Malý pracovní notebook (nebo tablet?)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod vectrix 12. 5. 2013 18:17

Zdravím,
předem bych se chtěl omluvit, kdyby se toto vlákno zvrhlo v diskusi o tabletech, ale dávám to sem, neboť bych chtěl poradit, jestli se je možnost jít do tabletu, nebo jestli bude lepší vzít malý ntb.
A teď už k samotnému dotazu:
Momentálně vlastním HP Pavilion dv7 a jsem s ním plně spokojen, ale upřímně, nemyslel jsem si, že ho budu muset s sebou nosit denně do školy, ale jak víme, člověk míní... :). Rozhlížím se tedy po zařízení, které by bylo v prvé řadě kompaktní, lehce přenositelné a odolné. NUTNOSTÍ JE PLNOHODNOTNÉ USB. O výkon mi vcelku nejde, jenom aby to zvládalo office (ať už MS Office či Openoffice), TeX, brouzdání po internetu, prostě light využití. Vzhledem k tomu, že se mi líbí myšlenka tabletů s plnohodnotnými W8, docela pokukuju po Lenovo TP Tablet 2. Líbí se mi, že má plné USB 2.0 přímo na těle tabletu a možnost docku a externí klávesnice.
Na druhou stranu je to pořád dát cca 20k CZK "jenom" za Atom. Za tu cenu bych mohl mít slušný 13" notebook (třeba TP E330).
Takže zkrátka hledám:
notebook/tablet/něco mezi
velikost: max 14", lépe méně
hmotnost: do 2kg (max + 25%)
odolnost: co nejlepší, denní přenášení, cestování
displej: neřeším, nedělám žádnou grafiku
výdrž na baterii: byl bych rád za alespoň 4h, více = lépe
software: W8 32, 64, NE RT
cena: 0 - 20 000 CZK, byl bych rád, kdybychom se drželi někde mezi, těch 20k tam je jenom kvůli tomu tabletu, jak píšu, nepotřebuju výkon snad ani I5.
Moje tipy jsou:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1ZU0CE1S2T (Lenovo TP E330)
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 3IZAKQ1XYV (Lenovo TP Tablet 2)
Jsem otevřen i jiným návrhům, které splní zadané podmínky.
Díky všem. Přeji krásný zbytek dne.
vectrix
Junior

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 12. 5. 2013 18:21

Acer Iconia Tab W700
Možná Pro verze s příplatkem.
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod wailord 12. 5. 2013 19:03

být tebou uvažoval bych případně i o e130, stejné rozlišení, menší hmotnost. Ad. display zaměřil bych se na matnost, pokud ho chceš využívat při cestách, dosáhneš lepší čitelnosti.
wailord
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 12. 5. 2013 19:13

Uz jsi videl tablet na praci, tim myslim opravdu praci ve standardnim chapani? Existuji jiste vyjimky, kde je tablet opravdu vyhodou - tyhle hracky ale najdes u Philips, Panasonic, GE apod. s cenovou klidne $2000/kus. Pokud Ti nejde o vykon, tak ver ze Atom ma co delat i pri prumerne pitome strance narvane flash a jinym zverstvem.

ProBook 6470b + SSD

btw Iconia je vtip, nebo to myslis vazne?
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod ardon 14. 5. 2013 14:39

Nenapášu co by sis měl koupit, ale spíš co nekoupit. Tablet. Ipad i androidí tablety jsou na nějakou seriózní práci těžkopádné/nevyhovující.
ardon
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 14. 5. 2013 15:16

ardon píše:Nenapášu co by sis měl koupit, ale spíš co nekoupit. Tablet. Ipad i androidí tablety jsou na nějakou seriózní práci těžkopádné/nevyhovující.

To vzhledem k tomu, že aplikací pro metro je ze všech tří platforem nejméně a 98% klasických aplikací pro desktop (aero) je optimalizováno pro kombinaci myš/klávesnice/velký monitor jsou na dvě věci i tablety s windows. Takže bych radil koupit laptop.
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod vectrix 14. 5. 2013 19:35

Děkuj za rady a připomínky. Vypadá to, že malý ntb bude jak levnější,tak zcela jistě užitečnější, než tablet. Kdyby měl někdo další nějaké připomínky či zkušeosti nebo rady, klidně napište, jinak může být toto téma odoloženo k zapomnění :). Takže ještě jednou díky zúčastněným.
vectrix
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 16. 5. 2013 20:18

Pokud tíhneš k nějakému zařízení, které bude hodně lehké a nebudeš muset řešit výdrž baterie, doporučil bych ti zkouknout Acer Iconia W510. Jeden jsem si půjčoval, protože jsem potřeboval týden po večer pracovat mino civilizaci (bez možnosti nabíjet). Nakonec po týdnu měla baterka ještě 48% (technicky baterie v klávesnici byla na nule a v tabletu byla skoro plná). Tohle prostě běžný notebook nemůže nabídnout.

Jinak teda na základní kancelařinu, terminály a pár jednodušších aplikací je to rychlé dostatečně a neměl jsem pocit, že by mě rychlost nějak limitovala. Samozřejmě na tom nemůžeš dělat náročného, ale jako doplňkový stroj je to pohoda. Jen to USB je buď v klávesnici, nebo přes přibalenou redukci.

Touchpad je takový spíš dementní, ale klávesnice je naprosto super i na psaní dlouhých článků. Od Aceru mám půjčenou tu nejlevnější 32GB verzi za 13 tisíc a je potřeba počítat, že na další programy a data je tam jen 15GB (po instalaci všeho mi zůstalo 10GB), pokud se paměť nerozšíří vložením micro-SD.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 5. 2013 21:04

A kolik hodin teda cca vydrží?
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod swarm 16. 5. 2013 21:44

Když se snaží, tak dáš asi 17 hodin kontinuálního provozu s Wifi a zapnutou obrazovkou. Při neustálé bezdrátové komunikaci a softwarovém vykreslování, tj. práci přes vzdálenou plochu, je to asi 13 hodin. To jsou situace, kdy s běžným ultrabookem jsem rád za 4 hodiny.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 5. 2013 22:05

To je slušný výkon na "hračku"
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod rkrama 16. 5. 2013 22:22

W510 ocaril aj mna, ale iba v recenziach, ked som ho bol omrknut nazivo, tak nieco priserne spracovane som uz dlho nevidel, pripominalo mi to lacny smejd z dealextreme.com
Tak si to prosim najskor osahaj osobne. A potom kup klasicky laptop :) Tablet je dobry tak na pofrejerenie... :)
rkrama
Kolemjdoucí