Ultrabook 25.000,-

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 5. 2013 05:11

Myslím že zadat do goolu mSata + SSD + "ono VAIO" zvládneš taky ne ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod pgotze 17. 5. 2013 07:20

Neteri jsem kupoval Zenbook, konkretne Asus UX31A a je to uzasny stroj, muzu doporucit. Drazsi, ale kompromisu uz je tam opravdu minimum.
Nokia Lumia 925
pgotze
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 17. 5. 2013 07:30

Neni nahodou ten Zenbook 13"? Ja jen ze 14ky jsme vyradili a ted zase nekdo prileze s malym ultrabookem.

Nevim, jestli uz tazatel cetl:

http://extranotebook.cnews.cz/recenze/s ... ty-recenze

http://extranotebook.cnews.cz/recenze/s ... em-recenze
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod ONDR4SH3K 23. 5. 2013 11:13

Zdravím po dlouhé odmlce.

Zjistil jsem, že peníze budou k dispozici déle, než jsem očekával, tak jsem hledal i nějaké notebooky, které ještě nejsou uvedené na trhu a hodně mi padl do oka Samsung Ativ Book 6, který se bude prodávat za 29.000,-.

Podle specifikací vypadá nabušeně a splňuje moje podmínky: 15,6", FullHD, Intel Core i7, min 4GB RAM, numerický blok, podsvícená klávesnice ... jen si nejsem jistý tou grafickou kartou AMD Radeon™ HD 8770M 1GB, jestli je konkurence schopná s dnešními osazenými Nvidia GeForce kartami z Ultrabooků. Někde v článku jí srovnávají s Nvidia GeForce GT 650M. V oblasti grafických karet mám docela mezery a vůbec netuším, která je lepší nebo která není.

Pokud Samsung neuvede tento model na český trh, tak sem se rozhodl pro ten Sony VAIO SVS1512S1ES nebo Sony VAIO SVS1512X9EB (nevím, který z dvou je lepší) s tím, že ho osadím SSD diskem Samsung Basic SSD 250GB SATA3 MZ-7TD250BW.

Hodně dlouho jsem uvažoval o tom Asus Zenbook UX32VD, radí ho snad každý v mém okolí, ale nakonec jsem od něj ustoupil, byť má dobré vnitřnosti. A myslím, že s tím Samsungem je o něco málo slabší.
ONDR4SH3K
Junior

Odeslat příspěvekod Tri bodky 23. 5. 2013 14:30

Aj v zahlavi mas odkaz na porovnanie mobilnych grafickych kariet
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html
Tri bodky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ONDR4SH3K 23. 5. 2013 19:08

Ta stránka se srovnání grafických karet nemá v benchmarku tu ATI.
ONDR4SH3K
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 5. 2013 19:20

jestli to nebude tím že officiálně ještě nevyšli ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod beseda.p 23. 5. 2013 23:06

Myslím že máš čas na koupi takového notebooku, očividně nikam nespěcháš. Nikam tedy nespěchej, počkej na Hasswell :-)
Acer Aspire TimeLineU M3, i5, 4GB DDR3, GT640M, 128 GB SSD
Acer Travelmate 5760g, i5, 4GB DDR3, GT630M, 750 GB

„Dokonalosti je dosaženo ne v okamžiku, kdy již není co dodat, ale tehdy, nezbývá-li nic, co bychom mohli dát pryč.“ Antoine de Saint-Exupéry
beseda.p
Junior

Odeslat příspěvekod ONDR4SH3K 24. 5. 2013 13:29

beseda.p:
Je pravda, že Asus mi sdělil na svých FB stránkách, že nové Zenbook modely výjdou za pár měsíců, takže by se relativně dalo očekávat, že tam budou i Haswell procesory. Nespěchám na to vůbec, ale jen si nejsem jist, jestli nová nabídka bude mít moje požadavky.

Tak já teda počkám. :)
ONDR4SH3K
Junior

Předchozí stránka