Notebook - parametry pro výběrové řízení

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod packy 29. 4. 2013 11:32

Ahoj všem,
potřebuji si koupit nový pracovní notebook. S ohledem k evropské byrokracii však musím vypsat výběrově řízení. Od začátku používám notebooky lenovo (R-řadu a nyní T-410). Rád bych zůstal Lenovu věrný (dobré zkušenosti + příslušenství - adaptéry, dock, ...), i když nemusí to nutně být.
Notebook musím specifikovat velmi obecně - nesmím upřednostňovat dodavatele ani výrobce - to mimo jiné znamená, že nemůžu říct, že chci procesor i7 ale musím uvést hodnotu v určitém benchmarku :roll:
Chtěl bych pro svůj notebook následující parametry:
- 14", matný, 1440x900
- váha cca 2-3 kila
- zpevněné šasí (železné klouby)
- dokovatelný
- trackpoint (důležité!)
- bez numerické klávesnice
- display-port
- osvětlení klávesnice
- nějaká dobrá záruka (nevím jak se říká tomu servisu do druhého dne)
- přepínací interní/externí grafika
- procesor dle benchmarku (ještš jsem nehledal, ale ekviv. i7)
- cena nehraje (až takovou) roli - viděl bych to kolem 40k
Když tyto parametry zadám na alze do filtru notebooků, tak mi vypadne pouze ThinkPad - tím ovšem upřednostňuji jednoho výrobce.
Existuje nějaký jiný notebook, který splňuje tyto požadavky? Případně jak upravit podmínky VŘ, aby mi to prošlo?
Předem díky za radu.
Packy
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 4. 2013 11:49

V první řadě se ti bude dnes těžko shánět 14" stroj s rozlišením 1440x900 no dnes bude vše 1600x900.

i7 to je docela problém není i7 jako i7 UV - ULV - "kvádkór"

Grafika - otázka je proč? Hry nepíšeš, asi CAD nebo něco podobného?

Máš spoustu alternativ. EliteBooky od HP, Latitudy od Dellu, LifeBooky od fujitsu, TravelMate od Aceru, P/B od Asusu.

Zkus jinej eshop, např Dell a Fujitsu jedou hlavně přes konfigurátor - v eshopech je jen pár modelů, zlomek jejich nabídky.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod packy 29. 4. 2013 12:24

Ahoj díky za tipy.
Rozlišení není problém přebrat 1600x900.
Grafika by se hodila - dělám vizualizace v GIS, zpracování mračna bodů (laser scan) a občas potřebuji výdrž na baterku - ale to není potřeba.
Co se procesorů týče - ani jsem netušil, že je v nich nějaký rozdíl - myslel jsem, že je to zařízeno dělením na i3/i5/i7 :)
Podívám se na ty další konfigurátory - nerad bych to výběrové řízení dělal na vícekrát, jako se mi to už stalo s jiným HW (geodetické GPSky).
Ještě jednou díky za pomoc.
Packy
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 29. 4. 2013 15:00

Z beznych eshopu se notebook koupit neda, protoze naleznes jen zoufalou nabidku pro zoufalce - tzn. vetsinu.

Chces-li to na miru, pouzij konfigurator (znaceni je stejne), naklikej si svou optimalni sestavu se kterou se obratis na resellers. Jedine, co k tomu potrebujes je par minut cas, zvednout telefon nebo napsat mail. Vetsinou jsou ceny nadsazene, nejsou zahrnuty ruzne hot-deals, promo apod., ktere vyrobci nabizi. Proste z nich vytluces lepsi cenu, podminky. Kdyz to nejde u A, pujde to u B.

Dell, HP, Lenovo, Toshiba ... ty vsichni maji jejich konfigurator prmo na webu, Fujitsu se hleda pomerne hure, nicmene velmi dobre pouzitelny je treba tento, respektive z onech verejne dostupnych. Jsou i jine, ktere zahrnuji moznosti, ale musel bys mit "spravny login".
Nebo si ho proste nech v ramci poptavky navrhnot resellers na miru.

//edit
TrackPoint jako podminka Te svazuje, protoze TrackPoint nenabidne nikdo jiny, nez-li Lenovo. U zbytku se to jmenuje pointing stick, ktery se lisi vyrobce od vyrobce (on-click stick u Dell apod.).
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod packy 29. 4. 2013 17:02

Ahoj,
díky za rady. Podívám se na ty konfigurátory.
Problém je, že já pouze zadávám parametry a v rámci výběrového řízení dostanu to, co kdo nabídne a bude nejlepší cena + zohledněny další parametry. Takhle jsme už vysoutěžili hodně věcí od značek, které jsme nechtěli, ale nabídli prostě dumpingové ceny.
Mám obavu, abych si něco nenakonfiguroval a nakonec to vyhraje nějaký hrozný Acer, se kterým se budu táhnout x-dalších let :(
TrackPoint nebo pointing stick - to je mi jedno, hlavně aby to tam bylo :)
Packy
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 29. 4. 2013 17:13

Kdyz zadas, ze pozadujes kovem vyztuzene telo, ale zaroven plasty na povrchu, kde prichazi ruce do styku s ntb, latitude i elitebook vypadnou.

Pripadne nasviceni klavesnice lampickou + msata a vyjde ti taky jen thinkpad.
/nektere elitebooky lampicku mely, ale zadnej nema msata/
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod zivan 29. 4. 2013 17:23

A nemuze tam byt uvedeno, ze pokud ten notebook neni kompatibilni se soucasnym prislusenstvim (mas T410 s dockem?), tak je potřeba dodat i dock s těmi a těmi porty? Tim cenově zvýhodníš Thinkpady.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior