Notebook na VŠ - 25k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod LukinM26 21. 5. 2013 11:16

Zdravím,
právě vybírám nějaký notebook na VŠ (Fakulta informačních technologií VUT Brno), limitován jsem cca 25 000 Kč, samozřejmě čím méně, tím lépe. Nemohu se rozhodnout už v prvním aspektu a tím je úhlopříčka. nechci nějakého obra, přeci jen budu cestovat přes půl republiky a tahat se mi to nechce. Proto asi něco menšího, lehčího a dokoupím nějaký větší monitor na doma. Na numerické klávesnici netrvám, můžu si dokoupit externí. Další věc je rozlišení - 1366x768 se mi zdá v době fullHD telefonů malé. Chvíli jsem měl možnost používat HP ProBook 4530s, který měl matný displej a ten mi právě vyhovoval. Procesor bych chtěl minimálně i5, velikost RAM jde vždy navýšit. Kvůli ceně ze začátku asi bez SSDčka, to by přišlo jako pozdější upgrade. Značku žádnou preferovanou nemám - pouze "střeva", mám dobrou zkušenost v noteboocích s procesory od Intelu, grafikou nVidia, na tom trvám. Samozřejmostí jsou Windows 8.

Abych to shrnul, tak bude využíván:
- školní činnost (programování, ...)
- multimédia (filmy, hudba, ...) + internet
- občas možná nějaká ta hra, spokojím se s nízkými detaily ;-)

Pomůžete mi prosím něco vybrat?

Adept č.1 až na rozlišení, musel bych to zkousnout :-\
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CE1X1P
LukinM26
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 5. 2013 12:11

Kdy jdeš na VŠ? Až přelom září/říjen ne?

Nevím proč volit multimediál když se dostaneš na T430 s HD+ a nebo L430 s HD+ a SSD diskem...
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 21. 5. 2013 12:17

Koukni na Lenovo ThinkPad E530. Je tam i verze s i7 (QM), ta se mi zdá pro tebe ale zbytečná. Na hry je ale nutná dedik. grafika, pokud hry hrát nechceš, tak bych bral jinou sérii T / L, která zase předčí E530 v jiných věcech.
Naposledy upravil Leeroy Jenkins dne 21. 5. 2013 12:19, celkově upraveno 1
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 21. 5. 2013 12:18

Jdi po 14' 1600x900px displeji.
Není to tak mahatné, jako 15-16', ale najdeš ještě dost modelů s vyšším rozlišením.

Jako 12' jsou na tahání super, ale přeci jen je komfort na hi-res displeji vyšší.

Koukej se po pracovních modelech.
Uvažoval bych i o rozšíření na NBD onsite. Není nic lepšího< než když se ti v době, kdy máš něco odevzdávat, něco vys... a pošleš to na několikatýdenní reklamaci. Vlastní zkušenost s Dellem D630 je taková, že mi už jendou klekl, když jsem ho potřeboval. Jenže jsem to díky NBD řešit nemusel a za pár dní pracoval dál (shodou okolností se mi to podělalo těsně před víkendem, musel jsem tedy čekat na pondělí, kdy mi to opravili... nicméně s běžným ntb bez NBD... asi víš co... :) )
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 5. 2013 12:21

Pokud bude na FITu na VUT bude mu stačit cokoliv s pohodlnou klávesnicí, aspoň hd+ displejem, SSD diskem (!), NBD zárukou (!) a klidně pentiem...

15" nebrat jsou to monstra a na hry čas nebude ;)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod malcolmX 21. 5. 2013 13:03

To ma vazne tolik lidi naprosto skreslenou predstavu, jaky ntb potrebuji resp. jim staci ke studiu? Mozna by stalo za to pridat FAQ odkaz/thread venovany VS notebookum. Nepochybuji, ze studentu/absolventu VS je tady plno.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod LukinM26 21. 5. 2013 13:50

Ano, na FIT nastupuji na přelomu září/říjen, ale rád bych koupil už něco na prázdniny. Nebo mám počkat na něco nového? Chystá se nová generace Intelů např.?

Jinak ten výše uvedený Lenovo ThinkPad E530 se mi taky zamlouvá, díky té výdrži. Ono na FITu asi nepůjde o výkon jako někde, kde se kreslí v CADu, ale zase nechci šneka. ;-)
LukinM26
Junior

Odeslat příspěvekod Šulin Hrozný 21. 5. 2013 13:59

Co Mac? :)
Šulin Hrozný
Junior

Odeslat příspěvekod LukinM26 21. 5. 2013 14:13

O Macu jsem přemýšlel taky, jenže za 25k pořídím 11ku Aira a musel bych pravděpodobně stejně instalovat Windows jako druhý systém, takže jsem u toho upustil ...
LukinM26
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 21. 5. 2013 14:20

Ano, Intel nasazuje dalsi generaci, snad to zahybe cenama.
Kdyz nechces sneka, zamer se na klicovy hw a vol ho s ohledemna prevladajici vyuziti.

Mac muze byt ok ale pro macare nikoli pro novice nastupujiciho na vs. A dost mozna se nevyhnes dual bootu ci virtualizaci. Nejlevnejsi konfigurace je navic omezujici.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 21. 5. 2013 14:34

Nechceš šneka = chceš SSD a minimálně 4GB RAM.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Šulin Hrozný 21. 5. 2013 14:51

Jsem na VŠ a používám MBP 13. Co potřebuju tak Visual studio na databaze a to lze snadno virtualizovat. Nevim proč by měl být problém, existuje X alternativ....jako u Ubuntu a jiných neWin OS. Existuje místo jako Bazar. Tam koupis Mac za 25k. Já sem spokojen ...je to na tobě. ;-)
Šulin Hrozný
Junior

Odeslat příspěvekod chatumbabub 21. 5. 2013 14:54

navim jak na FIT, ale na VSB-FEI si lze zapsalt predmety, na ktere uz je vhodny nejaky slusnejsi stroj. (tim myslim cokoliv od i5). Prece jen Visual Studio ci Eclipse neni poznamkovy blok.

Dale, pokud budes brat neco s dedikovanou graf. kartou, tak bych se poohlidnul po nVidii, protoze CUDA.
chatumbabub
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 5. 2013 15:06

Lze si ho zapsat to jistě, ale není povinný a určitě se tam najde plno PC učeben. Ruku na srdce i v na strojarně kde se dělá v CADech si student vystačí s IGP ;)

Já beru jako studentský notebook něco jako e430. Slušná konstrukce, HD+, SSD, polohovadla, slušná baterie, dobrej servis (klidně bez servisu když je náhradní stroj) pokud budu studovat pseudo VŠ ( Filozofie, podnikovka, atd.) tak klidně i GK.

//je zo můj názor, není zde nutný žádný flame
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod chatumbabub 21. 5. 2013 15:11

Python.p:
jj, jasne. S tim souhlasim. Ale nedokazu si predstavit, ze bych projekt delal na ucebne. Navic se klasicky bude dodelavat v noci pred odevzdanim :)
A nevybrat si treba zajimavej predmet jen protoze na nej nemam hw, by bylo smutne.
chatumbabub
Junior

Další stránka