Dell Inspiron 5720 vs. HP ProBook 47402S

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod yyzz 4. 4. 2013 10:05

ola, potřebuji poradit mezi 2 ntb, popř. poradit alternativu

Dell Inspiron http://www.mironet.cz/dell-inspiron-5720-17r-173quot-led-intel-i33110m-24ghz-4gb-750gb-nvidia-gt630m-1gb-dvdrw-win8-stribrny+dp184810/
HP ProBook http://www.mironet.cz/hp-probook-4740s-173quot-hd-intel-i53230m-26ghz-4gb-750gb-amd-7650m-2gb-btusb30-win8+dp186509/

rozpočet do Kč 17.000,- (kupovaný na IČ) - na kancelářskou práci a méně náročné hry - ext. monitor a klávesnice + přenášení - vel. 17" - naprostou většinu času připojen, kapacitní baterka netřeba

výkon apod. mi vyhovuje u zmíněných - ovšem klíčové jsou pro mě servis (=nepřerušení práce) a odolnost:
- u dellu je NBD + netuším nakolik kvalitní šasi
- HP by mělo mít kvalitní šasi, přičemž záměrně odkázaný mironet má záruku "mobility", kdy je po doby opravy poskytnut náhradní ntb stejného výkonu (tuto záruku si můžu pořídit i k dellu)

otázky
která záruka je lepší? (k dellu se fakticky dají pořídit obě)
která záruka je lepší s ohledem na nákup na IČ?
které šasi déle vydrží? (tipuju, že HP :-) )
který stroj déle vydrží v perspektivě třeba 7 let? (opět tip HP)
jsou nějaké alternativy v dané ceně v kategorii 17" pracovní notebook s dedik. grafikou za nízkou cenu s dobrým servisem a šasi?
yyzz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 4. 2013 10:10

odpovědi.

1) Dell a NBD je vyhlášený
2) tam je rozdíl, ale hledat se mi nechce ( stejně jako tobě)
3) Hp je Bussines, Dell je multimediál
4) :D :D :D :D :D notebook ti vydrží tak dlouho jak ti poběží záruka max. 5 let
5) otázkou na otázku je, proč zrovna 17" zbytečně dražší a velké. 15" poskytnou více možností
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yyzz 4. 4. 2013 10:53

5) 17" je nutná na práci s více okny - 15" je vyložená nouzovka, co se nedá dělat delší dobu v kuse (vyzkoušeno)
4) mám na mysli, jak dlouho ntb vydrží bez ohledu na záruku - tu asi líp vychází to HP (ostatně teď píšu ze 7 let těžce zkoušeného :D HP ntb)

ost) dilema se odehrává mezi asi lépe konstrukčně provedeným HP a vyhlášenou NBD zárukou asi hůře konstrukčně provedeného dellu - to "asi" píšu pro případ, že by se vyskytl někdo s osobní zkušeností s danými šasi a upravil mé vyčtené dohady

(btw. původně jsem uvažoval ještě o 3500 levnějším asus K7... http://www.mironet.cz/asus-k75vjty060h-173quot-led-intel-b980-24ghz-8gb-750gb-dvdrw-nvidia-gt635-2gb-win8+dp182158/, ale kvůli odolnosti a záruce upřednostnil ty dva výše zmíněné)
yyzz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 4. 2013 10:55

takže na 17" 1600x900 zobrazí víc než 1600x900 na 15" ? :hm
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 4. 4. 2013 18:14

Ntb maji zivotnost do prvni vetsi zavady po zaruce, protoze se pak uz nevyplati je opravovat, pokud se nejedna o neco hodne dobreho. A ta ti muze prijit u jakehokoliv ntb.

Zaruku se zapujcenim nahradniho putovniho vraku proti pomerne velke kauci neres, res NBD onsite, da se koupit i k HP probooku.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yyzz 4. 4. 2013 18:31

alfah4ns: mironet by chtěl nějakou vysokou kauci při té své záruce? jsem dohledal jenom 1000 Kč + nějakou kauci za rozdíl mezi cenou servisovaného a zapůjčeného ntb

když koukám na ceny dokoupení HP NBD onsite, to už je lépe vychází dell NBD přímo v ceně ntb
yyzz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yyzz 5. 4. 2013 21:06

a na HP je ještě jedna vlastnost, co mi vadí - matný displej :D
yyzz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 4. 2013 21:13

Tobě vadí matný displej? proboha proč ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yyzz 5. 4. 2013 21:49

nemám problém s odlesky
yyzz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 4. 2013 21:52

Proti gustu :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yyzz 6. 4. 2013 22:35

tak jsem furt stejně nahlodanej: plastovej dell s nbd, nebo kovový hp s matným displejem (ten bych kdyžtak někde zkouknul, zda bych ho zkousnul :-D ) s nějakou normální zárukou...
yyzz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 7. 4. 2013 00:40

Z toho probooku -s zase nejaky etalon kvality nedelej, jo, je to uz pracovni model a je to 17ka, tzn trochu pevnejsi by to uz byt melo (ja mel v ruce jen 13 a 15 esko), ale porad je to lowend prac.model.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků