem ji vyměnil a opět se vrátil k ThinkPadu... U mě takové chvilkové poblouznění :-)

Yoga není špatná. Po HW stránce je velmi kvalitní. Až jsem byl překvapen. Osobně si však musím "pozvdechnout".
- Absence TPM čipu
- Absence čtečky otisku prstu
- Absence TrackPointu
- Lesklý display
... Jasně, tohle jsou věci, které nepatří do této třídy NTB, takže to není výtka, ale povzdechnutí. Doufal jsem, že bez toho budu moct normálně fungovat, ale zejména absence trackpointu byla pro mě hodně limitující.

Teď tedy k těm opravodvým nedostatkům.
- Naprosto fatálním nedostatkem je hlučný větrák. Nepříjemný pískot vcelku vadí při práci. Údajně má lenovo v několika dnech vydat update BIOSu a tohle poopravit. On větrák točí pořád a pořád. I v malé zátěži.
- Panty by mohly mít lepší tuhost
- Posunutý touchpad oproti mezerníku

Přidám ti i pozitiva
+ Dobrá konstrukce
+ Kvalitní display
+ Kvalitní touchpad

Jak už tady někdo psal, je to spíše na zábavu, než práci. A po mém obšírném vylití pocitů k tvé otázce. Když to máš na zábavu, určitě je to dobrá koupě (pokud vylepší ten BIOS a větrák). A vybral bych rozhodně i5.
IBM Z61m
tom028
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 14. 3. 2013 08:45

Na net a filmy je uplne jedno, jestli tam je i3 nebo i5.
Rozdil je pouze v turboboostu a nekterych fci navic
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 3. 2013 09:12

Otazka je, zda na praci prave Yogu. neni uplne nejlevnejsi, vpodstate za ty penize koupis klasicky Thinkpad Teckove rady. U Yogy si priplacis za dotykovy displej, moznost zmeny na tablet a tyhle veci nevyuzijes. naopak vyuzijes jine veci, ktere Thinkpady maji, jako matny displej, skvely trackpoint, ctecku prstu apod. Jak pise nekdy vyse. Jen u toho cloveka nechapu, proc si Yogu kupoval, ze ma leskly displej, nema TPM, nema ctecku, nema trackpoint, to prece vidim hned, to si nemusim kupovat abych to zjistil. A ze i7 se do toho nehodi, protoze s i7 narozdil od i5 nebo i3 Yoga huci, to je napsano v temer kazdem testu Yogy s i7 na webu. Taklze tak nejak nerozumim tomu placi, to clovek vi predem co si kupuje a co od toho stroje ocekava. Ja mam na praci T420s, predtim T400s, T61, R40 a co se tyce prace bych jiny notebook nez Thinkpad nechtel. Yoga je proste na trosku neco jineho.
anonymni

Odeslat příspěvekod MouseKey 14. 3. 2013 09:22

Přečti si, co zadavatel pod "prací" myslí a pak zistíš, že odpovídaš mimo. ;)
MouseKey
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 3. 2013 09:32

No dobre a vy mate pocit, ze na net a filmy potrebujete dotykovy leskly displej? Jen rikam, ze na net a filmy a dalsi beznou cinnost dotykovy displej ani leskly displej nepotrebujete a za ty penize mozna poridite neco vhodnejsiho. Nic vic nic mene.
anonymni

Odeslat příspěvekod MouseKey 21. 3. 2013 16:38

Nepotřebuji, ale asi by mi nevadil. :)
MouseKey
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 21. 3. 2013 23:24

tom028: U té dobré konstrukce bych se přel. Moje zkušenost byla taková, že když jsem chytl notebook za levý přední roh, tak se to ohnulo tak, že se zaseklo tlačítko touchpadu, dokud jsem notebook zase nepoložil.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron